Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom azt akarja, hogy menjünk...

Párom azt akarja, hogy menjünk ki Kanadába. De mi lesz ha nem találunk munkát? Amúgyis én félek a repüléstől. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 20:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

Egyik ismerősömék is kimentek vancouverba. A tuti munka 100% biztos. A nyakamat tenném rá.

Nagy bukta lett volna ha az asszony nem talál munkát. Mint fodrász. És annyira befutott hogy a legjobbak közé sorolják a városban.

A pasi azóta sem dolgozik /2 éve/ ő neveli a gyereket.

2013. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Mennyire beszéltek angolul(vagy franciául?)? Mi a szakmátok? Milyen munkatapasztalatotok van? Ismerős esetleg, aki tudna segíteni az elején? Van elég pénzetek arra, hogy kihúzzatok akár 2-3 hónapot, ha nem jön össze semmi munka?

Én Londonban élek, nem kertelek, az eleje piszok nehéz, én pl minden éjjel sírva aludtam el az első fél évben. Aztán annyira bejött az élet, hogy nem mostanában akarunk hazamenni a férjemmel, főleg, hogy bekerültem az egyik leghíresebb fiatal tehetségeket támogató céghez, 2 héten belül már kezdek egy fotós suliban :) Szerintem csak akkor vágj bele, ha biztos, eltökélt és sziklaszilárd vagy, hogy menni akarsz, és a párodban is, hiszen egymásnak csak Ti lesztek, egy gyengébb kapcsolat szerintem nem bír ki ekkora próbát. Szóval üljetek le, beszéljétek át az egészet, utána aludj rá egyet, és úgy dönts. A repüléstől ne félj, nem lesz semmi baj, én is rettentően féltem az első előtt, utána már alig vártam, hogy menjünk :) Én szorítok, hogy sikerüljön a megfelelő döntést meghoznod :)

2013. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

Ami kell:

- annyi pénz, hogy kimenjetek, ott legyetek pár hónapot munka nélkül is akár (szállás, étel, orvosi ellátás), és a visszaútra elegendő vésztartalék

- munkavállaláshoz megfelelő vízum

- legalább középfokú angol vagy francia nyelvtudás

- piacképes szakma


Ezek bármelyike nélkül kiszolgáltatottak lesztek, robotmunkát nyomhattok éhbérért, csak annyiban még az itthoninál is rosszabb a helyzet, hogy segítségre sem számíthattok a barátoktól, rokonságtól szükség esetén. Az orvosi ellátás pedig piszok drága, tehát ha pár hónapon belül nem sikerül bejelentett, legális munkát találni, elég kockázatos is lesz a kinti élet. Összességében én inkább csak biztos munkára hagynék itt mindent, mert az eddigi élet munkáját el tudja vinni egy rossz döntés.

2013. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Frigg ***** válasza:
56%

Hát jelenleg Kanadába elég nehéz kijutni, avagy hosszabb távon kint maradni, már amennyire én tudom. Így, hogy nincs semmi lefixálva, eltervezve, személy szerint én nem ugranék ebbe bele.

Plusz nehéz így véleményt alkotni, hogy nem tudunk több háttérinfót, vagy részletet.

(A repülés nem vészes, én nyáron estem át az első utamon, tök egyedül, ráadásul Amerikába,átszállással, mindennel. De könnyebb volt, mint gondoltam, és egész élvezhető is)

.


23/N

2013. szept. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudtok angolul, akkor menjetek! Kanada csodálatos, szép, és nagyon EMBERI!!! Megbecsülik ha dolgozol.

Nyelvtudás nélkül viszont én nem mennék, előtte adnék magamnak annyi időt, hogy megtanuljak angolul.

2013. szept. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a párod a hasára csapott, mert hallott szép sztorikat, hogy márpedig ti megcsináljátok a kanadai álmot. Hát így, ennyit tudva a helyzetről, nem mennék én sehova. Leszálltok a gépről... és hogy tovább?

Ez azért nem teljesen így működik. És itt a repülés a legkevesebb.

2013. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kedves párod hogy gondolta? Kanadába nem lehet csak úgy kimenni és munkát találni, munkavállalói vízum kell ám.
2013. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindenki azt hiszi, hogy olyan könnyű dolog ez: fogom a fogkefém, aztán holnap már a világ másik végén dolgozom.
2013. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!