Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e gyermektartás...

Köteles vagyok-e gyermektartást fizetni a nálam töltött időre? (pl. nyári szünet)

Figyelt kérdés
2014. jún. 26. 17:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem, valóban nem 50.000.- Ft-ba kerül, hanem kicsivel többe. Egyszer kiszámoltam, egy gyerek eltartása havi kb. 90.000.- Ft-ba kerül. Ebbe benne van a havi rendszerességű kiadás (a rezsi rá eső része pl. 30.000.- Ft, lakótelep, ennyi és kész), a kaja, ami szintén kb. 30.000.-, de inkább több, mert csak a suliban az ebédbefizetés 15.000.- körül jár, ezen felül azért még reggelizik, tízóraizik, vacsorázik és hétvégén is kajál, tehát ez már 60.000.- Ft, de akkor csak lakásrezsi és kaja. Add hozzá a tisztálkodási szereket, osztálypénzt, zsebpénzt, bérletet. Ezen felül van minden más, amit ha éves szinten összeadsz és lebontasz havi szintre, kijön még jó pár ezer forint. Ilyen pl. ruházat, ami évi kb. két teljes garnitúra, mert nő a gyerek és még évszakváltás is van, cipő, sulifelszerelés, tankönyv, sport, gyógyszer, könyv, színház, játék, de ide tartozik az ágynemű, bútor, kislámpa, műszaki cikk, ünneplő ruha, a szobája festése, nyaralás, tehát minden, ami a normális életvitelhez tartozik. Lazán kijön a havi 90.000.- Ft akkor is, ha mind a két szülővel együtt él a gyerek, csak akkor nem számolgatják, mert természetes, hogy ezeket megkapja. Arra meg nem lehet hivatkozni, hogy csak a gyerek alapvető szükségleteit elégítse ki az őt nevelő szülő, tehát nem lehet azt mondani, hogy akkor ne sportoljon, ne olvasson, ne menjen színházba, mert az pluszköltség. Igen, az, de akkor is az, ha együtt nevelik a gyereket.

Viszont az nem korrekt - és nem is jogszerű - hogy neked kell fedezni az oda-visszautat, mert nem te költöztél el a gyerekkel. Akkor lenne jogos, ha pl. te Bp-ről elköltözöl Nyíregyházára, utána anyuka a gyerekkel Szombathelyre, mert te voltál az, aki először elköltözött. Ha meg külföldön vannak a te hozzájárulásoddal, akkor elvileg ezt a bíróság rendezheti (mármint az utazási költségek fedezését), és akkor nincs vita. Amúgy meg igen, jár azokra a hetekre is a tartásdíj, amikor nálad van a gyerek, mert akkor a fent felsorol összes költségből max. csak a két heti kaja esik ki, meg valamennyi víz és villany.

2014. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen jár, mert addig is fenn kell tartania a gyermek számára megfelelő méretű lakást, gondolom a ruhákat és cipőket se te veszed a gyereknek amit abban a 2 hónapban hord (egy adag nyári garnitúra se 2 Ft) illetve gondolom már most rak félre az iskolakezdésre. Ezen felül honnan tudod, hogy nem épp abban a 2 hónapban festi ki a gyerek szobáját, vesz neki bútort vagy biciklit? Ezek akár még többe is kerülhetnek mint 50ezer.
2014. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Huhh, ha ez nálunk is mind 90 e lenne már éhenhalt volna a fiam.....
2014. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el, van az annyi, csak amikor az ember benne van, nem is gondolja. Nem szoktuk összeadni egy éven keresztül, de ha veszel egy bútort, az mondjuk 100.000.-. Veszel egy biciklit, 50.000.-. Veszel egy paplanhuzatot, 5.000.-. Veszel egy fejhallgatót, 5.000.-. Ezek olyan tételek, amiket vagy azért nem vesz figyelembe az ember, kvázi elfelejti, mert nagy összeg (pl. bútor), vagy mert apróságnak tűnik és nem napi kiadás. Ilyen lehet a fejhallgató, egy egér, egy lámpa, bármi, amit megveszel a gyereknek mert kell, de el is felejted és nem jegyzed mert nem napi kiadás, de éves szinte iszonyú összeg tud lenni. Én is akkor döbbentem meg, amikor megpróbáltam összeírni. Napokig ott volt a papír az asztalon, ha eszembe jutott valami, felírtam.
2014. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11-es: 90 ezer? Hát nem tudom, hol élsz...
2014. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
Budapesten. Amúgy én sem akartam elhinni, amíg nem adtam össze napokig a dolgokat, de persze rengeteg dolgot így is elfelejtettem. Tényleg rengeteg apróság van, amit az ember nem is jegyez meg. Ma pl. a nagyobbiknak vettem egy párnát, a kicsinek egy szőnyeget a szobájába. Valószínűleg pár hét múlva nem fog eszembe jutni, meg azok sem amiket tegnap vettem vagy holnap veszek, de mégis összeadódnak.
2014. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Siman kerul annyiba egy gyerek. En is Budapesten elek es egy 3 napra valo bevasarlas a Tescoban vagy Pennyben nem is a legminosegibb cuccokbol 8-10 ezer forint. Az en Erzsebet utalvanyom elmegy egy vasarlasra (8 ezret kapok). Es ez csak a kaja es 3 napra! Hol vannak még a tobbi koltsegek es a tobbi nap...

Amugy meg termeszetesen koteles vagy fizetni minden honapra.

2014. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha annyiba kerül egy gyerek, hogy létezik, hogy vannak nőismerőseim, akik összesen ennyi pénzből akár két gyereket is nevelnek? És abban az ő saját kiadásai is benne vannak, mindenestül.
2014. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát nem nem tudom, én is Pesten élek , de sose volt ennyi csak a gyerekre a kiadás.
2014. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
8: Mennyibe kerül egy ingatlanból akkora terület burkolatokkal, teljes berendezéssel, 5évente frissen festve, fűtőelemek karbantartva, amekkora részen a gyerek lakik?
2014. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!