Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a nevét írják az anyakön...

Kinek a nevét írják az anyakönyvi kivonatba, olyan esetben amikor az édesapa nem válalja az apaságot?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyáét.Az anya vezetéknevét.
2009. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A kivonatban az anya vezetékneve szerepel. Majd ha apa elismerő nyilatkozatot tesz, akkor a nagykönyvbe is és az új kivontban is az ő neve szerepel.
2009. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Az anyakönyvi kivonatban a gyereked a te vezetékneveddel szerepel majd. Egyébként az apa neve úgy tudom, nincs benne a kivonatban, csak az anya leánykori neve.
2009. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyáét, az apa neve így az anyakönyvi kivonatba sem kerül bele. Ha három éven belül nem lesz apai elismerő nyilatkozat, akkor fiktív apát írnak be, ez egy ismeretlen számára úgy fog tűnni, hogy az az apa neve. Persze a fiktív apát előbb is be lehet iratni, de három év után kötelező. Persze a fiktív apától, vagy a valóditól függetlenül is lehet a gyerek végig az anya nevén, a fiam nekem is az én nevemen van, pedig van apai elismerő nyilatkozat, de úgy voltam vele, hogy nem az apja neveli, hanem én, ezért marad az én nevemen.
2009. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedülálló vagy és nincs a kezedben ez a bizonyos teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat, a babádat az apa adatai nélkül fogják anyakönyvezni. Ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy az anyakönyvvezető üresen hagyja az apa adatait tartalmazó rovatot és a bejegyzést nem zárja le az aláírásával. A baba ilyenkor családi neveként az anyja családi nevét viseli, az anyakönyvvezető pedig félévente felhívja az anyát vagy a gyámhatóságot, hogy pótolja a „hiányzó adatokat”. Ha ez három év alatt sem történik meg, akkor a gyámhatóság hivatalból intézkedik egy ún. képzelt apa adatainak megállapítására. Az anya legközelebbi férfi felmenőjének családi nevét állapítják meg, de az anya szabadon választhat más családi nevet is gyermekének (feltéve, hogy az más jogos érdekét nem sérti és nem sérelmes a gyerekre nézve), és kérheti azt is, hogy a gyermek változatlanul az ő családi nevét viselje. Nem szükséges megvárni, hogy a gyermek 3 éves legyen, az anya előtte is kezdeményezheti a gyámhatóságnál képzelt apa bejegyzését.

Ha azt szeretnéd, hogy a babád mégis az édesapja nevére kerüljön, akkor bele kell fognod az apasági per elnevezésű folyamatba, ami – erre nyugodtan számíts – nem lesz kellemes. Fájó és hosszadalmas procedúra ez, ezért csak akkor kezdj bele, ha tényleg biztos vagy abban, hogy ő volt a nagy Ő.

29/N

2009. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!