Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl féltékeny vagyok. Mit tegyek?

Túl féltékeny vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagy hiba és tisztában vagyok a hibáimmal de ezen még nem sikerült változtatni. Azért van mert szeretem és félek hogy elveszítem. 3 hétig nem tudtunk találkozni meg semmi, csak telefonon beszélgetni és amikor újra együtt tudtunk lenni azt mondta, hogy megismerkedett egy fiúval de nem találkozott vele csak unatkozott és beszélgettek én meg egyből elkezdtem féltékenykedni. Mindig ez van és mindig megbántom de nem szándékosan. Bízok benne és ha azt mondja, hogy nem történik semmi akkor azt el is hiszem de mégis van bennem valami, hogy nehogy már őt is elvegyék tőlem. Ha pasi van a közelében az már nem tetszik. Sokszor ha megdicséri egy pasi, hogy milyen szép akkor én nem bírom ki hogy ne lépjek közbe. Büszke vagyok rá, hogy szép meg mások szerint is de nem tudom elviselni ezt. Őt meg egyre jobban zavarja. Elmondtam neki is ezt, azt mondta megérti de változtassak rajta mert nem lesz akkor jó vége. Hogyan fogjam vissza magam?

24F



2013. dec. 26. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési zavaraid lehetnek, kisebbségi komplexus, ezt kellene először rendbe tenni.
2013. dec. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd kidobnak még párszor emiatt, aztán csak leszoksz róla. Amúgy elég gáz, mert ezek szerint egyáltalán nem bízol meg benne.
2013. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg kisebbségi komplexus. Miért vennék el tőled? Csak úgy nem lehet senkit elvenni, ha ő nem akar menni. Márpedig ő veled van, téged szeret.

Persze lehet egyszer olyan az életben, hogy ez megváltozik, de nem lehet úgy élni, hogy minden egyes nap ezen görcsölsz.

Tedd magadban rendbe a dolgokat, változtass a külsődön, csinálj valamit, amire büszke lehetsz és akkor nem fogsz folyton azon agyalni, hogy elveszik tőled, mert elég jónak fogod tartani magadat hozzá.

2013. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tudod anyukámnak is volt ilyen párja és a végén tényleg elhagyta,de nem egy másik férfiért csak szimplán megunta hogy azért is kiverte a hisztit ha rámosolygott a pincérre.Nem megcsalnak a nők hanem nem tudják elviselni a féltékenységedet.
2013. dec. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én hasonlót untam meg 1,5 hónappal ezelőtt. Szerintem próbálj meg leszokni róla!
2013. dec. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, és szintén féltékeny típus. Megértelek. Sokan, akik nem ismerik ezt az érzést, nem is tudják megérteni, hogy mi zajlik le az emberben, és hogy olykor sokkal jobban szenvedünk, mint a féltett személy.

Nekem pl. nem volt problémám az önértékeléssel, csak valahogy úgy alakult, hogy elveszítettem az önbizalmamat. Sajnos bele estem abba a hibába, hogy azt gondoltam, hogy pl. az exek azért vannak szóba hozva, mert én nem vagyok annyira jó, hogy elfelejtessem vele őket. Aztán jött az, hogy talán azért mosolyog a pincérnőre, mert vékonyabb, mint én, vagy hosszabb a haja, vagy szebb a szeme. Elkezdtem összehasonlítani magamat másokkal. Nagyon rosszul tettem, tudom. Tudom, hogy mindenkiben van jobb és rosszabb tulajdonság is a másiknál. Valamiben szinte mindenkivel szemben alul maradunk. Jól írták azok, akik azt tanácsolták, hogy magunkban kell helyre tenni az értékeinket. Én pl. most megpróbálok az erősségeimre koncentrálni. Nem könnyű. Már jobb a kapcsolatunk is, már csak a tüskéket kéne valahogy kipiszkálni magamból, a régi dolgokat, amik fájnak, az ilyen: pl. "a Zsuzsiba az összes haverom szerelmes volt". Mindig mikor eszembe jut, üvölteném az arcába, hogy "akkor miért nem a Zsuzsival vagy?" Úgy éreztem tőle, hogy a Zsuzsi a HŰŰŰŰ, én meg a sz@r... és a kérdésre, mikor felhoztam csak mérgelődést, letolást kaptam, hogy mit kattogok ezen. Sosem érti meg a másik fél, hogy ÉN szeretnék lenni a legjobb, olyan jó, mint Ő nekem. Persze ettől még én vagyok, csak nekem ezek a mondatok, másikra mosolygás nem ezt bizonyítja. Sajnos.

A hiba a mi készülékünkben van... ez a rossz hír.

:)

2013. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ott van az a bogyó a nyakad tetején, a benne lévő szürke- és fehérállománnyal fogd vissza magad.

Egy szóval: gondolkozz!

Ha szíved szerint odamennél, és közbeszólnál, ha valaki meg meri mondani, hogy a barátnőd milyen csinos, akkor pont ne tedd, inkább fordulj oda gyorsan máshoz, és kezdeményezz beszélgetést.

Mi az, hogy pasi van aközelében? Akkor ezek szerint te egyfolytában a körmödet rágod idegességedben? Mert ugye az utcán férfiak százai mellett megy el nap mint nap a barátnőd.

Van ennek értelme?

Jól mondja az utolsó, ezt fel nem foghatom, hogy miért gyártja magának direkt a féltékenykedő ember a problémákat? Miért magyaráz bele minden helyzetbe baromságokat, miközben ugyanazzal az erővel rájöhetne, hogy semmi sincs a háttérben? Miért??!! :D

2013. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
MErt ostoba, önértékelése 0 és akkor érzi jól magát, ha problémákat kreálhat. Egynek se jutna eszébe, lehet ránéz a pincérnőre vagy említ XY csajt, de NEM VELE VAN!!! Húúhuhuhuhu, micsoda logika kellett ehhez.
2013. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"...de nem vele van" - még nem zárja ki azt, hogy vele szeretne inkább lenni!
2013. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!