Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ellenőrzi ezt valaki?

Ellenőrzi ezt valaki?

Figyelt kérdés
Ugye ha a szüleim elválnak, valamelyiküknek, most mindegy melyiküknek, odaítélnek engem. Na most az a kérdés, hogy ellenőrzi azt valaki, hogy én tényleg annál a szülőnél lakok?

2014. okt. 8. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az a szülő, akinél el lettél helyezve. Mivel az a szülő felel érted, akinek a bíróság adta a nevelés jogát. Ha valami történik veled, az az ő felelőssége. De ha elég idős vagy, akkor a bíróság meg fogja kérdezni, hogy te melyik szülődhöz szeretnél menni inkább.
2014. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
nem
2014. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy egyikhez se. Gyakorlatilag kb 10 éves korom óta mamáméknál lakok. Ott van a szobám, ott vannak a holmijaim, kb mindenem. Van otthon is szobám persze, de az leginkább raktár funkciót tölt be, meg anya ott tereget. Én nem akarok onnan elköltözni. Nekem semmi közöm az ő balhéjukhoz, az én életemet ne forgassák föl.
2014. okt. 8. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Hivatal nem ellenőrzi.

De gondolj bele: ha pl. anyukádnak ítélnek, akkor apukád tartásdíj fizetésére lesz kötelezve. Ha apukádnál laknál, ő eltartana, és a fizetése 20%-át még oda is kéne adnia anyukádnak. Ebből előbb-utóbb vita lenne. Ki szeretné a volt feleségét eltartani? Apukád valószínűleg nem akarna fizetni, anyukád emiatt hatósághoz fordulna, és akkor máris kiderülne minden.

Apukádnak innentől komoly problémája lehetne. Akár azzal is vádolhatná anyukád, hogy megtévesztéssel vagy erőszakkal vett magához.


Amúgy hány éves vagy? Asszem 12 éves kortól már komolyan figyelembe kell vennie a bíróságnak, hogy te kinél szeretnél lakni.

2014. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi idős vagy de te is mondhatod hogy hol szeretnél lenni. amúgy nem ellenőrzik max ha valamelyik szülőd be nem jelenti.
2014. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 vagyok.

Közben volt egy hozzászólásod, ami kerülte az enyémet.


Ez így már bonyolultabb. Ha nagymama tudomásul veszi, hogy nem kap tartásdíjat, anyuka meg azt, hogy nem akarsz vele lakni, akkor hatóság nem fog abajgatni.

Ideális esetben anyukád oda is adhatja a tartásdíjat nagymamádnak, ha egyszer ő tart el.

2014. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!