Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam ezt helyre?

Hogyan hozzam ezt helyre?

Figyelt kérdés
Haragszanak rám a szüleim, bár ők ezt nem mondják nekem, de másoknak panaszkodtak. Szerintük keveset vagyok otthon, mióta kollégista lettem, és ha otthon vagyok, akkor sem segítek, és pimasz vagyok. Az utóbbi pár hónapban csak úgy voltam otthon, hogy ott volt velem a barátom is, de sajnos máshogy nem tudjuk megoldani. Ezzel nincs is baj. De ha otthon vagyok, és próbálok segíteni, akkor nem engedik. Ne mosogassak, ne takarítsak, ők megcsinálják. Ha kérnek valamit, én megcsinálom. De ez nem sok, tudom én is, de nem fogok velük vitatkozni, hogy én teregetni akarok, ha nemet mondanak. Inkább vagyok a barátommmal. A pimaszságról meg annyit, hogy néha tényleg már nem bírom, mert érzem, hogy az a céljuk, hogy beégessenek a barátom előtt. Mindig úgy kezelnek, mintha kis gyerek lennék, és semmit sem tudnék, így néha igenis megmondom a véleményem. Miért baj ez? És most én vagyok a fekete bárány. Hogyan hozhatnám helyre ezt az egészet? Veszekedjek, hogy én akkor is porszívózni akarok, vagy mit csináljak? És olyan rossz, hogy velük nem lehet beszélni erről, mert ők nem is mondják meg nekem, hogy mi a probléma, csak visszahallottam másoktól. Mit csináljak?
2010. febr. 15. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lásd meg a munkát és anélkül kezd el megcsinálni, hogy az ő kezükből vennéd ki a porszívót vagy a teregetni valót. szerintem az égetési kísérletek csak azért vannak, mert pimaszul szólsz vissza.

Legközelebb próbáld meg viccesen lereagálni, szerintem a barátodnak is jobban tetszene.

2010. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon fiatal vagy még és azért érzed,hogy a szuleid leégetnek a baràtod elott.Tehàt nagy lànynak és érettnek,dontoképesnek akarsz làtszani.A munkàt probàld meg ugy elvégezni,amikor ok nincsenek otthon és renddel vàrod oket haza.Talàn ennyi az egész!Nem nagy dolog ki fogod noni!
2010. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is akkor jöttem rá, hogy mi a gond mikor felnőttem. A lényeg, hogy nem akkor kell mosogatni akarni, mikor anya már mosogat, hogy észre kell venni a a porcicát, hogy kérés nélkül ki lehet vinni a szemetet stb... Ráadásul mindezt nem azért kell csinálni, mert besegítünk az anyunak, hanem mert az a mi szemetünk, a mi szennyesünk, a saját kis környezetünk. Amikor ezt az ember felismeri, akkor lett felnőtt.

A véleményed pedig mondd el nyugottan, de mielőtt belekezdessz számolj el ötig, és nézz a szüleid szemébe!

2010. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem szép tőlük! Én ugy mndanám h leválási dolog, nehéz nekik megemészteni, h felnősz, önállósodsz. Szerintem ülj le velük beszélgetni, mondd el nekik, h rosszul esik mikor nem tisztelnek, és lejáratnak! Mondd meg nekik, h elmérgesítik a helyzetet köztetek, és igy majd nem mondod el nekik a dolgaidat, mert visszaélnek a bizalmaddal, és el fogtok távolodni egymástól. Nálunk is ugyanez volt a háztartással. Ha mosogattam az volt a baj, ha nem az. Aztán jól összevesztem velük, h én azért nem fogok csak elmosogatni, h veszekedjenek mert egy pohár véletlen kimaradt.Meg az anyámnak a házimunka arra jó h ott vezesse le a feszültséget, ha megcsinálom, akkor rajtunk tölti le. Egyszer meg is mondta h a konyha az intim szféra nála. Amióta albiba vok, sokkal jobb. Füzni is magam tanultam meg, mert otthon hiszti volt nelőle ha "bepiszkitottam" a konyhát. Nem tanitottak meg főzni, de amikor ugy adódott h kérdeztem vmit h hogy kell akkor meg felháborodtak, h tudhatnám már.
2010. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!