Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor köteles fizetni?

Mikor köteles fizetni?

Figyelt kérdés

Volt élettárs marad a fele- fele arányban tulajdont képező házban.A hitelt az vette fel aki benne maradt,az elköltözött az adóstárs.Mindkettőjük feles arányban tulajdonosok.

Költözéskor nem lett rendezve az együtt fizetett idö.Kell e valamit fizetnie annak aki benne maradt a házban az adóstárs felé azért mert ott lakik?


2014. szept. 2. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Lakáshasználati díjat kellene fizetnie a másik fele tulajdon használata miatt.
2014. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy 60nm-es házról van szó.Nem nagy értékű.Sőt... hogy szokàs ezt az összeget kiszámolni?

Egymaga fizeti a hitelt a bentlakó,ezzel nem tud ez alól valahogy kibújni?

Ha az elköltözött át akarja venni a hitelt és a másik fele tulajdon részt kell valamit fizetnie?

2014. szept. 2. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom,hogy ugyan úgy mint a belinkelt kérdésnél mert mi több mint 4 éve külön vagyunk.Ki nem lett rendezve a közösen fizetett 2és fél év.Azóta ő használja a házat és ha van lakáshasználati díj azt sem fizetett.Most döntött úgy hogy nem kell neki a ház vegyem át a hitelt meg az ő fele részét.Viszont én meg nem vagyok hajlandó egy kanyit se adni neki.A házon nem lett újítva semmi,csak le van verve a vakolat de be nincs fejezve.Örüljön hogy megszabadul a hiteltől úgy gondolom.
2014. szept. 2. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a hitelt csak az egyik fizeti, akkor a lakáshasználati díjba bele kell számolni.


Azaz X összeg a hiteltörleszés, ennek felét kellene a másik félnek fizetnie (vagyonmegosztási szempontból), a lakás felére érvényes alberleti díj meg annak járna, aki elköltözött. A kettö különbsége az, amit fizetni kellene valamelyiknek, de ez adott esetben lehet az is, hogy a kiköltözött fél tartozik a benmaradónak.


Mindenképpen érdemes hivatalosan rendezni, bírósági határozattal.

2014. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lakás használati díjat bármikor igényelheti a masik fel. Ha holnap ugy dont hogy márpedig fizess érte, akkor kénytelen leszel. Neked, ha azt akarod, hogy a tied legyen a ház, ki kell fizetned az o reszet. Ehhez fel kell becsültetni a hazat es az 50%ot kifizetni neki. Az altalad egyedül fizetett hitelt összevethetitek a lakás használati díjjal, ha azonos, akkor ennyi, ha nem, akkor valaki fizet pluszban a másiknak, a hitelt a továbbiakban annak a félnek kell az vállalnia, aki igényt tart az ingatlanra. Mivel adostarsnak vagytok, ehhez a bank engedélye is kell. Azt azert nem kellene elkepzelnie, hogy hopp, mostantól a tied az egesz anélkül, hogy a másikat fizetned.....
2014. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében nem jár lakáshasználati díj.Az járna a kiköltözöttnek amit közösen fizettünk,vagyis a fele.

Az pont annyi amennyit most kér azért amiért átveszem a hitelt és a fele részét.

Mindenképp megyek ügyvèdhez de csak 2 hét múlva.

2014. szept. 2. 12:00
 8/8 A kérdező kommentje:

Én költöztem ki.Elötte közösen fizettük.Amikor eljöttem nem fizette ki annak a felét nekem.4 évig lakott benne,meg kiadta albérletbe de erről nincs papír.

Nehogy már én fizessek még neki..... ő se fizetett ki engem mikor eljöttem.

2014. szept. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!