Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 150ezerből meg lehet...

Havi 150ezerből meg lehet élni egy tagú családnak?

Figyelt kérdés
A rezsi és hitel levonása után ennyi marad kajára, tisztítoszerre, szorakozásra, ruhára, mindenre.
2014. jan. 29. 13:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Abból kell tudni megélni, amennyi van. Be kell osztani. Ha kevés van, akkor nagyon be kell osztani. Ez a titka a dolgoknak.


Én nagyon sokáig éltem - "hála" a szüleimnek nevezett két embernek mélynyomorban -, aztán pedig nagyfokú szegénységben (mert a mélynyomorból nem vezet egyenes út a gazdagsághoz, még a jóléthez sem, csak a könyvekben és mesékben). Amikor csak nagyon kevés volt, akkor nagyon keményen kellett beosztani.


Pl. a szórakozás törölve volt. Volt kölcsönkönyvtár, ahol CD-t és lemezeket, filmeket is lehetett nézni. Ruhát turkáltam magamnak, illetve varrtam, és olyan is volt, hogy nem volt rendes télikabátom (a 90-es években).


Meg lehet élni, csak kemény. Sajnállak, mert nagyon át tudom érezni a helyzetedet.

2014. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
komoly a kérdés? már csak azért kérdezem, mert ezt az összeget még csak szűkösnek se mondanám, egyáltalán... 3 főre a kaja, szórakozás, tisztítószerek, ruha; azt mondanám szűkösen 60 000-ből megvan. ha 150 000-ből nem tudod megoldani, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. arra tippelnék hogy a földtől elrugaszkodottak az igényeid kaja, ruha és szórakozás témakörökben...
2014. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Persze.
2014. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ezt az összeget simán be lehet osztani,sőt,még félretenni is tudsz belőle,ha ügyesen csinálod.
2014. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 zabmester ***** válasza:

Ennyiből bőven. Mi is hárman vagyunk, lakbér, rezsi, és egyebek után jelenleg havi 100 körül marad (mondjuk ez nálunk elég változékony most, van, hogy több is marad), de még ha azzal is számolok, hogy heti 20 ezret költünk ételre, tisztálkodásra, tisztítószerre, akkor is kevesebbet költünk, mint amennyi marad.

Mondjuk nyilván más a helyzet, ha valahol csecsemő van, aki még pelenkás, esetleg tápszer kell neki, gyakran növi ki a ruháit, stb. Nálunk már egy nagy ovis gyerek van, lassan iskolás, és mindketten dolgozunk, így hétköznapokon csak este eszünk itthon. Mi, felnőttek munka közben általában csak valami péksütit eszünk, meg heti 1-2 alkalommal viszünk itthonról főtt ételt, hétvégén van nagyobb főzés, az kijön olyan 3-5 ezer forintból (péntek-szombat-vasárnap), hétköznapokon is mondjuk, hogy kettőnkre elmegy 5 ezer arra, hogy napközben eszünk, meg még plusz az itthonra megvett kenyér, felvágott, saláta, ubi, satöbbi.

Tisztítószert nem szoktam havonta venni. Egy nagy flakon mosógél nálunk kitart kb. két hónapig, de lehet, hogy tovább is, nem figyeltem még. Egyszer vettem egy marha nagy doboz mosóport, na akkor csak úgy próbaképp ráírtam, hogy mikor vettem, és meglepődve tapasztaltam, hogy NÉGY hónap alatt fogyott el, pedig azért elég sokat mosunk. Felmosni hipós vízzel szoktam, na jó, az tényleg elfogy hamar, de az igazából nem tétel, egy liter még mindig kb. 100 forint körül van. Mosogatószert szoktam még venni gyakran, az kb. 2 hétre elég, szóval havi kettő, az sem nagy kiadás. Ilyeneket, hogy pl. zsíroldó, ablaktisztító (vagy ecet) jóval ritkábban, ezek sokáig kitartanak.

Tisztálkodás: én szappant használok, jobban szeretem, igaz, abból jobb fajtát, kb. egy ezres az ára, viszont marha nagy, a mostanit december óta használom, és ha ilyen ütemben fogy, szerintem március végéig elég is lesz. A párom tusfürdőzik, illetve a gyerek is azt használja, azt úgy két hetente szoktunk venni, szóval azt is havi kétszer.

Sampont, balzsamot szintén kb. havi két alkalommal veszek.

Mivel sok olyan dolog van, amit nem havonta kell megvenni, ezért hónapokra leosztva ez még mindig nem éri el a tízezer forintot sem.


