Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha a párom mezőgazda...

Szeretném ha a párom mezőgazdasággal foglalkozna. Előbb vennénk főldet azt műveltetnénk a termény árából vennénk egy traktort aztán gépeket stb. Szerintetek így meglehetne gazdagodni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy te szeretnéd! De a párod mit szól hozzá?

A mezőgazdaság nagyon kemény munka. Mellette nem igen van olyan, hogy most elmegyek 2 hét szabadságra.

Most tünt csak fel, hogy azt irod, hogy "műveltetnénk" a földet. Akkor nem is ti akartok ott dolgozni?

Mekkora földet akarsz venni?

Szerintem ezt még gondold át jobban.

2013. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
20 milliós traktort miből?
2013. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
38%
Egy használt traktor nem húsz millió forint. Az én párom is ezzel foglalkozik és most építettünk házat és vettünk kocsit három millióért és midkettö hitelmentes. Szóval ez egy szuper ötlet.
2013. szept. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném ha a párom mezőgazdasággal foglalkozna.

És te mivel foglalkoznál? És ő mivel szeretne foglalkozni?

Ez így túl kevés info, szerintem csak álmodozol, és azt hiszed, a mezőgazdaság leányálom...

2013. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég kevés ember vesz traktort meg házat mezőgazdaságból. Van akinek sikerül de 2 millió embernek nem. Üzleti terv, kezdő tőke? Erről nem írt a kérdező.
2013. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Tőke és szaktudás nélkül nagyon nehéz lesz és soká fog megtérülni. Ráadásul, ha ő nem akarja, nincs miről beszélni. Inkább vegyetek földet és adjátok ki bérbe. Így felvehetitek utána a támogatást, meg a bérleti díjat is. Hosszú távon jó befektetés, a föld tartja az értékét, sőt, egyre drágább.
2013. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

És a föld árát hol veszitek?

Mert ha annyi földet akartok venni, aminek a termése kifutja a szükséges gépek árát pár éven belül, plusz ugye addig a műveltetés árát... ahhoz minimum milliomosok kell, hogy legyenek a szüleitek...

Másik dolog: A párod szeretné ezt csinálni? És ért hozzá?

Mert 100 éve még tényleg nem nagyon kellett tanulni a mezőgazdaságot, ott volt a kapa, belevágod a földbe, az

2013. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

*aztán annyi.

De ma egy új traktor kb. űrhajóra hajaz belülről. 2 millió fajta vetőmag van, arra 4 millió fajta gyomirtó, műtrágya...

Szóval ez nem úgy megy, hogy na én akkor mától földművelek.

2013. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meggazdagodni nem fogsz, nekem elhiheted!


Én a semmiből 2x meggondolnám, hogy belefogjak-e, de te tudod.


Ugye nincs föld, se más, és nem mindegy mennyi az ára, mit teszel bele, satöbbi.

2013. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" 20 milliós traktort miből?"


Az a 100Ha feletti birtokméretre való, biztos nem bírnának venni annyit, pár hektárt meg egy mtz is megcsinálna.


Már csak az a kérdés ráakarná-e ezt erőltetni a másik félre, vagy belemenne-e

2013. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!