Mit tehet a nő?

Figyelt kérdés

KB 25 éve elvált a férjétől, azóta itt él a szomszédban. A párja szintén elvált volt, anno a nőnek adta ki az egyik szobát, majd összejöttek.

Nem voltak házasok, sem bejegyzett élettársak.Közös gyerek nincs.

A férfi néhány hete meghalt. A nő anno az örökségét a házra költötte, de ennek nincs hivatalos nyoma.

A nő nemrég lett nyugdíjas, nincs élő rokona.

A férfi házasságából született fia egy keményvonalas alkesz, aki egyedüli örökös.

Milyen jogai, lehetőségei vannak az asszonynak? Az együttélésük tanúkkal igazolható.


2015. febr. 17. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2015. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha 5 évig minimum együtt voltak, élettársnak minősül, DE ezt bizonyítani kell. Onnantól élettársi jogai vannak.
2015. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezért kell mindenről számlát kérni. Ezt inkább egy ügyvéddel kell megbeszélni
2015. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettes amúgy jól mondja
2015. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel házat manapság nehèz eladni, erre alqpozva egyezkedhet a fiúval hogy x összegèrt bèrli tovább ès remènykedik hogy belemegy. Máskülönben megszìvta.
2015. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az örökös miatt véletlenül belekeveredtem.

Tegnap éjjel házat tévesztett, és az én kapumon akadt fent, előtte pedig higiéniailag kifogásolható prostituáltnak nevezett és távozásra szólított fel.(ennél durvább szavakat használt természetesen)

Én megnkihívtam a rendőröket.

A néni meg ma délelőtt átjött bocsánatot kérni.

Én meg megígértem neki, hogy utánajárok. De ügyvédhez mindenképp megy.

2015. febr. 17. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Be volt jelentve? Mert ha 25 éve oda szól a lakcímkártyája (vagy ami anno ennek megfelelt), és tanúk is igazolják a hosszú élettársi viszonyt, akkor ő is igényt tarthat az örökség egy részére, és meg is fogja kapni. De véleményem szerint ez évekig el fog húzódni.
2015. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!