Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom ne pofázzon bele mindenbe, még 500 km távolságból sem?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom már hányingerem van az egésztől.Már ha haza látogatok,már gyomorgörcsöm van és a hányinger kerülget.Az összes családtagom mindenbe okoskodnak,hülyének néznek.Anyámtól,apámtól,hugomig mindenki.Rádásul egy évben kétszer látogatok haza,de akkor is csak az okoskodás megy.Ezt meg azt,nem így kellene.Egyszerűen a hányinger kerülget tőlük komolyan mondom.Ilyenekért beszólnak,hogy miért nem ilyen munkát vállalsz,miért olyat,miért nem veszel bővebb kabátot stb.Komolyan ezek debilnek néznek engem!32 éves érett férfi vagyok,és úgy bánnak velem,mint egy debillel.1 hónapban egyszer beszélek velük telefonon és 1 évben 2-szer látogatok haza.Érdekes amikor a párom ott van,akkor visszafogják magukat,de amikor egyedül megyek esetleg,akkor b..sztatnak.Nem tudom mit tehetnék?!
2015. febr. 4. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Milyen jó neked,hogy 500 km-re laksz.Nekem bátyám pofázik bele mindenbe,pedig már 36 éves vagyok.És nem csak pofázik,bármit megtud rólam,pletykál!Ha új munkám van,híztam-fogytam,bármit.A legdurvább az volt,hogy terhes lettem,8 hetesen jelentettük be a családnak,(ez az ökör rögtön szaladt pletykálni)aztán 10 hetesen elhalt a magzat,megműtöttek.Azóta is magyarázkodnom kell mindenkinek,hogy miért nem nő a hasam,meg hol a baba.

Szóval nem vagy egyedül.

2015. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minek foglalkozol velük egyeltalán?
2015. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom nem kellene velük,dehát mégis csak a családom,azt gondoltam az évek alatt megváltoztak,de hát nem.Volt hogy 1 évig nem mentem haza,azt gondoltam akkor talán észbe kaptam,apám egyedül,akinél sikerült változást elérnem,pozitív irányba.
2015. febr. 4. 19:22
 4/9 A kérdező kommentje:
*észbe kaptam=észbe kaptak
2015. febr. 4. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod őket, nem kell hazalátogatni. 500 km távolságból aligha tudják a mindennapjaidat tönkretenni, hacsak nem hagyod. Ha meg "birtokon belül" okoskodnak, nem kell odamenni, aztán hátha leszoknak róla. Vagy ha nem, legalább megspórolod azt az évi két elmebajos látogatást is.

Csak helyette nehogy a párod családja legyen az ügyeletes észosztó brigád, mert sajnos a családok sokszor igen hasonlóan viselkednek.

2015. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alap h ne mesélj magadról semmit, és akkor nincs mibe belekötni, bár a kabátodat akkor is látják h milyen...

Barátnőd nélkül akkor ne menj haza, ha úgy jobb a hangulat.

2015. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En is igyekszem az ilyen emberekkel minel szukszavubb lenni....
2015. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megmondtad már nekik, hogy szálljanak le rólad?! Határozottan, nyomatékosan?


Ha nem, talán kezd ezzel. Ha igen - vannak hlye emberek, akik képtelenek a szóból érteni -, akkor igazad van, hogy nem jársz szívesen.

2015. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehet 500 km-ről beleszólni az életedbe? :D Nekünk 5 km-ről sem tudnak.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ha hagyod, hogy ezt tegyék, vess magadra! Én a helyedben pár hónapig ignorálnám őket a miheztartás végett.

2015. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!