Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám elvenné az összes...

Édesapám elvenné az összes pénzem, így elmennék albérletbe! Hogy jelentsem be neki?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apámmal, húgommal, bátyámmal és annak az élettársával és két pici gyerekével élek együtt. Testvérem alkoholista,apám nem dolgozik semmit,tőlem várja csak a pénzt,meg hogy majd én mindent megoldjak.

Kedvesemmel elmennénk albérletbe,már találtunk is. Mind a ketten dolgozunk, elég jól is keresünk ahhoz,hogy jól megéljünk. Nem szorulok rá,csak nem tudom,hogy mikor és hogyan közöljem vele,hogy nekem elég volt az állandó rettegésből,mikor ver meg épp ittasan a testvérem,meg abból,hogy 20 éves koromban,lány létemre nem tudok költeni egy forintot sem magamra,mert ahogy megkapom a fizetésem, apám abban a pillanatban elveszi tőlem

Kérlek mindenkit segítsetek!Hogy jelentsem be,hogy december 10-én költözök?


2009. nov. 17. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy! Menekülj amíg nem késő!!
2009. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
szedd össze a cuccodat menjetek el, írj egy levelet neki és ennyi. a címeteket se add meg neki, mert utánad megy.
2009. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Pakolj,és menj!Add meg neki a telószámod,de a címet ne mondd meg,mert lehet zaklatni fog.Ez a te életed,ne feledd!
2009. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire gáz a helyzet, én is csak a tényt közölném, hogy elköltöztem, mindenkinek minden jót, aztán csókolom. Nem hiányzik az neked, hogy utánad mászkáljanak. Remélem, elég messzi van ahhoz a talált albérlet, hogy ne fussatok össze nap, mint nap.
2009. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
84%
Semmiképpen ne egyedül jelentsd be neki, hogy elmész otthonról....,mert jó nem sülne ki belőle. Ezt azért mondom ,mert én is hasonló cipőbe jártam... Az én pénzemet is elszedte az apám,és fűt-fát igért. Mindenért engem okolt mikor otthagytam, és érzelmileg zsarolni kezdett. Csak magadra gondolj,és a szerelmedre! a többi nem a te gondod!
2009. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűen pakolj össze és menjetek.Nem a bele egyezésére van szükséged,csak közöld egyszerű tényként.Apád nem csodálkozhat rajta,hogy elmenekülsz ebből a családból.Hogy bírtad eddig is?Szegényke.
2009. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha zaklat, feljelentheted. Esetleg nyiss egy titkos bankszámlát, amihez csak te férhetsz hozzá. Bankot csak nem rabol, hogy kiszúrjon veled.
2009. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Apránként kezdjetek átköltözni az albérletbe - már persze, ha lehetőségetek van rá, talán a főbérlővel meg lehet beszélni, ha nem, akkor egy barátnődhöz, ismerősödhöz vihetnétek a cuccotokat - mert ha elkezdesz csomagolni, biztos, hogy óriási patália lesz belőle, hiszen eltűnik a pénzforrás! Ha közös számlátok van apáddal, nyiss egy másikat és arra kérd a fizetésedet. És én is csak azt tudom tanácsolni, hogy NE add meg a címeteket, felejtsd el az egész pereputtyot úgy ahogy van! Ne hagyd, hogy még jobban tönkretegyék az életedet. Ha valami úton-módon mégis a nyomotokra bukkannának, hívd ki a rendőrséget vagy jelentsd fel őket.
2009. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
én 21évesen költöztem el hasonló okok miatt. Elintéztem mindent, majd egyszer bementem a szobájukba és megmondtam, hogy holnap költözöm és ennyi. Én még a címet sem mondtam meg nekik. Lestek mint rozi a mozira, de lesz.artam...
2009. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,hogy segítettetek!

Nagyon meglepett,hogy mindenkinek ugyanaz a véleménye,de legalább így nem kell sokáig rágódnom.

Hála az Istennek,saját bankszámlám van.Apám még azt sem tudja,melyik banknál,mert kedvesem címére megy a postám.

Ha esetleg valakinek lenne még ötlete,kérlek írjátok meg!


Szebb jövőt mindenkinek!

2009. nov. 18. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!