Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki boldog házasságban él?

Mindenki boldog házasságban él?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy azok közül akik házasok, hányan gondolják, hogy boldog a házasságuk és nagyon jó a kapcsolatuk. Akinek esetleg rossz az miért nem vál el?
2009. nov. 19. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
azt kell, h mondjam, nagyon boldognak találom a házasságomat. kivételesen boldognak, pedig olyan szép lenne a világ, ha mindenki így élne! 9 éve vagyunk együtt, négy és fél éve házasok.
2009. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden dicsekvés és tulzás nélkül ki merem jelenteni, hogy igen, tökéletesen boldog házasságban élek. Egy hatalmas tükörre három nyelven ezt írtam sok évvel ezelőtt: "Ebben a házban két boldog ember él" Ezt nap-mint lap látom és megnyugvással veszem tudomásul hogy ez az üzenet ma is érvényes. Mi boldogok vagyunk.
2009. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Boldog vagyok a házasságomban. Másnak is csak ilyet kívánhatok...
2009. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Irigyellek titeket... Mi pont ma beszéltük a férjemmel, hogy nem igazán vagyunk boldogok és nem is nagyon jó a házasságunk. De szeretjük egymást, csak annyira különbözőek vagyunk, annyira más családi példát láttunk magunk előtt, hogy emiatt rengeteget vitázunk, üvöltözünk egymással. Sajnos mketten fafejűek vagyunk, így még kompromisszumot sem nagyon tudunk kötni, illetve azokat hosszú távon betartani.
2009. nov. 19. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek rossz már 5 éve,de nem válnak és úgy vettem észre valóban könnyebb mondani,hogy válok,mint meg tenni főleg, hogy 22 éve vannak együtt,minden közös ház stb.Szerintem rengeteg nő és férfi van így,hogy válna,de nem tud,meg valami vissza tartja persze van kivétel. Sok ilyent ismerek pl a szomszédomék még csak 3 éve vannak együtt csak szórakozásnak indult a lány terhes lett nem ment el abortuszra,viszont mivel senkije sincs, hova tudott volna menni egy gyerekkel? Gondolom az utcára így együtt maradtak gyerekestől,mindennap ordítanak az utcán fél méterre vannak egymástól a hapsi úgy beszél vele,mint a kutyájával a nő meg sötét így elviseli,a hapsi meg nem dobta ki, na ezt ki érti? így vannak együtt és midkettő 25 éves tehát fiatal,élhetné az életét....mással boldogan.
2009. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek nekünk boldog a házasságunk, igaz még csak 5 év távlatából tudok nyilatkozni. Eddig minden tökéletes és úgy érzem, hogy megtaláltam életem párját. Már sok mindenen mentünk együtt keresztül (munkanélküliség, nélkülözés, hitelválság, gyermekvállalás) és eddig mindenben kitartottunk egymás mellett és noha voltak gondok, nem igazán veszekszünk. Persze vitázni szoktunk néha, de nem fajul kiabálásig vagy veszekedésig. Mi is sok mindenben különbözünk, de muszáj kompromisszumokat kötni. Az nem működik, ha mindig csak az egyik fél enged.
2009. nov. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 22 éve élünk együtt, és múlt hónapban már majdnem úgy volt ,hogy elválunk.Sok oka van, hosszú,inkább nem fejtem ki,de mégis együtt maradtunk. Majd meglátjuk ,mit hoz a jövő...
2009. nov. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon sokat küzdöttünk! Volt szinte minden rossz, ami egy kapcsolatban előjöhet, s ebből a viták a legkevésbé elszomorítóak.... Esetünkben két kőkemény ember akadt egymásra. Teljesen különböző neveltetésből, teljesen más emberismerettel és tapasztalattal, s teljesen más szemüvegen át láttuk a világot. Valami mégis egybentartott eddig minket. S nem csak a gyerekek. Valahogy mindig megszületik a rádöbbenés, hogy nem volt azért olyan nagyon véletlen, hogy mi egymásra akadtunk! Ha belegondolok honnan indultunk, és most hová tartunk, nagyon büszke vagyok magunkra. Ezt minden szempontból értem (lelki, ember- ill. önismereti, tapasztalati, anyagi ill. otthonteremtési szempontból egyaránt.) Igaz, egymással nem a legkönnyebb utat választottuk, de mégis létezik valamilyen ösztönszerűség, ami (ha nem is értettük sokszor miért) mégis egymáshoz köt minket. Valami olyasmi játszódott/játszódik le, hogy képesek vagyunk rávilágítani egymás hibájára, s ebből nagyon sokat tanulunk. Azt nem mondom, hogy nem is vitázunk, hisz fáj beismerni sokszor a kritikát, de tény ami tény, nagyon hasznos! Emberileg, úgy érzem, nagyon sokat tettünk egymásért. Megtanultuk felismerni, beismerni, tolerálni, s bizony van, amit nem tolerálni..., küzdeni egymásért, s alázattal lenni a kapcsolatért .... stb. A érzelem és a szex sem kullog a hátsó sorban a fontossági listán! :-)

Szóval én elmondhatom, hogy érdemes volt végigküzdeni, mert szép dolog, amit most látok magam körül. Valszeg egy egyszerűbb emberrel könnyebb dolgom lett volna, de ezt a megelégedettséget, amit most érzek, nem érezném akkor. Ez csak egy érzés, de biztos vagyok benne. Kellett mindkettőnknek egymástól ez a pofonsorozat, hogy jobb emberek, jobb szeretők, jobb szülők és jobb társak lehessünk.

2009. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló,nagyon szép volt amit írtál,úgy érzem én tanulok belőle.Szerintem sok házassággal az a baj hogy túl sokat várunk a másiktól,ha pedig nem kapjuk meg,akkor azt gondoljuk hogy nem jó a házasság,véleményem szerint a legfontosabb az alázat,a szeretet és hogy tiszteljük a párunkat,ha ez megvan,akkor a házasságok 80 százaléka sikerülne,a maradék 20 pedig azért nem működne mert rossz párt választottunk,legalábbis nem hozzánk valót.
2009. nov. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ugyéreztem boldog házasságban élek, sinen van az életem. Aztán hopp kiderült hogy megcsalt a feleségem, ennek 2éve,azota külön vagyunk és egyszerüen képtelen vagyok tultenni magam rajta. 33/f
2009. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!