Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az a nettó jövedelem...

Mennyi az a nettó jövedelem egy nőnek, amiből meg tud élni egy hónapban?

Figyelt kérdés
Gyermek nincs, saját kis méretű panellakás van, nem "luxus" igényekkel.
2014. nov. 25. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
150-200 eFt
2014. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Miért számít az illető neme?
2014. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez erősen függ a rezsitől, a speciális igényektől és szükségletektől (mit tudom én, kontaktlencse, gyógyszerek, drága smink, mert olyan a munkája... ez nekem nem terepem, csak gondolom, vannak ilyen helyzetek, de az is lehet, hogy autóra van szüksége, aminek azért vannak költségei, lehet, hogy még a parkolás is komoly összeg)...

Mivel mi a párommal 100 ezerből vagyunk meg (de akkor semmi extra! se temetőlátogatás 250 km-re, se extra kiadás a házhoz, se fogorvos, se új cipő. ez nem tartható ám sokáig) s az ételen annyira nem is spórolunk, az étrendünk pedig kissé speckó, a liszt, zsír és cukor nálunk bőven 1000 ft/kg fölött van... Nem mintha ez számítana, korábban se költöttünk kevesebbet. Szóval ennél jóval kevesebből ki lehet jönni egy főnek, ha muszáj.

Jópár éve 60 ezerből éltem, csóró kis programozóként (a fizum többi részéből újszámítógépre spóroltam) s (nagyon olcsó) szobát béreltem Budapesten, abban bérlet és néha kifőzdés evés is volt, hazautazás... Saját lakásban szerintem most is menne ennyiből, persze lehet, hogy hanyagolnék pár elég felesleges, drága alapanyagot az étkezésemben.


De hogy milyen szinten érzi magát az ember jól... Az egyénfüggő. Nekem ruhára kb. semmi pénz nem kell, kapok és van, a bakancsomat majd lecserélem, ha 10 éves lesz. Nem sminkelek, alig használok vegyi anyagokat takarításhoz... Viszont az a kezdődő nyomor jele nekem, ha nem motorozhatok. Azt nem viselem jól sokáig.

2014. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3.Nagyon köszönöm, igazán kedves vagy, kimerítő választ kaptam! :)

2014. nov. 25. 21:25
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
150.000 luxus igények nélkül reális, ha nem vegetálni akarsz.
2014. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60-70 ezer ft, magamból kiindulva. De ez csak minimális létfenntartásra elég :(((
2014. nov. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem neked kellene utánaszámolni, hogy milyen fix kiadásaid vannak.

A legegyszerübb mindent felírni, amire költesz, a fix kiadásokat (bérlet, hiteltörlesztés, biztosítások, kantin, rezsi, közös költség), meg amit veszel (kaja, kozmetikum, ruhaféle, hobbi), ezt a legjobb a blokkról leírni.


Így ki tudod számolni, hogy mennyit költesz rendszeresen, illetve hol lehet esetleg még spórolni belöle.


Szerintem a 100ezerböl ki lehet normálisan jönni, ha nincs valami extra szükséglet, ami miatt rendszerese több pénzt kell kiadni.

2014. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk 150 ezer körül.
2014. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom néhány vàlaszadó hol èlhet,de hogy nem Budapesten,és nem panelban,az egészen biztos.Mi is kisméretü panelban lakunk(màsfél szobàs),de csak a rezsi 60 körül van,ha keresel 120-at, be tudod fizetni a szàmlàkat,ès van mit enned.Ha bérletet is akarsz venni,vagy el akarsz menni havonta 1X valahova,ne adj`isten szeretnél venni magadnak 1-2(olcsòbb)ruhàt,akkor min.150.000 ft. jövedelem kell ,és ebben semmi luxus nincsen,sajnos.
2014. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kellene a kérdezönek a saját kiadásait összeírni, mert sok minden függ töle.
2014. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!