Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor érdemes/kell elintézni...

Mikor érdemes/kell elintézni a papírokat ahhoz, hogy a születendő gyerekem az apja nevét kapja?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok, ezért tudom, hogy apaságit kell majd tennie. De ezt mikor kellene megcsináltatni? Mi a menete?
2014. szept. 4. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ráértek az utolsó hónapban is.Gratulálok a kisbabához:)
2014. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) akkor megnyugodtam :)
2014. szept. 4. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Már a méhmagzatra érdemes lenyilatkozni, a terhesség második felében. Kérdezd meg a védőnőtől jelenleg mi a menete. Úgy tudom gyámhivatalt kell felkeresnetek, a terhességi kiskönyvvel. Ha hamarabb születik meg a gyerek nincs nyilatkozatod automatikusan a nevedet kapja. Kellemetlenséget okozhat mivel az anyakönyvi kivonatban az marad benne. A gyerek iratait később át kell javítani az apa vezetéknevére. A kórházba feltétlenül vinni kell az apaságit amikor szülni mész, s fel kell rá hívni a nővérek figyelmét.
2014. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!