Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Minek élek ha...

Mit csináljak? Minek élek ha ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,már lassan 5éve.Apukámnak nagyon sok dolga van,ezért nem tud úgy velem foglalkozni,anyagilag támogat,és mindenap felhív,megkérdi milyen jegyet kaptam,hogy vagyok stb,és van életársa is apukámnak,aki nem nagyon visel el minket,ha oda is visz engem,és a bátyámat akkor csak kényszerből,mert apa mondja neki.Egyébként nem laknak tőlünk messze,de most én ihába megyek le ha apa dolgozik,az életársa meg megfőz,utána az ágyban punnyad.:S

Anyámról meg nem is beszélve...

a neten megismerkedett egy pasival,a pasi 300km-re lakik tőle.:S 1hónapba vagy 2× találkoznak,már 8hónapja együtt vannak anyukámmal,(De még nem mutatta be a pasit),de mióta beszélgetnek anyukámmal,azóta nagyon megváltozott,nem úgy foglalkozik velem:(,nem kérdi meg a házit,nem érdekli semmisem,csak anyi hogy kitakarít,megfőz,utána leül a számítógépzhez.Meg érzem hogy nem szereti hogyha ithon vagyok,tegnap is elkezdi a barátnőjének olyan jó egyedűl lenni a házba,leila nem alszól ott mamádnál,mondom neki,anya miért aludjak ott?hiszen holnap suli,és miért küldessz el itthonról? aztmondja nem küldelek,de miért nem mész?menjél mert holnap reggel korán,ladányba kell mennem.Mondom neki jólvan elmegyek itthonról.Egyszerűen érzem hogy NEM szereti ha itthon vagyok!Nem olyan már,mint régen.


Mit tegyek?ha ilyenek a szüleim???Apukámat meg is értem,mert sok dolga van,de anyukámat..:S


(Ja és kérlek,csak olyanok írjanak,akik normális válasszokat írnak és nem "csúnyákat" meg ilyenek.Akik normális választ írnak,azokra vagyok kíváncsi..)



ja és 13éves vagyok.


2010. febr. 15. 17:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyenekre NE IS GONDOLJ, hogy minek élsz!!!?

Átérzem a helyzetedet, de ilyesmi még csak meg se forduljon a fejedben!!! Ha valami bánt, hívd fel rá a figyelmüket! Kommunikáld le velük! Beszéld meg, mert egyértelműen azt kell tenned! Te lelkileg most nem érzed jól magad, nincs meg a lelki biztonságod, emiatt feszélyezettnek, zaklatottnak érzed magad.

NE HAGYD, HOGY EZ AZ ÁLLAPOT ELURALKODJON!


Két dolgot tehetsz.

1.) Ültesd le őket együtt, ha nem megy, akkor is ragaszkodj mindkettejükhöz, de CSAK ÉDESAPÁDAT ÉS ÉDESANYÁD LEGYENEK OTT, mert ez csak és kizárólag rájuk tartozik! Mondd el nekik őszintén, tabuk és kímélet, jópofi nélkül, mit érzel, mit gondolsz, mi a problémád, és hangsúlyozd, hogy te NEM VAGY JÓL, MERT EZ A PROBLÉMA FENNÁLL!!! Mondd el, hogy mihamarabb megoldást szeretnél, hogy szükséged van rájuk, mert lelkileg nehéz időszakon mész most keresztül.

Azon véleményedet se rejtsd véka alá, amit a kifejtésben leírták (apád élettársa, anyukád viselkedése... stb.) mondj el MINDENT, és beszéljétek át a dolgokat!

2.) Ha egyenesen képtelenség kettőjüket összeültetned, kérj segítséget az osztályfőnöködtől, az iskolaigazgatótól, ha van, akkor inkább az iskolapszichológustól, és neki mondj el mindent! Ő talán még jobb megoldás is lenne, mert úgy vélem, ő mégiscsak felnőtt, őt komolyabban veszik majd, de ott is RAGASZKODJ MINDKÉT SZÜLŐDHÖZ, EBBŐL NE ENGEDJ!

ITT MOST RÓLAD VAN SZÓ!!!


Ha sikerült lépned, írj, mi újság!?



Üdv: MPM28F

2010. febr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
úú..akkor sajnálom tényleg.:S azthittem engem köcsögözött le:( Bocsánat:(
2010. febr. 16. 20:55
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utólsó hozzászólónak.:)Sokat segítetttél.:)

A szüleimmel nem sikerűlt még beszélnem,anyukámnak beszéltem az érzéseimről,de aztmondta én is úgy állok a dolgokhoz,hogy neki nem jó.Szerintem ezt úgy értette,hogy nem tudom elfogani a barátját(pedig még nem is láttam,és úgy itélem meg.:S)De anyukámnak 5éve nemvolt senkije,és ahoz vagyok hozzászokva,hogy ő egyedűl van.De nem tudok melette elfogadni senkit sem.:( pedig tudom,hogy neki is kellene valaki,aki segít rajta,és melette áll,és szereti.De nem tudnám elfogadni:S

