Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Érdemes...

Most mit csináljak? Érdemes így folytatnom? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nos, amiről szó lenne. Érettségikor még a családom - beleértve nagyszülőktől kezdve mindenkit -, nagyon azt akarta, hogy jogra járjak. Most, hogy már 3. éve járok a szakra, szinte mindenki 180°-os fordulatot vett, és azt hallom vissza, hogy a jogászok így, a jogászok úgy... hogy nem csinálnak semmit, csak magolnak, semmirekellők és nem tudnak semmit, nem tanulnak.

Elgondolkoztam azon, hogy akkor miért akarták, hogy erre a szakra járjak - ha utálják őket, és ez a véleményük róla? Ezzel azt akarnák sugallni felém, hogy én is csak egy semmirekellő vagyok, aki nem tanul - tanulmányaim nem ezt igazolják -, vagy hogy hagyjam ott az egyetemet és váltsak?

Szerintetek mit csináljak? Adjam fel ezt a 3 évet? Vagy ne foglalkozzak velük és folytassam?

Persze, most is lehet általánosítani, hogy milyenek a joghallgatók, jogászok, de ez nem mindenkire igaz! Úgy érzem, rám sem igaz!

Köszönöm


2009. dec. 12. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem folytasd az egyetemet, és ne foglalkozz a család ilyen megnyilvánulásaival! 3 évet kár lenne eldobni a beszólások miatt!
2009. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt alapjaiban nem értem. Magadért tanulsz és néhány beszólás miatt feladnád?

Ha feladod, könnyebben nevezhetnek semmirekellőnek, hisz megfutamodsz..

Lehet,csak hallottak valahol valamit, hogy a jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni,amiben sajna van igazság.

Egyébként rajtad múlik, mit mutatsz abból,hogy mire vagy jó. Ha az életedben más területeken könnyen és jól megállod a helyed,akkor aligha kötekednének,nem? Elég fura,hogy ennyire irányítható vagy..

2009. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért mentél jogra, mert a családod azt akarta? Tényleg jogász akarsz lenni? Ha nem, akkor hagyd ott a sulit, és ne foglalkozz azzal, hogy mit szól hozzá a családod! Az legyél, aki lenni akarsz, ne a családod döntse el, mit tanulj!
2009. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Fejezd be az iskolát.Utána majd járhatsz olyanba amit te választasz,egyébként a jogászok valóban egy élősködő semmirekelő banda.Nélkülük az élet sokkal könnyebb lenne.
2009. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irányítható, csak most már teljesen elbizonytalanodtam magamban, amennyit hallom a beszólásokat. Egy idő után azért ezekkel rendesen lehet hatni lelkileg az emberre...


Érettségikor két szak volt, ami között nem tudtam dönteni, a jog és az állatorvosi. Ők akkor még inkább megerősítettek abban, hogy így nem kell elszakadnom a barátaimtól és más nagyon fontos dolgoktól... De ugyanúgy szerettem volna egyik vagy a másikra járni.

2009. dec. 12. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdted, fejezd be. A diploma az diploma.
2009. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!