Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létesíthetek-e élettársi...

Létesíthetek-e élettársi kapcsolatot ha még papíron házas vagyok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Hivatalosan nem, tehat regisztrálni nem lehet, de attól te meg egyutt elhetsz valakivel.
2014. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, de jó lett volna ha mégis.... :(
2014. máj. 15. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem válsz el?
2014. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem egyezünk a vagyoni dolgokban.
2014. máj. 15. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Házasságtörés.
2014. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
igen a bíróság nem foglalkozik a magánéleteddel
2014. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amugy elvalasztanak, nem szamit, hogy az anyagiak nincsenek rendezve.
2014. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jo lenne 2 helyrol kereseni... Ugye? ;D
2014. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Két helyről keresni? Ezt nem értem. :)
2014. máj. 16. 21:01
 10/13 KovA1963 ***** válasza:

Nem tudom, de én nem engedném.


A házasság és a regisztrált élettársi kapcsolat is a közösség bevonása két ember viszonyába, aminél fogva ők ketten mint szövetség tartandók számon.


Az a közösség döntése és szabadsága, hogy mik a szövetségnek azon formái, amit érdemesnek tart a maga szempontjából számontartani vagy támogatni és mi az amiben nem érdekelt.


A házasság egyértelműen a közösség alapvető (reménybeli) reprodukciós egysége mely feltételeket biztosít és alapul szolgál az utód(nemzedék) felnevelésére - és mint ilyen a közösség érdekelt a számontartásában és támogatásában.

Alapja a kettő szabad döntése sorsuk összekötéséről.


Az élettársi kapcsolat is valami ilyesmi lényegében ugyanez volna a lényege csak azért van, hogy ne legyen házasság mert egyeseknek az valamiért túl erős kötelék viszont hogy miben is különbözik tartalmában az liberális kencefice tárgya.

Mert azt kimondani, hogy nem döntök (annyira) melletted, nem kötelezem el magam annyira - nem bízom kettőnk jövőjében (annyira) nem harcolom meg - mégiscsak ciki lenne.

Így létrehozták az élettársi kapcsolatot ami megengedi, hogy ki-ki beleálmodja magának amire vágyik - amíg a keze szerencsétlen esetben a bilibe nem ér - jobb esetben pedig sikeresen ugyanúgy megszilárdult szövetségben leélik életüket egymással anélkül hogy erről döntést hoztak volna, hogy aztán elmondhassák: "nekünk nem kellett a papír" avagy gyakrabban (mint a megfontoltabban köttetett házasságban) szétoldalognak és maradnak elapátlanodott- anyátlanodott gyermekek, ha maradnak.


Kevésbbé határozott a tartalma - a közösség tudomására hozatik egy szövetség/életközösség létrejötte és kezdete, ami leginkább akkor érdekes, ha szétmegy - hogy legyen minek alapján számolgatni a vagyonközösséggyarapodást az osztozkodáshoz.


Időközben, merthogy funkciójában hasonló mint a házasság - igyekeznek úgy elismertetni mint a házasságot.

Szóval fából vaskarika.


No de a lényeg: a közösség szempontjából a funkcionalitás a lényeges én a közösség helyében azt mondanám, hogy a házasság érdekel, a közösségről esetleg tudomást veszek, de a kettő párhuzamos egymást kizárja - mert az katyvasz amiben nem vagyok érdekelt.


Maga az igény azt jelzi, hogy a házasság funkcionálisan abban a formájában ahogy én mint közösség érdekelt vagyok benne azt számontartani - megszűnt létezni, azaz a papíron házasságot tessék akkor megszüntetni előbb ne halmozódjanak trehányságból aktahullák nem működő dolgokról - már csak azért sem mert némelyeknek a közösség rovására és költségére eszükbe jut a dologból előnyt húzni az így előálló zavarosból oszt nem tudjuk mitől rohadunk a liberálisok nagy megelégedésére.


Tessék rendet tartani, vagy-vagy.

2014. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!