Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire van szükség ahhoz, hogy...

Mire van szükség ahhoz, hogy exfeleségem a közös felügyelettel, de nála elhelyezett gyermekemmel kijelentkezzen a lakcímemről?

Figyelt kérdés
A lakás 1/1 az én tulajdonom, exemnek házassági szerződéssel 0 Ft járt a válás után. Azt mondja, hogy szükség van egy olyan nyilatkozatra, miszerint én engedélyt adok arra, hogy kijelentkezhessen a gyermekemmel. Ilyen nyilatkozatról én nem tudok, miért ne jelentkezhetne ki. Nem értem, tud valaki ilyen nyilatkozatról, hogy kell-e ilyen és ha igen, milyen esetekben?

2014. máj. 21. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha közös felügyelettel nevelitek a gyereket, akkor a lakcímváltozáshoz mindkettőtök beleegyezése kell. Vagy elmentek együtt az okmányirodába, vagy elmegy ő és visz tőled egy nyilatkozatot, hogy te is beleegyezel.


Ahhoz, hogy ő kijelentkezzen, nem kell a beleegyezésed természetesen.

2014. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem nyilatkozatra van szükség a kijelentkezéshez, hanem egy rózsaszín önkormányzaton kérhető formanyomtatványra, amit ha jól tudom neked is alá kell írni, bár ez se biztos.


Menjen be az önkormányzatra, és jelentkezzen ki.

2014. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Azért kell, mert a jóváhagyásod nélkül nem dönthet a gyereket érintő ügyekben. Én nem írnám alá a helyedben.
2014. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Én sem írnám alá... de kerdezz meg egy önkormányzatban dolgozot is.
2014. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Megjöttek a férfigyűlölő, dagadt, zsíros hajú, szingli nők, és le is pontoztak egyből-
2014. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom nem tartozik ide, de az exemet már rég kijelentettük a párommal ismeretlen címre, mert rendőr keresi, tartozás csekkek tömkelege jön ráadásul három névre. Az óvónők szerint különben nálam lenne jó helye a gyermeknek, mert az anyja nem foglalkozik vele. Megkérdem az önkormányzatot, köszönöm az iránymutatást és a tanácsokat is megfogadom.
2014. máj. 22. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínű el akarja távolítani Tőled a gyerekeket. Később gondolom Velük zsarolna.
2014. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!