Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre nyugodt,...

Hogyan tudnék végre nyugodt, boldog életet élni?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz itthon lenni. A szüleim külön fognak menni, nem beszélnek egymással, ha beszélnek, akkor is felemelik a hangjukat. Anya apát szidja, amikor nincs itt, apa meg anyát és ezt mind nekem kell végighallgatnom és nagyon rosszul esik. Van testvérem, de ő este 6-ig dolgozik, amikor hazajön, akkor meg itthon folytatja a munkát minden nap, ő nem részese igazából ennek. Vele is alig beszélünk. Apának ha valami nem tetszik, akkor rögtön káromkodik, elég hozzá annyi, hogy ha kiesik a kezéből a villa. Anya meg állandóan azért veszekszik, mert idebent vagyok mindig. Vasárnap bátorságot vettem magamon és mondtam anyának, hogy nem akarok templomba menni, de erre olyan szinten ki kelt magából, amilyet én még nem láttam nála és meg is ijedtem. Nem éreztem fenyegetve magam, szó sincs róla, mert tudom, hogy nem bántana, csak amiket mondott azok nagyon rosszul estek, hogy én soha nem akarok semmit és mennyire elege van már ebből, meg, hogy nem csinálok semmit meg hasonlók és, hogy mindenkit neki kell eltartania. Régebben pánikrohamaim voltak tulajdonképpen amiatt, mert magamat hibáztattam mindenért, pedig tudom, hogy nem én tehetek az egészről. Borzasztóan megvisel lelkileg ez az egész és egyedül vagyok vele, minden teher rajtam nehezedik. Nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon szeretem őket, de szívem szerint elmennék minimum 1 hétre, hogy végre csak élhessem a mindennapokat és ne kelljen velük találkoznom, de ezt nem tehetem meg.

1 hét múlva iskola, akkor talán kicsit jobb lesz, mert nem leszek itthon egész nap, tudok mással is foglalkozni és elterelődnek a gondolataim, de egyenlőre így nagyon rossz. Régen olyan boldog voltam, de én ezt már nem bírom. Mégis mit tehetnék, hogy ne viseljenek meg ennyire ezek a dolgok?


2013. szept. 9. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehét helyzetben vagy, és itt egy pár sorban leírva biztos nem tudja senki megoldani a problémádat.

A helyedben én beszélnék őszintén a szüleimmel együtt is, meg külön-külön is, ha kell többször is, hogy mennyire megvisel ha ők veszekednek, vagy káromkodnak, vagy programokra kényszerítenek. Annyiszor mondogatnám nekik, amennyiszer csak bírom, hátha egyszer célba érnék velük. Sajnos az ő párkapcsolati problémáikat nem tudod megoldani, sőt enyhíteni se, nem tehetsz mást, mint megkéred őket, hogy ne a te jelenlétedben intézzék ezeket és neked ne szidják a másikat, mert neked ugyanolyan szüleid mindketten. Ha nem működik a dolog, akkor marad az, hogy minél több házon kívüli programot szervezel magadnak, keresel tanulószobát, könyvtárat, ahol nyugodtan lehetsz, amikor meg otthon vagy, akkor füllhahallgatóval "halkítod le" őket.

Az iskolában biztos van pszichológus. Bátran keresd fel, tuti lesznek ötletei, hogyan lehet könnyebben elviselni az ilyesmit. Kitartást kívánok és remélem hamarosan változik a helyzet!

2013. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

rengeteg a buta szülő. alap dolog, hogy nem a gyerek előtt kellene vitázni és egymást szidni.


hány éves vagy? ha nem dolgozol, akkor elég nehéz lesz a nyugalmat megteremtened magadnak.


egy beszélgetés a szüleiddel esetleg javíthatna valamit. elmondanád, hogy rosszul érzed magad stb...



eljárhatnál edzeni, utána egy szauna. engem megnyugtat. utána könnyebben veszem az akadályokat. ha van külön szobád, akkor zárkózz be.

2013. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!