Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hülyeség a jószándék?

Tényleg hülyeség a jószándék?

Figyelt kérdés

Egy kis zsákutcában lakunk. Tele van kátyúval, a járda pici és járhatatlan. Se hókotró, se sózás.

Szombaton elkapott a harciideg mikor a kislányommal ketten akkorát zakóztunk, hogy pukli nőtt a fejünkön, ezért fogtam egy vödör hamut, és az út végéig leszórtam a jeget. Este a másik irányba is elmentem.

Ez kb húsz perc volt, és három vödör hamu.

Erre bátyám jól leszidott, hogy minek csináltam, meg hogy ha magunk oldjuk meg, nem is fognak utat tisztítani nálunk.

Szerintetek igaza van?


2015. jan. 6. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza.

Ha nem szórod le, akkor letakarították volna? Nem!

Jól tetted, legalább nem estetek el újra.

2015. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A járdákon én úgy tudom, hogy amúgy is úgy szól a törvények, hogy mindenkinek a háza előtt magának kell így tennie. Ha van egyáltalán járdátok, mert hát tudom, h zsákutcában nem mindig szoktak lenni. Neked volt igazad, hogy megcsináltad, nem lehet mindig másokra várni. Az állam meg pont lecarja sajnos, ő rájuk meg aztán pláne felesleges várni.
2015. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A járda két betonnégyszögből áll, amiknéhol fel vannak púposodva, összetörve. Nagyon régi, kb hatvan éves. A fiatalabb lakók közül vannak akik megcsinálják önköltségen. De az utcában kb hetven százalékban nyugdíjasok laknak. Mi vagyunk a legfiatalabb család.
2015. jan. 6. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én továbbra is azt mondom, hogy teljesen helyesen jártál el és az öcséd bunkózott csak simán veled. Amúgy a mi utcánkban is sok a nyugdíjas, hetven év felettiek, de a saját részüket ők is megcsinálják, pedig van elég nyűgük/betegségük, de még is. Persze, hogy ott nálatok nem ezen nem lehet igazából vitát nyitni, csak hát úgy mellékesen jegyeztem meg.
2015. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs igaza.

Aki nem tud érdekérvényesíteni, annak bizony tesznek a fejére. Ergo ha nem tudta senki sem elintézni, hogy takarítsák a járdátokat, akkor hamuzzatok nyugodtan, merthogy a járda nem lehet jeges.


Nem kicsit dühöngtem anno, hogy némely utcában csak egy zsák bitumen kéne, meg egy kis kavics, hogy befoltozzák az akkora kátyúkat, hogy biciklivel simán tanyálsz, ha belemégy, kiskerekű robogóval meg rémálom. És nem igaz, hogy a lakóknak nem volna rá keretük, mert normál polgári családi házak állnak az út mellett. És kerülgeti a nyavalyás a két-három millás autójával, és szidja az önkormányzatot!


Falun ugyanez: a portán tüchtig minden, de havat a járdáról, csak azért, mert muszáj, különben megbüntetik. Útról meg? "Majd elviszi, aki odahordta!". Még egy hólapátnyi csíkot se, hogy a cajgások tekerni tudjanak, ne kelljen tolniuk. Pedig itt mindenkinek van valami kétkerekűje, mert nem jár busz.

2015. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az út szélét szórtam le.

Az mondjuk engem is idegesít, hogy sehol nem akarnak az emberek másoknak segíteni. Úgy látszik én vagyok nemnormális.

Jövőre mi is újrarakjuk a járdát, bár szinte felesleges. Két ember nem fér el rajta.

Nálunk úgy kátyúztak, hogy öklömnyi köveket tömtek a lyukakba, amit az utca végén lévő fatelep platós kocsijai , meg a vadászok terepjárói szépen az utca közepére szórtak. Én meg este akkorát taknyoltam biciklivel, hogy azóta inkább gyaloglok.

2015. jan. 6. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:

látom régi az ügy, de én is emlékszem arra, amikor a családom leszidott ha pl. hajléktalanoknak adtam kaját, de gyerekkoromban akkor is azért sajnálkoztak, ha az egyik társamnak adtam valamit.

Ne foglalkozz vele. Én nem változtam azóta sem, ők sem, ez van:)

2015. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!