Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a 3 éves...

Mit csináljak, ha a 3 éves öcsém hisztizik, ordít, ha átkapcsolom a tv-t a mesecsatornáról?

Figyelt kérdés
Alapjáraton be van kapcsolva a mese, és ha unatkozik, megnéz 1-2-t. De ha esetleg engem is érdekelne valami, és meglátja, hogy nem mese megy a tv-ben (hiába nem nézi), hisztizik, csapkod stb. Hogyan tudnám erről leszoktatni?
2014. nov. 16. 09:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem kell vele túl sokat foglalkozni. Eddig (gondolom) vissza lett kapcsolva a hiszti hatására, így megtanulta, hogy a hiszti eredményes, ezért továbbra is hisztizik. Ha nem lesz visszakapcsolva, akkor azt is meg fogja tanulni, hogy felesleges hisztizni rajta, mert nem lesz visszakapcsolva. Nem szabad egy gyereket túlzottan elkényeztetni.
2014. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
vedd föl a hisztijét videóra,aztán töltsed fel a youtubera ,és mi is tudunk röhögni a kiscsávón,XD
2014. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kizárod hogy kint hisztizzen. egy dolgot nm szabad, véletlenül se csinálni amit akar.
2014. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is ezt csinálnák, ha egész nap be lenne kapcsolva a tv. De nincs, vacsora után van mesenézés, az az ő idejük, én meg kivárom azt a fél-háromnegyed órát.
2014. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy, higy nem kapcsolod át, és figyelmen kívül hagyod a hisztijét.

Leszokik róla, mert nem ér célt, és sok energia..



Megnevelni aszüleidnek kell egyébknt

2014. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ezt fogom csinálni. Köszi a válaszokat ;)
2014. nov. 16. 11:16
 7/9 anonim ***** válasza:

kompromisszum

beszéld meg vele h most azt a filmet megnézed de utána visszakapcsolod


ált ez bejön

2014. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adni kell neki tíz forintot. Ha nagyon hisztizik, és nem hagyja abba, akkor húsz forintot. Ha torkaszakadtából üvölt, és már vörös a feje, akkor megdicsérni, hogy jól csinálja, és tovább buzdítani egy ötven forintossal.

Egy idő után kifárad a gyerek, és rájön, hogy totál hülyének van nézve. Abba fogja hagyni.

2014. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 eves, alapbol ez egy nehez idoszak. Nem szabad hogy alapjaraton be legyen kapcsolva a mese. A kedvenc musorait nezzetek meg mikor van, azt nezheti es kozben ne legyen atkapcsolva mert senki sem szereti, ha az esemenyek kozben megszakitjak. De amugy hisztizzen nyugodtan. Ne legyel tole ideges, halal nyugodtan kozold ha vege a meseidonek es utana verheti magat a foldhoz.

ilyenkor kell megtanitani azt, hogy a csaladban mindenkit tiszteletben tartunk, teso anya es apa is tevezhet, nincs olyan hogy egy ember van a kozeppontban. Az enyemek mar nagyobbak, megtanultak, hogy barmennyire is fontosak, nekem is vannak igenyeim. Ahol az ismeros csaladokban a kicsit nem fogtak vissza az akaratossagban, nem tanultak meg idoben hogy masokra is tekintettel kell lenni, ott komoly bajok vannak iskolaskorban a kizsarolt elektronikai "nekem az jar" eszkozoktol kezdve addig, hogy a szulokkel egy kavet se tudok meginni ugy hogy a gyerek ne balhezna. Es iskolas gyerekrol beszelek, aki nem turi el, hogy fel orat ne az tortenjen amit o akar.

2014. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!