Apukámmal tegnapelőtt elmentünk vásárólni,és étterembe mentünk,kérdezte anya barátját,hogy megvan e még neki,mondtam hogy igen,meghogy még hajnali 1kor gépezik,nem kérdi meg a házit,meeghogy megváltozott,meg ilyenek.Nem mondott rá semmit apa.De azt akarja hogy oda kőltözzek hozzá,már töbször is mondta,mhogy szeretné,ha oda kőltöznék hozzá.És nem tudom mit csináljak.:S

2010. febr. 20. 18:02
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát, pedig anyukád barátját, jobb ha elfogadod, mert így csak anyukádat hergeled magad ellen. Mivel már 13 éves vagy, nemsoká "kirepülsz", és azt azért Te sem akarhatod, hogy anyukád egyedül legyen, belesüllyedjen a magányba! Nem kell szeretned a barátját, elég ha elfogadod. Mint írtad, ez miatt tart itt a kapcsolatotok. De azért gondolj bele fordítva: van egy srác, akit eléggé kedvelsz (mondhatni jártok), és anyukád nyíltan ellenzi a kapcsolatotokat. Vajon nem az lenne az első dolgod, hogy feltedd a kérdést a gyakorikérdések.hu-n, hogy: "Anyukám nem fogadja el a barátomat, mit tegyek?"
2010. febr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

Nos, a helyzet az, hogy nagyon úgy tűnik, hogy kissé önző vagy, nem gondolod? Anyukád biztos hogy foglalkozik veled, csak neked semmi sem elég. igen, biztos nagyon szar, hogy elváltak a szüleid, de ez már így alakult. Anyád ahogy írtad már 5 éve egyedül van, nem volt férfi az életében, és most akadt valaki, aki törődik vele, aki kényeztetné. Ti nem tudjátok ezt megadni neki, mert a gyerekei vagytok, nem a pasija. És biztos vagyok benne, hogy lépten nyomon anyád tudtára adjátok mindketten, hogy milyen önző hogy nem csak veletek foglalkozik, és hogy hogy merészeli a szeretetét másra is pocsékolni. Ezzel a hozzáállással ne is csodálkozz, ha anyukád kevesebbet foglalkozik veled, mert nem akar folyton veszekedést.


Ha változtatni akarsz a felálláson, magadon kell először. El kell fogadnod, hogy anyukád szerelmes, és van valaki aki törődik vele. Ha örülsz ennek, és megkérdezed mi van a pasival, meg hogy szívesen látnátok (a bátyád is!) akkor biztos jönne a fickó, és valószínű szimpatikus is lenne. Ha látja anyukád hogy te is örülsz az ő bodogságának, akkor veled is egyre többet lenne és egyre kedvesebb lenne.


Mellesleg megbeszélhetnéd vele, hogy melyik napokon mettől meddig csináljatok külön programot, hogy csak anyád legyen otthon. Szerintem nagyon jó lehetőség lenne ilyenkor barátnőzni, vagy ilyesmi. Ha megadnátok anyádnak a szabadságot, sokkal jobb lenne a viszonyotok.


Egyébként nem tudom mit vársz, hogy itt szidjuk anyukádat, hogy milyen anya? Ezt ugye nem gondolod komolyan. Ő a szülőd, de ugyanakkor egy érző nő is. Lehet hogy még kislány vagy és ezt nem érted, de ha beleesel majd egy pasiba, akkor megérted, hogy milyen rossz, ha nem tudsz vele beszélni és b@szogatnak miatta a szüleid vagy akiket szeretsz.


És mi az hogy ne írjunk csúnyákat? mégis mi a csúnya válasz ebben a kérdésben, hogy megmondja neked valaki netán hogy ne legyél önző, és értsd meg anyukádat is és nőj fel? Mert ez az igazság. Játszod az önző sértett kislányt, akivel senki se akar törődni, de azt már nem veszed észre, hogy esetleg nem is hagyod, és ha nem vagy hajlandó alkalmazkodni, akkor sose fogod megkapni amit szeretnél.


Nem vagy kisbaba, majdnem felnőtt vagy. Anyukád feladatata, hogy melletted álljon, eltartson, ételt adjon, és szeressen. Ezt ő biztosan meg is teszi, csak te féltékeny vagy és mindenbe belekötsz, még az élő fába is. Ha beszélgetni akarsz anyukáddal, akkor mondd meg neki miről szeretnél vele beszélni. Aztán hagyd békén.


Ja és mellesleg ne mondd hogy nem szeret anyukád, inkább ha már itt tartunk te nem szereted őt igazán, csak követelőzöl, meg hisztizel, ahelyett hogy megértő lennél és segítenél neki. Mert a gyerek feladata meg hogy szintén segítsen a szüleinek ahogy tud. Te például megértéssel segíthetnél és néha jó szóval, nem csak követelőzéssel.

2010. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az útólsó hozzászólónak üzenem:Hogy lehet hogy igaza van,mert gúnyosan beszélek anyámmal,de csak azért,mertmég éjfél 2kor is itt a bnője,més a szobámba ülnek netezni,meg beszélgetnek meg stb.hiába besélek vele,nem érdekliÉs ez fáj,meg nem akarom elveszíteni.De anya se olyan már mint régen.Most éli a "tinédzser" korát.hamár igy kell mondanom.:S

Meg elég szabadságot adok én neki,mert bnőimmel vagyok a legtöbbet,tömeg sportra járok még stb.szval.:S

2010. febr. 24. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!