Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet kérni különélési...

Hol lehet kérni különélési formanyomtatványt?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Az meg mi?
2014. febr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, ha különéltek, akkor más lakhelyetek van és ezzel el van intézve.
2014. febr. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen nem létezik, de tanúkkal leeht irni egyet

Amúgy 2 eset lehetséges:

az egyik, hogy nincs gyereketek, akkor nem értem miért jő ha van különélési papír, miért nem váltok el.

(Ahonnan a különéles tenye bizonyítható, onnan a vagyon nem közös, (mármint az azután megkeresett)de amikro beadjátoka válást ugyanez megtörténik.

Tehát nem értem miért jobb egy különélési papír, mint a válás beadása.


Másik eset, ha van gyerek.. Sokkal egyszerűbb, a munkáltatónál kell jelezni, hogy a családi pótlékot nem ő kapja tovabb, vaés beadni egyedülállőként a másiknak, vagy csak beadni egyedülállóként a másiknak, függően kinél lesz a gyerek.

Ez pedig már bizonyító erejű

Ebben az esetben is célravezetőbb a válás, a gyerekek hlyzete, és az anyagi helyzet tisztázása végett is

2014. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott még eszembe, hogy ha a kérdésed arra vonatkozik, hogy egyedülálló szülőként szeretnéd igényelni a családi pótlékot (+1200 Ft/hó-val nagyobb összeg/gyermek), akkor VAN ilyen nyomtatvány.

Ezt a MÁK ügyfélszolgálatán személyesen is át tudod venni, ki tudod tölteni és le tudod adni.

(honlapjukról is letölthető)

Be kell ikszelni, hogy egyedülálló, mert házastársa van, de attól különél vagy egyedülálló és nincs élettársa.

Ehhez nem kell tanu, egyszerűen csak büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkozol.

2014. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
nekem meg az jutott eszembe, hogy egy tini akar elköltözni a szüleitől! Ők szoktak ilyen nem létező nyomtatványokat kergetni...
2014. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

erre nincs formanyomtatvány, a lakhelyed szerinti illetékességű polgármesteri hivatalban megjelensz két tanúval és az irataitokkal, mindhárman büntetőjogi felelősségetek tudatának birtokában tesztek egy nyilatkozatot az ügyintéző előtt, hogy x dátumtól külön élsz Y-tól. Ezt ők is aláírják, illetve az ügyintéző is, meg kell még mondani, hogy mire használod fel majd a nyilatkozatot és ebből készül egy nyomtatott, önkormányzat által aláírt, lepecsételt papír, amivel már tudsz ügyeket intézni. Attól függően, hogy mire szeretnéd felhasználni lehet ingyenes vagy illetékköteles (2000 Ft), ezt meg fogja mondani az ügyintéző.

éveken át adtam ki ilyen nyilatkozatokat, nem helyben készül, de 2-3 napon belül postázni szokták.

2014. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!