Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim erôltetik az egyetem...

A szüleim erôltetik az egyetemet, de én nem szeretném, mást szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, munka mellett levelezôs közgáz szakon vagyok elsô félévben. Állami ösztöndíjas képzés.

Szüleim (és még sokaktól hallottam) szerint egy "vacak" levelezôs képzést "bárki" el tud végezni ... én azonban lehetetlennek látom..

most lesz az elsô vizsgám, semmit nem tudok, próbáltam tanulni, de mivel egyáltalán nem érdekel semmi nem maradt meg. Ha erre a sulira gondolok, kiver a víz, folyton ezen stresszelek, nem tudok aludni, enni, pihenni.. azon kattog az agyam, hogy meg KELLENE csinálnom de képtelen vagyok rá..

Helyette nyelvet szeretnék tanulni, ami szerintem 100x jobban megéri.


Megéri vagy nem?


2014. nov. 6. 06:03
 1/10 anonim válasza:
49%
Csak nyelvvel semmit sem ersz. Az angolt beszelik milliardnyian.
2014. nov. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mik a céljaid. Aki szerint pedig egy vacak levelezős képzés olyan könnyű, az csinálja meg. A levelezős mindig nehezebb, mert sokkal kevesebb a konzultációs lehetőség a tanárokkal, egy nap alatt leadnak annyi anyagot, mint a nappalisoknak több hét alatt.
2014. nov. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

#1 Ez hatalmas marhaság. Ha valaki több nyelvet megtanul nagyon sok lehetőség megnyílik előtte a munkaerőpiacon.


Egy ismerősöm angol + német felsőfokú nyelvvizsgával és érettségivel rendelkezik és 240ezer forintot nettót visz haza.


Na ezt ha összehasonlítom egy diplomás vegyész MSC-s 150 ezres havi fizujával... akkor megértem a kérdezőt.


Ha jó munkát akarsz akkor nagyon életrevalónak kell leni, a papír nem lesz elég.

2014. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Hát sajnos márpedig a szüleid az életben nem bocsátanak meg, ha nem próbálod meg az egyetemet.Legfeljebb kirúgnak,de magadtól ne hagyd abba szerintem.


Egyébként az egyetem/főiskola pontosan azt jelenti, hogy állandóan stresszelsz a vizsgák és a tanárok miatt.90%-ban ezt jelenti... A tűrőképességed,a mentális és agyi kapacitásod teszi kockára.

2014. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, csak ha kirúgják, és nem végzi el, ki kell fizetnie a tandíjat. Ha most abbahagyja, nem kerül olyan sokba, mint 4-5 év múlva.
2014. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5ös bocsi,az állami ösztöndíjra nem is gondoltam, hogy vissza kell fizetni...Igazából ezt leszámítva mondtam véleményt.
2014. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#3-as. MSC vegyesz elott szerinted nincs nyitva a vilag? Tomegevel keresnek belole. Aki olyan hulye MSC vel itthon dolgozik az megerdemli. Angliaban fel ev alatt osszeszedi azt a penzt amibe az egyetem kerult/
2014. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ha most kilepek, nem kell fizetnem?

volt 2 passziv felevem, 1 aktiv (a mostani) vizsgakat felvettem, de nem mentem el meg egyre se...

2014. nov. 7. 04:24
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 Ne haragudj te tévedsz, angliában nem keresnek vegyészeket. Ha angliába akarsz menni, akkor vagy egy nagyon új trendi kutatással foglalkozó ágazatra szakosodj, aminek köze van a bioszhoz és/vagy az informatikához vagy menj el orvosnak. Vegyészként is el lehet helyezkedni de csak ha értesz a molekulamodellezéshez, amihez igencsak erős informatikus képzés kell, amit el lehet sajátítani a magyar egyetemeken, de általában nem jellemző. Nekünk is külön kérvényt kellett benyujtani hogy meghirdessék a kurzust.


2 vegyész végzettségű barátnőm meg angliából inkább átment Ausztriába, mert ott könnyebben jobb munkát találtak.


Az meg hogy lehülyézted aki Magyarországon akar maradni vegyészként szánalmas és nevetséges. Nem őket kell lehülyézni, hanem az ország vezetését kérdőre vonni.

2014. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

[link]

[link]

[link]


Valoban nem keresnek vegyeszeket ezek mind hamisak...

Ne irogassunk hulyesegeket ha mar nem vagy jartas a temaban de te ezt Magyarorszagrol biztosan jobban tudod.

Nem oket kell lehulyezni? Szerinted felsofoku angollal, vegyesz MSC-vel megeri itt 150 ezerert dolgozni es arra varni hogy a politikusokat felelossegre vonjak? Ezt remelem nem gondoltad komolyan.

2014. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!