Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hivatásos nevelőszülőség. Hogyan?

Hivatásos nevelőszülőség. Hogyan?

Figyelt kérdés

A barátommal szeretjük a gyerekeket és úgy gondoljuk, hogy szeretnénk majd megpróbálni ezt a nevelőszülőséget. Neki nem teljesen új a téma mert az ismeretségi körében van olyan aki nevelőszülő volt régebben, ennek kapcsán tud róla néhány dolgot de nekem szinte teljesen új. Mindenki véleményére/válaszára kíváncsi vagyok de leginkább azokéra, akik tudnak mesélni valamit a dologról.

Mégis milyen nevelőszülőnek lenni? Hány éves kortól lehet belekezdeni? Milyen tanfolyamot kell elvégezni, és mennyi ideig tart? Általánosságban milyen viselkedésűek azok a gyerekek akik a családhoz kerülnek? Mennyi pénzt lehet keresni ezzel? Mennyi idő mire magunkhoz vehetünk gyerekeket? Nehéz megkapni őket? Mik a feltételek?

Nagyjából ilyesmi dolgokra lennék kíváncsi, de jöhet ezeken kívül bármi ami ezzel kapcsolatos! :)


2015. márc. 14. 22:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Emellett persze szeretnék sajátot is.
2015. márc. 14. 22:16
 2/8 anonim ***** válasza:

"Mennyi pénzt lehet keresni ezzel? "


Ha ez a kérdés egyáltalán felmerül, akkor ez nem nektek való. Nevelőszülőséget pénz reményében vállalni nem szabad, de nem is érdemes, annyit nem kapnál, hogy "megérje".

2015. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hogy a fenébe ne. Jó pénzt lehet érte kapni, és ez nyilván valóan egy munka, amiért fizetés jár. Csak a munkák közül is olyan, amihez hivatástudat kell, de az írásodból úgy tűnik, hogy az megvan.
2015. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3as vagyok. Van nevelőszülő ismerősöm, több is. Nem tudom, pontosan mennyi pénzt kap, de gyerekenként kapja, plusz van egy csomó minden, amiért számlát kell bemutatni, és kifizetik, még a karácsonyi ajándék is ilyen.


Az hogy milyen a gyerek, az lutri. Nem tudhatod mennyire van összetörve, milyen háttérből jött. Viszont egyik ismerősömnél sincs nagyobb probléma a gyerekekkel, aranyosak, rendesek, de akkor sem lehet tudni.


Nem nehéz megkapni őket, mert rengetegen vannak, és kevés a nevelőszülő.

Szerintem a nevelőszülőségben az a legnehezebb, főleg kisgyerekkel, hogy nem szeretheted őt annyira, hogy utána ne tudd elengedni. Nagyon nehéz, hogy szeresd is őt, de ne is kötődjön túlságosan. Vagy nem is tudom, hogy erről a tanfolyamon mit mondanak. Sokat segítenek a központból azt tudom, bármilyen problémával fel lehet hívni őket.


Ja, és szerintem azt fontos elfogadni, hogy az a gyerek bármilyen lehet, és ne akard visszaküldeni az első adódó problémánál. Ugyanúgy kell kezelni, mint egy saját gyereket, meg kell a problémával birkózni. Amikor valami miatt visszaadnak egy gyereket, az nagyon nagy törés szegénynek, hiszen valaki újra eldobja magától.

2015. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
hány évesek vagytok? nem egy kis cicáról van szó
2015. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szuleim neveloszulok.Ok nagyon jol jartak 11honapos es 1,5eves testverpart fiukat kaptak most 12es 13evesek.1 eve a 2 eves occsuk is odakerult hozzajuk.Tehat ok jol jartak olyan szempontbol h nem kerultek vissza a csaldjukhoz anyumeknal maradtak.

De en is ocsemkent kezelem oket igaz mar nem otthon lakom de minden evbe jonnek hozzam nyaralni a 2nagy.

25eves kort be kell tolteni es vagy sajat haz,lakas,vagy olyan alberlet ahol a foberlo alair egy papirt h hosszutavra min 10ev ki adja a hazat.

A haznak meg kell felelni a kiteriumoknak,nem lehet egymasbol nyilo szobaba helyezni oket,ugy h atjartok rajtuk.Meg van adva hany m2 kell 1 gyerekre.

Minden honapra vezetni kell egy fuzetet a kiadasokat reszletezni rezsit is belertve

Uj ruhakat jatekot ennivalot.

Nem olyan szigoruan nezik ezeket de azert meg kell h legyen csinalva.

Evente 1szer reszletesen le irni a gyerek fejlodeset mibe valtozott azt leadni.

Havi egyszer a szekhelyre lathatasra vinni az igazi szuleihez par orara,ha nem latogatjak sokszor orokbeadhatova valhatnak es ugy nagyobb az esely h vki orokbefogadja foleg ha kicsi meg.

12Even alulit adnak ki mostmar csak.Meghataroznu h milyen szarmazasu lehet nem tul szerencses.

Anyumek roma gyereket kaptak de mivel ok neveltek fel oket semmi viselkedesproblema nincs veluk.Ok anno 5ev utan kaptak gyereket.

Mostmar egyhaz vette at a neveloszuloket tehat a programjukra havi 1szer kb el kell menni.

Havonta jon egy ember a gyamugytol aki megnezi h minden oke e,tisztasag vane-e,gyerekek jol vannak e.Mostmar 1eves a tanfolyam.

Ha MAK kartaja van a gyereknek tehat tartos beteg(nem kell fogyatekosra gondolni),pl elete vegeig gyogyszert kell szedni tobb penzt kapsz erte,csaladi potlek is tobb stb.Kulonfele kedvezmenyek is vannak rajuk,

melette egyikotok tud dolgozni mast.Mar januartol ez is munkaber cimszo alapjan jon,tehat hivatalosan is munka.

Szerintem nagyon jo dolog,bar olyat is hallottam h ppar ev utan vissza kerult a gyerek az anyahoz es azert ha megszeretted az eleg rosz lehet...

En is szeretnek elmenni parommal.

Remelem segitettem,ha kerdesed van irj nyugodtan:)

2015. márc. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, ha a házaspár egyik tagja nem magyar állampolgár? Az nem kizáró ok a nevelőszülőséghez? El lehet vinni külföldre a gyerekeket? (nem életvitelszerűen, hanem pl. két hétre nyaralni a nagyihoz vagy ilyesmi)
2015. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Én még iskolába járok de a barátom már régóta dolgozik. Egy jólelkű embernek tartom magam és soha nem volt más célom az életben csak annyi, hogy másokon segíthessek valamilyen módon. Ezért is gondolkozom már nagyon régóta az örökbefogadáson vagy nevelőszülőségen.

#1 Tudom, hogy ez a pénzes kérdés kényes téma, főleg ebben a helyzetben de szerintem a lelke mélyén minden ember egy kicsit kíváncsi arra, hogy miért mennyi pénzt kapna. Nyilván ha nem kapnék érte egy forintot se akkor is megpróbálnám mert nem ez a célom vele. Gondolom nem többszázezreket kapnánk érte, de nem is 20 000Ft-ot. Az meg természetes, hogy amit a gyerekre kell költeni, az a gyerekre lenne költve.

2015. márc. 15. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!