Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nénikémnek (anyukám...

Ha a nénikémnek (anyukám féltestvére) ikrei születtek, és egyiküknek szintén ikrei lettek, valamint a barátom anyukája is egy ikerpár tagja, akkor nekünk mennyi eséllyel lesznek ikreink?

Figyelt kérdés
A két legjobb barátnőm szintén ikrek. :D

2014. júl. 10. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Bioszból tanultuk, hogy az ikresség anyai ágon öröklődik. Anyukád féltestvére elég necces, inkább anyukádnak kellene, hogy ikrei legyenek, hogy neked legyen esélyed rá. (nem feltétlenül neked kellene, hogy ikertesód legyen)


A barátod családjának így semmi köze nincs a dologhoz, mert apai ágon nem öröklődik.


Ha anyukád és a tesójának az apja közös, akkor viszont nincs hajlamod rá, ha az anyjuk, akkor több rá az esély.


de lombikkal pl. lehet ikerterhességed és szimplán véletlenül is lehet!

2014. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindegy, hogy egy vagy ketpeteju ikrekrol van szo. Az egypeteju ikrek szuletese veletlen, nincs genetikai oroklodese, mig a ketpeteju ikrek szuletese anyai agon oroklodnek. Szoval, ahogy irta az elozo, ha anyud es a neniked kozos anyatol vannak, akkor van eselyetek.
2014. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi családunkban generációkra visszamenően nem volt iker (anyai ág), de az unokatesómnak ikrei születtek. Az ő férjének a családjában több ikerpár is előfordult. Most akkor miért nem öröklődik apától? Nem vagyok biológiai zseni, de legfeljebb az öröklődési hajlandóság, az esély lehet kisebb, nem pedig kizáró tényező, hogy nem, apai oldalról aztán soha. :D Szerintem elég nagy az esély, kedves kérdező. Persze azért nem biztos, egy gyerek is gyerek, ne ess kétségbe. :D Vannak ilyen jó kis népi babonák, hogy igyál "próbálkozások" előtt sok tejet, meg hasonlók. Olvass utána, hátha valamelyik éppen nálad beválik. :)
2014. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok: egypetéjű ikrek. :) Kifelejtettem.
2014. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, én is sokszor olvastam már ezt a véleményt itt a gyakorin, hogy apai ágon nem öröklődik (azt nem tudtam, hogy bioszból ezt tanítják, jó ég!), de a gyakorlat mást mutat.


Ikerkutatók szerint mindkét ágon öröklődhet. Olyan is van, hogy egyik családban sem születtek ikrek, ezért kérdéses az öröklődés szerepe. Viszont az ikrek sok esetben elhalnak még embrióként, ezért ki sem derül, hogy ikrek lettek volna...


Nem is tudom, hány olyan családot ismerek, ahol az apa családjában voltak csak ikrek, és náluk is ikrek születtek. Olyat pedig konkrétan hármat ismerek, ahol az apa iker, és ikergyerekei lettek.


A saját példánk pedig: a férjem családjában két helyen is születtek ikrek, s a mi elsőszülötteink is egypetéjű ikrek lettek, nálunk pedig nem volt iker senki, legalábbis nem tudunk róla.


Kérdésedre pedig a válasz: kár esélyt latolgatni. :) Szerintem annyi esélyed van, mint bárki másnak.

2014. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egypeteju ikrek szuletese veletlen, nem pedig genetika.
2014. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is: köszönöm a válaszokat! :)

Még elég messze állok a gyerekvállalástól, de mostanában elgondolkodtam ezen.

A barátnőim apjának egy másik házasságból szintén egypetéjű ikrei születettek.

2014. júl. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!