Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a férjem rábeszé...

Hogyan tudnám a férjem rábeszélni az alkohol elvonóra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő maga nem akarja, addig sehogy. Tapasztalat, sajnos. :-(
2010. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így van.a míg maga sem ismeri be, hogy ez az állapot tarthatatlan, addig te rongyosra tépheted a szádat.

Próbálj elkapni egy józan pillanatot és beszélgessetek, hogy ez neki mire jó. Egy papírra írd fel az érveket és készülj fel minden hárításra és kifogásra.

Próbálj a családdal, gyerekekkel "zsarolni".

2010. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

sajnos igazuk van az elöttem szólóknak.amig ő be nem ismeri saját magának addig te nem tudsz segíteni.én is megpróbáltam anyukámat rábeszélni,néhány józan pillanatában el is ismerte nem kéne ezt csinálnia és abba hagyja,de nem így lett! :( nálam az sem használt,hogy zsaroltam és az sem hogy apámhoz költöztem egy időre!

sok sikert!

2010. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,de zsarolással nem lehet rá hatni és nem ia akarom!
2010. jan. 14. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos semmivel.Mélyen együtt érzek veled! Nálunk tragédia

lett a vége. Az öngyilkosságot választotta inkább.

2010. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha nem szokik le, hagyd el. ne rábeszéld, hanem szabadulj meg tőle. a legtöbb alkoholista sose jön ki belőle, és tönkretesz minden saját maga körül. ez keményen hangzik, de szó szerint így van!!! keress rá az interneten az alkoholizmusra, mindenhol leírják.
2010. jan. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy alkoholistára sehogyan sem tudsz hatni. Tapasztalat. Én elköltöztem a férjemtől, majdnem éhenhalt, mert ami pénze volt, azt italra költötte. Szinte az utolsó pillanatban került kórházba,a kocsmárosnak tűnt fel, hogy napok óta nem látja, ő szólt nekem.Felkelni sem bírt már pár napja, iszonyatos volt, de akkor is piáért nyüszített.Hagyd ott, menekülj, amíg lehet.
2010. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Srapnel ***** válasza:

Azért talán nem az otthagyás lenne az egyetlen megoldás.


Ki kell deríteni, hogy mi az oka az alkoholizmusának. Persze, amikor már nagyon benne van, akkor már nehéz, mert az alkohol nélküli élet az alkoholista számára unalmas. Nincsen benne az eufória-másnaposság hullámzás.

2010. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

persze, ha valaki fiatalkorában lesz alkoholista, és ez a fő problémája, akkor van elég ideje ezen morfondírozni. de amikor már családja van, meg gyerekei, akkor azok nem érnek rá arra, hogy újra és újra megbízzanak benne, és a soha be nem tartott ígéretekben, hogy könyörögjenek neki, amíg egyáltalán ráveszi magát, hogy megpróbáljon leszokni. sajnos az ilyen ember sokszor már elveszett.


olvass utána, komolyan:

[link]

2010. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De igen, az otthagyás az egyetlen megoldás. Ha a gyerekeket nézem, semmi más nem jöhet szóba, csak az elköltözés. Felnőtt ember úgy teszi tönkre az életét, ahogyan akarja.De senkinek nincs joga a gyerekeim életét tönkretenni az alkoholizmusa miatt. És senki sem várhatja a gyerektől, még az apja sem, hogy tűrje a verést, ordítozást, aztán pedig a sírva könyörgést bocsánatért, az ígérgetéseket.
2010. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!