Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van ez a hulye szokas,...

Miert van ez a hulye szokas, hogy az elso fiugyermeket az apa utan nevezik el?

Figyelt kérdés
Apam minden levelemet felbontja, hogy nem-e neki jott!
2015. márc. 23. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, nálunk a harmadik bátyám kapta apám nevét, egy másik lengyel névvel kiegészítve, apukám lengyel. De apukám keresztnevét használja.


Én meg csak szimpla első emberpár egyik nevét örököltem, akinek oldalbordájából lett Éva.

2015. márc. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a név elé szokták tenni az id. ifj. szöveget.
2015. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az mi fiunk nem a férjem nevét kapta.


Viszont ugyanúgy hívják őt, mint az apját, és valóban, mindenhol oda íratta, hogy "ifj." Így tudni, kié a levél. Amúgy nem baj, ha kibontják, mert nincs bennük semmi titok.

2015. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Felénk még mindig van, aki adja így a gyerekének a nevét, ami szerintem egyáltalán nem jó ötlet, ha már mindenképp vinni kell tovább a nevét, akkor bőven elég, ha a vezetéknév egyezik.
2015. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na én pont ezért nem adtam a gyerekemnek ugyan azt a nevet. Tesom is azt a nevet kapta. Apum elhagyta anyumat, tesom elkoltozott. En meg siribizálom a leveleket (tudnak rola), hogy most kinek is továbbítsam.
2015. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bátyám apám nevét kapta, öcsém meg nagypapámét, de egyáltalán nem tartom jó ötletnek, a mi gyerekünk biztosan nem fogja a nevemet kapni, értelme nincs onnantól kezdve, hogy a családnevet amúgy is örökli. Ismerek olyan embert is, akinek a nagyapja és az apja is ugyanazt a nevet viseli.
2015. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én pl nem kaptam meg. Öcsém, apám, nagyapám kaptak 1 nevet. Aztán kb egész gyerekkorom erről szólt, hogy már a nevünk alapján háttérbe voltam sorolva mert "öcsém igazi XY", és ez alapján meg voltunk különböztetve.
2015. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egy régi hagyomány. Vidéken nagyon gyakori volt a régi időkben.


Érdemes utánanézni, hogy volt-e más ilyen keresztnevű az őseid között. Lehet, hogy nagyapádnak is ez volt a keresztneve?


Vannak régi családok, ahol ez hagyomány. Az én családfámon egy oldalágon van egy olyan érdekesség is, hogy valaki 1684-ben valamilyen hőstettet hajtott végre, emiatt nemességet kapott 1687-ben. Az illető pasas keresztneve Pál volt. Onnantól kezdve az összes első fiú azon az ágon szintén Pál.


Szerintem ez a szokás nem hülye, csak egyszerűen egyfajta hagyomány, amivel élnek a családban.


A levélfelbontásról:


Mi lenne, ha megbeszélnéd vele, hogy együtt lenne érdemes felbontani a leveket?

Vagy mindenképpen érdemes neki az idősebb, Neked pedig az Ifjabb jelzőt hozzátenned.

2015. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8:

Attól, hogy régi hagyomány, még nem lesz jó dolog. Az ifjabb sem oldja meg a problémát, hacsak nem a legifjabbat is használod, mert ha öröklődik a keresztnév, akkor a nagypapa neve is ugyanaz lehet.


Azért van vezetéknevünk, hogy az öröklődjön.

2015. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismeros:)A ferjem es az apja egy nevet kapott...

Ugy lehet megoldani,hogy az ifj.es az id. X.y format hasznaljatok,es keritek,hogy ugy cimezzek.

Akkor mar nincs ennyi gond,es akkor se,ha a lakcim kulonbozo lesz majd.

Amugy mar nem olyan divat,ahogy a leveliras sem az mar...

Az en fiam se az apja nevet kapta(nem szep nev),nem is eroltette senki.

2015. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!