Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg valakinek,...

Hogyan mondjam meg valakinek, hogy már nem akarok vele barátkozni, de úgy hogy ne sértsem meg?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb lenne inkább, ha csak elmaradoznál a közös programokból, de ez így elég furi, mert ha nem akarsz barátkozni, és mégis érdekel, hoy megsérted-e?-biztos olyat viselkedett ami nem a te stílusod..azt viszont el lehet mondani..ilyen a barátság..ha pedig csak haver, akkor simán ne érj rá és kész, majd rájön és az fokozatos dolog, nem ömlik a nyakára,hogy nincs rá szükség.
2008. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idáig barátod volt?

Akkor nyugodtan beszéld meg vele, hogy most mi a gond.

Akár még az is kiderülhet, hogy nem is olyan súlyos ez a probléma.

Ha pedig nem tudjátok megbeszélni - akkor idáig sem volt ez igazi barátság. Akkor meg nem kár érte, így nyugodtan elmondhatod, hogy szerinted mi most a probléma.

2008. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Hmm mondjuk én elgondolkoznék miért nem akarok barátkozni az illetővel, mi az okom rá hogy a kapcsolatot vele megszüntessem. tedd ezt a kérdést fel magadnak,

és a választ magadban találod meg:)


Ha őszinte vagy magadhoz és hozzá, akkor teszed a legjobbat!

valld be neki őszintén a dolgot.De ne lerázó szöveg legyen,

mert az általában átlátszó.


Mond meg hogy mint ember szeretnél vele jobban lenni,

de többet nem szeretnél tőle.

szóval vágod:)


én is próbáltam "barátkozni" de az illető egy átlátszó lerázó szöveggel jött:( na az rohadt sz*r érzés volt:(

2008. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon gázos dolog.Kínos. Nekem az eddigi barátoaim akik voltak,mind erre a sorsra jutottak. Megváltoztak,szétszéledtek, nem sok közös maradt bennünk, olyan érdektelenné váltak számomra. De annyira meg kedveltem,tiszteltem őket,hogy nem bántom meg őket,illetve magamat sem akartam lejáratni.Ilyenkor nem jó a képébe mondani hogy na akkor örökre szevasz,holnaptól nem ismerlek. Ilyenkor nincs mit tenni mint sunnyogni! Kerülni kell a leépítendő barát társaságát. Egyrészt nem keresem a társaságát,másrészt nem válaszolok neki semmilyen közeledésére, de ezeket a közeledési módokat is inkább kiiktatom. MsN cím változtatás, nem megyek a környezetébe satöbbi,és mintha a főld elnyelt volna, egy idő után leszokunk egymásról. Én idáig mindig ezt a stratégiát alkalmaztam,és nagyon jól összejött a dolog. Ha viszont egyéb körülmény miatt megvan a napi kapcsolat a leépítendő barát személlyel,akkor ez a módszer nem megoldható. De akkor is lehet közönyt mutatni,csak passzívabnak kell lenni,és egy idő után leszokik rólad! Végülis volt már ilyen esetem is. Kerültem a társaságát,rögtön rájött hogy már nem akarok vele haverkodni. És nem kellett semmi sértőt mondanom. Köszönő viszony megvan, de egyéb meg nem kellett már.
2010. okt. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!