Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha olyan prűd az...

Mit tegyek, ha olyan prűd az anyám, hogy szerinte 17 évesen még korai a szex, és szerinte a házasságig meg kell őrízni a szüzességet?

Figyelt kérdés
Amúgy 17 vagyok.
2008. júl. 22. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ne mondd el neki, ha szexuális kapcsolatod lesz és kész. Amiről nem tud, az nem fáj. Neki is jobb így, és neked is, mert nem kell hallgatnod a papolását. Hiába beszélnél vele erről, ha ényleg ennyire maradi, akkor semmi értelme nem lenne.
2008. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Anyad nem prud csak felt.

Attol fel, hogy ido elott teherbeesel esetleg 17 evesen...stb...a gondolataiban ezt megelozven azt favorizalja, hogy menj ferjhez es csak aztan szexelj.

Persze gondolom neked eszed agaban sincs.

Nem konnyu jo szulonek lenni es egy tinedzsernek sem konnyu.

Kerdezted Edesanyadtol, hogy o mikor veszette el a szuzesseget?

2008. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
szia!!nem hiszem,hogy maradiság az amit anyád csinál!!szerintem csak védeni akar,de ez csak neked tűnik fölösleges aggódásnak.lehet neki már több tapasztalata van az életről mint neked,és előre tudja mi lesz veled ha már gyerek fejjel nagybetűs életet élsz...SZERINTEM HALLGASS RÁ!!nem azért tilt mert begyöpösödött,hanem mert sokkal több rálátása van dolgokra mint neked 17 évesen,mert te még naív vagy és mindent elhiszel
2008. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

És, ha a házaságban derül ki, hogy rossz a szex egymással? Akkor mi van?

Védekezzél, és közben ismerd meg a másikat. Gondolom, nem válással szeretne az anyukád sem foglalkozni a házaság után néhány évvel.

2008. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Beszélgetnetek kéne - nem hiszem, hogy nagyon sokszor beszélgetnétek erről!

Kérdezd meg, hogy szerinte miért korai 17 évesen?

Nem vagy elég óvatos?

Nem találja szimpatikusnak a barátod? (Ha van.)

Nyugodtan kérdezz - ezzel nem bántassz meg senkit, csak érdeklőtsz. Elvégre jó lenne tudni miért tilt el a szextől.


Arra is rákérdezhetsz, hogy miért kell házasságig őrizni?

Szerintem jobb, ha úgy lépsz egy házasságba, hogy szereztél már tapasztalatokat. Legyen egy kis gyakorlottságod és még messze vagy (szerintem) a házasságtól.


Te is magyarázz neki. Mond el, hogy te már elég érettnek érzed magad, nem vagy egy 14 éves kis fruska aki minden jött-menttel összefekszik!

És valljuk be, minél jobban tilt, annál nagyobb a kísértés - előbb-utóbb megteszed (érthető módon).


Hogyha valami rossz tapasztalata van, azt is mondja el neked, hisz fel kell készítenie az első együttlétre - nehogy hibába ess.



Egyelőre haggyátok ezt a témát, csak zaklatjátok egymást. Ha valóban úgy érzed, hogy hallgatnod kell édesanyádra, akkor hallgass rá!

Ne akarj mindenáron szeretkezni - hiába érzed, hogy szereted azt, akivel épp vagy. Lehet (sőt biztos), hogy anyukád csak megvédeni akar. És hiába szerinte meg kell őrizni, mond el neki, hogy szerinted nem - egy év múlva nagykorúvá válsz, lesz egy külön életed anyu meg apu mellett, amibe beletartozik a szex is. Nem tilthat el örökké.


Amikor lenyugodtatok beszéljetek erről a témáról - hisz nagy vagy már! Nyugodtan elmondhatja, hogy mitől félt!

2008. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én 14 éves voltam, mikor elvesztettem. És már megbántam, hogy olyan hamar. Már akkor tudtam orvosi szempontból a szexualitásról, mert sok könyvet olvastam erről. De hidd el, ha tehetném visszacsinálnám, mert sokkal jobb lett volna, ha teljesen érett vagyok. Tedd fel magadnak a kérdést: Biztos, hogy már akarom? Mindent tudok róla? mert minden hülye ember képes összefeküdni mással, miközben nem gondolnak a következményekre. Van olyan barátod, akit szeretsz és viszontszeret? 17 évesen szerintem már fel tudod fogni a dolgokat, igy ajánlhatom, hogy gondold meg, hogy nem vagy lekésve semmiről, a várakozással csak jobb lesz az egész. Amúgy 21 vagyok
2008. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
42%

én 18 éves vagyok, és bizony házasságig várok ezzel. :)

Nem vagyok szerzetes, meg ilyenek, hanem egyszerűen elvből meg akarom tartani a szüzességem, megy ezzel az első és egyetlen menyasszonyomat megtiszteljem.

2008. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!