Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, mert nem...

Rossz ember vagyok, mert nem tudtam sírni anno mamám temetésén?

Figyelt kérdés
Nagyon lehordtak érte itthon, hogy beteg vagyok meg nyomorék , meg stb meg hogy miattam halt meg.. meg menjek el dokihoz..

2013. okt. 11. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, inkább a szüleid nyomorékok.. viszont ha sokáig nem tudsz sírni tényleg nem ártana elmenni egy dokihoz, mert az azt jelenti, hogy annyira szomorú vagy, hogy nem tudod feldolgozni.
2013. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nem ismerem a pontos körülményeket, de attól hogy nem sírtál egy temetésen még nem vagy rossz ember. Inkább csak a családban nagyok az indulatok, feszültek.

Mindenki máshogy gyászol!

2013. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy már elég régen volt ez 2éve..és így a mai veszekedés alatt megkaptam ezeket..+ hogy nincs jogom élni meg amit fentebb írtam..


de sírni nem nagyon sírtam.. viszont könnyezni nagyon sokszor szoktam.

2013. okt. 12. 00:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én se sírtam, de a 600. üdvözlégy Mária után elpityeredtem egy kicsit és megfogtam apám kezét. Az volt a mélypontom, de én se zokogtam. Egy tatám temetésén volt, nagyon szerettem őt és sokszor eszembe jut, hiányzik. 12 éve már, hogy meghalt. Anyukám, akinek az apja volt, és mamám is zokogott a ravatalnál. Én be se mentem a ravatalhoz. Nyitva volt a koporsó. Nem akartam úgy látni, és nem bántam meg. Úgy emlékszek rá, hogy mosolyog, rajta van a kedvenc sapkája, és teszi a dolgát.


És soha senki egy szóval nem kérte rajtam számon, hogy miért nem bőgtem a ravatalnál... Nem vagy rossz ember. Nem mindenki tud sírni, hiába szerette a halottat. Nem vagyunk egyformák. 26N

2013. okt. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy rokonom, igaz, biológiailag távolabbi, de jobban szerettem, mint a saját közvetlen rokonaim, nagyon erős volt a szeretetem iránta. 17 voltam, amikor meghalt. Néztem ki a fejemből, semmit sem reagáltam. Évekig. Aztán valamikor 25 lehettem, színházba mentünk barátokkal. Megláttam hátulról a nézőtéren egy nőt, aki megdöbbenésig hasonlított rá, és akkor kiszakadt minden, amit korábban elnyomtam, vagy elnyomódott. Alig bírtam abbahagyni. Azóta is, ha csak rá gondolok, fáj mindenem, és akármikor el tudom sírni magam, hogy már soha nem ölelhetem meg.

A gyászt mindenki máshogy dolgozza fel, és sokban számít az is, milyen volt a kapcsolatod az elhunyttal. Az pedig, hogy kinek a "hibája", hogy meghalt... a boncolás tudja eldönteni, de hacsak nem te verted halálra, a szüleidnek nincs igaza. Nem tudom, mi a problémájuk a szüleidnek, de súlyos gondjaik vannak, ha ilyeneket tudnak mondani. Pszichológusra szorulnának! N30

2013. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, egyszeruen akkor nem tudtad feldolgozni.
2013. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szívinfarktusba halt meg.
2013. okt. 12. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember.

A gyászt mindenki máshogy dolgozza fel, de sokak szerint az igazi gyász az, amikor az ember nem bömböl a fájdalomtól, hanem magába roskad.

A szüleid viszont elmebetegek. (bocsi) Ilyen miatt ezeket a fejedhez vágták, akkor tényleg nem normálisak, és pont, hogy nekik kellene pszichológus. Milyen dolog az már, hogy meghal XY, valaki nem sír (mert pl magában gyászol), erre 1-2 ember olyanokat mondd, hogy miatta halt meg....az ilyeneknek kéne 1 pofon, hogy magukhoz térjenek. Érthető a gyász, meg hogy fáj nekik a mamád elvesztése, de ez nem indok arra, hogy ilyeneket mondogassanak.

2013. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!