Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés
ELőször is ott kezdődik, hogy utálom az anyósomékat, illetve nem is ez a jó kifejezés, egyszerűen idegesítenek. Van 2 fia, de olyan kölünbséget tesz a kettő között, mintha az egyik fiú nem is létezne, azzal közömbös, semmit nem ad, nem is látogatja (speciel ez a férjem). A másikhoz akkor a szatyrokkal megy, nyalja falja őket. Ez nem is érdekel, mert nem kell senkitől semmi, nem is vagyunk rászorulva szerencsére (bár a sógoromék sem). Ami bánt, hogy van 2 szép unokájuk, akikkel igazán sosem törődtek. Nemrégiben született a sógoromnak gyereke, na az az Isten! Sülve főve nyalják falják, azt sem tudják mit vegyenek neki, míg azt észre sem veszik, hogy az én két gyerekem is a világon van. Én sosem bántottam őket a 20 év alatt, de amit most csinálnak az felháboító. Nem is miattunk felnőttek miatt, mert engem tényleg nem érdekelne, feléjük sem megyek, ha nem muszáj, hanem a gyerekeim is már észrevették ez bánt. Annyira jó gyerekek, nem ezt érdemelnék! Most fog érettségizni, ballagni a nagyobb gyerekem. Csinálunk neki ünnepi ebédet, kis összejövetelt. Ezeket a képmutató embereket én nem szívesen látom vendégül, hogyan bájologjak nekik, nem szeretem az ilyesmit, ez nem lenne őszinte, hazugság lenne az egész. Viszont utálatos sem akarok lenni, ha már idehívom őket. De mégiscsak a gyerekeim nagyszülei, hát mos mit csináljak? Ja, és még egy utolsó. A kislányom mikor megszületett, akkor azt mondta, hogy azért nem foglalkozik vele, mert ő nem igazán tud mit kezdeni egy lánnyal, fiú párti, és mindig csak fia volt. Na, most tud mit kezdeni, mert az ujdonsült unoka lány!
2010. febr. 1. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy meghívjad-e őket, vagy se, bízd a gyerekre.
2010. febr. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Én komolyan nem értelek téged. Utálod az anyósod. Egész életedben ezt közvetítetted a gyerekek felé is. Természetes, hogy utálják ők is. Mit gondolkodsz még mindig azon, hogy most meghívd őt, vagy ne? Az, meg hogy az ünnepi ebédre ki lesz meghívva, szerintem döntse el a gyerek.

Az én anyósom se egy szent asszony, messze áll az álomanyós kategóriától, de soha egy mondattal sem bántottam őt a férjem vagy a gyerekeim előtt.

2010. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

9:05-nek!

Te ezt honnan veszed, hogy ezt vetítettem rájuk??? Egész életük során erőm felett vittem őket hozzá, (más dolgom is lett volna), de elvittem a gyerekeket, mert hogy a nagyijuk mégis. De ha véletlen nem mentünk valami miatt, ő meg nem kérdezte, hogy mi van, nincs e baj. Sosem. És csak most lett elegem belőle, hogy látom, mit művel az új unokával. És a gyerekeim is észrevették. Olvasd el figyelmesen! Tulajdonképpen leírtam, hogy nem is utálatról van szó (amúgy nem tudnék senkit említeni akit utálnék, mert nem vagyok egy utálkozós fajta). És pont ahogy ők viselkednek ez lenne egy képmutatás, ha ott vigyorognánk mind, de mondom a gyerekeim miatt sok mindent elviselek! Amúgy ha a fiam kérdezem, őt aztán nem nagyon érdekli, szerintem azt sem bánná,(jó nagy kamasz, haverokkal körülvéve!) ha semmit nem csinálnánk. De úgy gondolom mégis csak egy ballagás, érettségi én szeretném egy kicsit mássá tenni azt a napot!

2010. febr. 1. 09:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy, nem utálják a gyerekek sem a nagymamájukat, nagyon szeretnék, ha velük is úgy foglalkozna, ezt egy egy elejtett szóból veszem észre. És amikor véletlen elhívja a lányomat a mama hozzájuk, boldogan szalad, de ilyen igen ritkán van!!!
2010. febr. 1. 09:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt a szitu, 4 éve megoldódott, amikor elváltam. Nem azt javaslom, hogy te is válj el, de én azóta se hívom anyósomékat, ők se engem. Egy nagy kő esett le a szívemről a képmutatás hiánya miatt. Nem utálják egyékbént az én gyerekeim se őket, csak egész egyszerűen nem ismerik.


Ez van, el kell fogadnod, ők biztos, hogy nem fognak változni.

2010. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!