Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik hónapban kell valakinek...

Melyik hónapban kell valakinek születnie ahhoz, hogy ne legyen évvesztes?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 09:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

A mi időnkben( '87) május 31. volt a határ, azért tudom, mert akkor születtem, és világnéletemben a legfiatalabb voltam emiatt az osztályban..

Édesapám idejében('62) szeptember 1. Volt a határ, ő júliusi, így 17 évesen már érettségije volt, a szóbelin is túl volt)


Most aug. 31-e a határ...tehát szept elsejéig be kell töltenie a 6-ot...

2014. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Ezt senki nem mondja meg neked biztosra. Most aug. 31, de szerintem ez még a következő tanévig is változhat akár. Anno május 31. volt. Tudod előre, mi lesz x év múlva épp a szabályozás...? Ráadásul ha nem iskolaérett addig, akkor évvesztes lesz, hiába elég idős. Már ha ezt el nem törlik épp.
2014. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
nem tudtam, hogy évenként változik, csak sosem értettem, miért kellett 4 évig óvodába járnom. az tény, hogy nagyon sovány volta, de akkor is sovány voltam, amikor suliba kerültem, meg azóta is, úgyhogy nem volt semmi értelme.
2014. máj. 1. 12:11
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

valaki nagyon belejött a pontozásba... :D

egészségedre


általánosban volt egy lány, annyira vékony volt, hogy nem érte a 30 kilót, ha jól emlékszem, talán 20-22 kg lehetett, már ő is 7 éves volt, és csak úgy tudták benyomni a suliba, hogy az iskola vezetőségével meghamisították a papírokat

engem és az osztálytársaimat '99-ben iskoláztak be, csak azok nem volt évvesztesek, akik szeptember után születtek, még most a főiskolán is ez a tendencia

de további jó pontozgatást :)

2014. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

Én 1976 júliusának végén születtem, s azt hallottam, alapjáraton várnom kellett volna egy évet, de anyám kissé határozottabban lépett fel és nem voltam évvesztes :D

Az ovi amúgy jó volt, már így is rég tudtam számolni, mire iskolába kerültem s szerettem a matekot :) De azért csak kinőttem már akkorra az ovit...

2014. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%
(Bár lehet, hogy keverem azzal, hogy más iskolába jártam, mint amibe tartoztam volna, ahhoz kellett a határozott fellépés... Mert ez utóbbi mindenképpen igaz. No mindegy.)
2014. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Húgommal májusiak vagyunk, pszichológus szerint iskolaérettek voltunk de mivel májusiak voltunk, ezért anyuékat megkérdezték, hogy megyünk vagy maradunk. Mentünk, később derült ki, hogy húgomnak túl korán jött a suli. Nehezen szokta meg a rend és fegyelem dolgot és a 45 perces órákat. 6. vagy 7. osztályig iszonyat nehezen ülte végig őket dumálás nélkül. Öcsém augusztusi, ő viszont simán mehetett suliba, mert pont előtte változtatták meg valamikor augusztus 31-re a határt és neki enyhén kevés volt már az ovi, olvasott és számolt plusz sakkversenyekre járt 5 évesen, kicsit csodagyerek... de ő is iszonyat nehezen ülte/üli végig a tanórákat. Unja őket, inkább focizna.. :D


Viszont húgomnak elsőben volt olyan osztálytársa, aki 3 évvel volt idősebb tőlük, mert elsőre a pszichológus mondta, hogy ne menjen, következő két alkalomkor pedig az anyukája a lánynak, hogy még nem érett rá szerinte és mivel pedagógus volt, ezért azt mondták oké.


Szóval hivatalosan a mostani szabályzás szerint augusztus 31 előtt kell születnie és elég érettnek kell lennie hozzá. De bármi változhat és lehetséges így biztosra nem lehet mondani.

2014. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
ami a lepontozásokat illeti, az 5-ös válaszoló gyanúsan nem lett lepontozva, persze ettől még nem biztos, hogy ő volt, lehet, hogy csak kihagyták :D. mindenesetre én nyomtam egy zöldet mindenkinek.
2014. máj. 2. 14:04
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
5. válaszoló vagyok. Örülök, hogy egyszer 100%-os a válaszom, mert egyébként mindig lepontoznak, erre meg vagyok gyanúsítva, hogy én vagyok a lepontozó. Én senkit sem pontoztam semmilyen irányba. Válaszolni szoktam, de pontozni nem, mert nem látom értelmét.
2014. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Most agsztus 31. , régen volt már március 31 és volt május 31. időnként megváltoztatják. ha decemberben születtél akkor év vesztes voltál. Nem tölthetted be a hatodik életévedet szept. 1.-ig. akkor év vesztes vagy.
2014. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!