Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretjük a dolgokat a...

Miért szeretjük a dolgokat a szőnyeg alá söpörni?

Figyelt kérdés

Anyuval szerettem volna pár dolgot megbeszélni.Saját családom van már, és nem mindenben ért velünk egyet a gyereknevelés terén.Volt,hogy a gyerek előtt oktatta ki a férjemet,mert rászólt a gyerekre.

Nem akar kommunikálni,minimum megsértődik.Jó,hát ha gondolod nem jövök többet.Pedig szó sincs ilyesmiről,csak a gyerek nevelésről.


2010. jan. 6. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos aki ilyen típus, az nem szokott változni főleg idősebb korban. Te vagy az anya, szerintem nincs joga beleszólni, ha egyébként te teljesen normálisan neveled és nincs ok panaszra. Nekem is ilyen néha anyukám. Rájöttem, hogy az a legjobb, ha nem szólok vissza, mert abból úgyis csak a sértődés van. A tanácsait meg meg lehet hallgatni, aztán abból annyit vesztek át, amit ti is jónak találtok.
2010. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
semmilyen problémát nem lehet vele megbeszélni.A sérelmeit eltemeti (nem túl mélyre) hogy azért fel lehessen dobálni.És elvárná hogy én is temessem el.
2010. jan. 6. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: Mert rövid távon gondolkodunk.


Ha jobban érteni akarod a lehetséges mozgatórugókat, akkor itt van pár könyv-cím.


Susan Forward: Mérgező szülők

Eric Berne: Emberi játszmák / Sorskönyv

- érdekes olvasmányok.

2010. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. Utána nézek
2010. jan. 6. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként mondom, hogy a fentiek jó könyvek :) De ha olvasol egy kis csernust, pl. "ki nevel a végén" akkor ott is van okosság :)

Édes jó anyukád lelki terrorista, valószínű nagyon ráér, nincs mit csinálnia, nem valósította meg önmagát életében, stb. Rengeteg dolog lehet. Nekem teljesen más jellegű konfliktusom volt a nagyanyámmal. Mindig szidta anyámat (saját lánya) a semmiért.

Kértem... kértem... kérleltem. Aztán egyszer azt mondtam, hogy jó, ha mégegyszer előfordul, akkor nem nyitom rá az ajtót fél évig. Előfordult, és betartottam. Azóta óvatosabb... Nem megy másképp. Amíg azt látják, hogy mondhatják következmények nélkül, addig mondani is fogják...

2010. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha nekem szólt volna be az anyósom, biztosan kizavartam volta.
2010. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nagyon igazatok van. A férjem hátán fát lehetne vágni. Én próbáltam beszélni anyuval,de mintha a probléma nem létezne

És nem valósította meg önmagát.-Feláldoztam magam a gyerekeimért!-Mindig a szememre veti.

2010. jan. 6. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem örülnék, ha anyukám vagy bárki kioktatna engem vagy a leendőbeli férjemet a gyereknevelés csinjáról binyjáról..ha megkérdezném a véleményt meghallgatnám..ha kics azt látja, hogy a nagymama csúnyán kioktatja az apukát, akkor tudatalatt a gyerek kevésbbé fogja tisztelni őt..

a kérdésre visszatérve talán, azért mert ha nem látunk valamit, akkor már nincs is..a kommunikáció lenne a kapcsolatoknak a kulcsa, de könnyebb söpörni, mint konfrontálódni és szembesülni az igazsággal...

2010. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igaz.köszönöm
2010. jan. 16. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:
tinédzserkorodban nem voltál elég lázadó típus, mostanra már teljesen a fejdre nőtt. bár még változtathatsz (addig kell még gyorsan ellenállni, amíg nem jönnek a "jajj én olyan beteg vagyok és ezt kapom?" meg a "öngyilkos leszek" szövegekkel...)
2010. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!