Azaz, kb. heti szinten elköltünk tízezre kajára (lehet, hogy picit többet) és mondjuk még tízezret tisztító és tisztálkodószerekre (és most sokat mondtam, mert ennyit tuti nem), akkor az heti 20 ezer, azaz egy hónapra kb. 80 ezer forint. A többiből lehet ruhát venni, szórakozásra költeni, félretenni, mikor hogy jön össze.


Nyilván többet is el tudnánk költeni, ha akarnánk, de egyelőre szeretnénk takarékoskodni, meg alapból is így jön ki a lépés.

Szóval szerintem nálatok sem kell, hogy gondot okozzon, ha havi 150 ezer forint marad a mindennapos kiadásokra, abból jól ki lehet jönni.

2014. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
92%
Igen. Mi kettőnkre költünk durván 50-60 ezeret az általad felsorolt dolgokra és nem mondhatnám, hogy nélkülözünk.
2014. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

11es, szerintem te nem olvastad el a kiegészítést a cím alatt! Különben nem sajnálnád, főképp, ha éltél olyan szinteken, mint ahogy írtad.


Ne viccelj Kérdező, miért ne lehetne megélni havi 150ből, ha abból már minden kötelező kiadás - értem azalatt a számlákat - le van tudva?


Jó, persze élni lehet mindenféle szinten és minőségen, nyilván nem mindegy milyen árfekvésű dolgokat (tisztitó- és tisztálkodószerek, élelmiszer, esetleg ruhanemű) vásárolsz, mit értesz szórakozás alatt (egy-egy kávé barátnőkkel, családdal, vacsora/ebéd étteremben családdal, egy-egy kirándulónap, shopping, játszóház ill. egyébb gyermekprogramok, könyvek, mozijegy, színház, nyaralások-síelések....?? - kinek mi a szórakozás, egyszerűbb lenne úgy, ha tudnánk, neked mik az igényeid.


Azért ebből az összegből szerintem kell hogy jusson egy magasabb kvalitású életre (ami nekem magába foglalja a fentieket, bár nincs igényem mindenre, és amire van, arra sem minden hónapban!). Én azt tartom normális életszínvonalnak, ha

- befizetem a számlás költségeinket (hitel, rezsi, telefonok, tankolás + ehhez mindig jön valami "egyedi" úgymint biztosítások vagy e hónapban a köldökzsinór-vér éves tárolási költsége)

- utána osztok szorzok, mi kell még abban a hónapban, megpróbálok előre tervezni:

ruhát sajnos szerintem veszek minden hónapban, de direkt beosztom, hogy ne kelljen egyszerre sokat vennem, értem azelatt, hogy kinek kell új télikabát, cipő, nadrág, felsőruházat (3an vagyunk mi is) - nem szeretnék nagyon kifürödni, mert akkor egyszerre kell sok mindent vennem, amitől rosszul vagyok.

tisztítószerek, drogéria - mi igyekszünk öko-cuccokat vásárolni, inkább kevesebbet veszek, de minőségit, és szándékosan, odafigyeléssel mérsékelem magam, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a nők java része (anyám is, én is, de már igyekszem leszoktatni magam erről) jóval többet vásárol ezekből a cuccokból, mint amennyi kellene, aztán tele a ház flakonokkal.

Magyarul amit muszáj, mert elfogyott, azt megveszem, de igyekszem olyasmit, amit el is használok, nem kerülgetem isten tudja meddig.


élelmiszer: kiszámolom, mire muszáj még esetleg költenem, arra teszek el, gondolok itt olyasmire, mint gyógyszertár, ha esetleg beteg valaki, vitaminok, probiotikum a kicsinek aztán HA TUDOK!, valamennyit rakok el spórolásba (ezzel innentől nem számolok) + teszek a nyaralás malackánkba :-, ami megmaradt, elosztom napokra és nagyjából tudom, mennyit költhetek kajára.


Persze mereven nem lehet ragaszkodni a tervekhez, de én igyekszem így csinálni (más meg máshogy, ahogy nekik bevált) - szerintem havi 150ből, azokkal a feltételekkel, ahogy megjelölted, igenis meg kell tudni élni egy 3 tagú családnak normális szinten.

2014. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Liliom23 válasza:
Már miért ne lehetne? Ennél sokkal kevesebből élnek jó néhányan! Ismerek 4 tagú családot akik havi 50 ezerből élnek! Na abból már nagyon nehéz.
2014. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem halottad, hogy 47 ezerből is meg lehet élni? Na de komolyan, meglehet, persze oda kell figyelni és nem kell szórni a pénzt és akkor szépen el lehet éldegélni, mi is ennyiből élünk kb. és nem olyan rosszul.
2014. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!