Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon sokat költekezi...

Anyukám nagyon sokat költekezik, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

(bocsánat ha sokat írtam, kitört belőlem minden).


Apu most nagyon sokat dolgozik, van hogy haza sem jön napokig, annyit melózik. Még túlórázik is, hogy legyen egy kis plusz bevételünk.

Szóval eddig meggondoltuk, mire adunk ki mennyit, de most anyagilag szerencsére jobban állunk apa miatt.

De anyu a félretett pénzt úgy értelmezi, hogy "mi most gazdagabbak lettünk".

Ez úgy nyilvánul meg, már nagyon drága ruhákat vásárol, gyakran akar étterembe menni, holott itthon van kaja is, és egy új autót is akar, de a mostani kocsija sincs még két egy éves -.-

Tegnap vett egy a media marktban egy kamerát, de nekünk van egy, amit még úgy kaptunk ajándékba. Semmi baja nincsen, hibátlanul működik, de neki mindenképp kell egy új..

Nagyon sajnálom aput, félek hogy valami egészségügyi problémája lesz a végén, annyit gürizik, már így is sokat fogyott. pl. az övén is a már kikopott lyuk helyett kettővel kisebben van :( Mondom, nincs ideje enni, alig van itthon.

Suli mellett ezért inkább én is vállaltam munkát, hogy segítsek neki, decembertől pedig már éjszaka is, vagy 12 órára is tudok menni. Szeretnék neki segíteni.


Apa nem akarja mondani anyunak, hogy ne költekezzen annyit fölöslegesen. Nem tudom miért.Lehet hogy fél, fogalmam sincs. Múltkor én utaltam erre a témára amikor anyuval beszélgettem, de jól megkaptam a magamét, hogy "nekem mégis mi közöm hozzá hogy ő miket vásárol?!"

Anyu is dolgozik, jól keres. De hogy a saját fizetése hova lesz, az rejtély.



2013. szept. 1. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem azt kéne csinálnia apudnak, hogy saját számlára kell utaltatni a fizetést, amihez anyud nem fér hozzá.

esetleg egy fix összeget(pl a fizetés 10-20%-át) meg egy külön számlára utalni, mint pl a lakástakarék pénztári szolgáltatásnál, hogy befizetsz x összeget havonta és 2 év múlva ha nem nyúltál hozzá kapsz rá 30% kamatot. mindenképp olyan lehetőséget kell keresni, hogy ne érje meg hozzányúlni a pénzhez.


így anyukád a saját fizetését arra költi amire akarja. a közüzemi számlákat meg lehet online is fizetni, úgyhogy nem lenne ezzel se gond.

2013. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!