Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják, hogy nem...

Miért gondolják, hogy nem együtt költözünk el?

Figyelt kérdés

Párommal a költözés mellett döntöttünk,jobb munkalehetőség,jobb élet reményében. Együtt élünk pár éve.

Oda költözünk,ahol egyikőnk olyan munkát talál,ami megfelelő (mostani kettőnk fizuját megkapja minimum),és a másik majd ott keres munkát.

A rokonok mégis meglepődnek,amikor kérdésükre elmondjuk,hogy igen,egyikőnk konkrét állásajánlat nélkül fog felmondani,aztán van egy hónap felmondási idő úja munkát keresni,de akkor sem halunk éhen ha egyikőnk pár hónapig munka nélkül lesz.

Szerintük az lenne a normális,ha az akinek nincs konkrét hely,ahova menne,az marad itt,és csak akkor mond fel,ha van,addig éljünk külön.

Ez lenne a normális?

Hozzáteszem,akkor két albérletet kellene fenntartani,utazgatni egymáshoz, ami anyagi csőd lenne, tehát senki nem fog eltántorítani az eredeti elképzeléstől.

Ráadául olyan szakmánk van,ami keresett,eddig sem volt soha gond a munkakeresés.


Szerintetek melyik verzió lenne a normális?


2014. febr. 20. 15:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
miért kell mindig másokra hallgatni? más könyebben mondd itéletet egy adott helyzetről mint az aki benne is van.
2014. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért a biztonság kedvéért legyen pár havi tartalékotok, mielőtt nekiindultok.
2014. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%
Azt a konkrét szerződést nézzetek at, van e benne próbaidő. Hatalmas koppanás lehet a vege. Harom hónapot ki lehetne bírni kulon a biztonság kedvéért.
2014. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen együtt. Mi is így költöztünk férjem munkahelyének városába, otthonról több száz kilométerre. Nekem nem volt munkám, felmondtam az addigi helyemen, és jöttem. Ennek már három éve, 4 hónapot voltam munka nélkül. Nem voltak problémáink így se.
2014. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
Együtt.
2014. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az a normális, ha nem azt csináljátok, amit mások mondanak, hanem azt, amit ti akartok.
2014. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azt csináltok amit akartok.
2014. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Jegyezd meg jól:

A mai világban nincs olyan hogy konkrét szerződés, vagy tuti biztos állás.

Gondolj arra amikor nem is olyan rég olyan embereket rúgtak ki egyik napról a másikra akik 30 éve dolgoztak ott, akiknek konkrét szerződésük, biztos állásuk volt. Akiknek keresett szakmájuk volt (Malév)

2014. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Azért gondolhatják, mert többet láttak a világból, mint te, nagyobb az élettapasztalatuk.


Három hónap különélésbe nem haltok bele, de ha pofára estek, akkor abba hamarabb. Nincs biztos állás ma Magyarországon, de a világon se sok.


A férjem orvos, állásajánlatot kapott Nyugaton, én csak egy év múlva mentem utána. Addig ő megteremtette a hátországot, én pedig felmondtam otthon. Addig pedig ingázott haza, mint ma annyian mások.

2014. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Van tartalekunk,kb 1 évre elegendo.
2014. febr. 20. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!