Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, hogy...

Szerintetek is baj, hogy Mindenszentekkor inkáb elutazunk?

Figyelt kérdés

Sokszor foglalunk úgy szállást,hogy kuponnal,és 3-4 hónappal előre,sokkal olcsóbb.Nemrég találtam olyat,ami november elejei hosszúhétvége,így mivel páromnak is tetszett a hely,le is foglaltam,kifizettem.

A visszaigazolást a nyomtatóban hagytam.

Anyósék voltak nálunk,meglátta a papirt.

Azóta ki van akadva,hogy nem velük fogunk temetőket körbejárni,mint az előző 2 évben.Pedig már tavaly is mondtuk,hogy ez volt az utolsó,mégegyszer nem fagyoskodunk órákat,inkább kettesben letudjuk,ő meg menjen apóssal.

Most azóta ezen sír,hogy de temetőre kell menni november elsején,nem wellneszezni...

Vélemény?


2013. aug. 13. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Felnőtt önálló emberek vagytok, azt csináltok, amit akartok. Engem amúgy is a hideg ráz a Mindszentekkor temetőbe járó dömpingtől. Én általában a szerettem elhunytának évfordulóján megyek ki a temetőbe. Nekem ez sokkal személyesebb, mint a tömegnyomorban egy valaki által kijelölt napon kötelességből kimenni!
2013. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hosszúhétévégzünk,ez tény,felőlem sírhat novemberig is.


Akiknek a sirjára vittünk koszorút,gyertyát,virágot,azok nagy részét még párom sem ismerte.Ezért is mondtam,hogy inkább külön,majd mi elmegyünk azoknak a sirjához,akikéhez gondoljuk.Az úgyis ott lesz 1 héttel hamarabb vagy később is.

2013. aug. 13. 15:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A temetőjárást én pofavizitnek érzem, ismerősök köszöngetnek egymásnak, előadják a jajj, de szomorú vagyok lemezt, órákat eltöltenek, siránkoznak, stb. Kevés ennél taszítóbb összejövetelt tudok mondani. Én sem szeretem. Többször gyászolok, mint évi 1, de csak azért, hogy mindenki lássa, hogy kint voltam, hogy lássa, mit költöttem a sírra, és lássa, hogy mennyit változtunk és pletykát cseréljünk, ezért nem megyek ki. N29
2013. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is valahogy azt érzem, hogy az azon a napon (napokon) kihordott virágok, koszorúk nem a halottnak szólnak, hanem azoknak az ismerősöknek, akik még szintén ott járnak. Sajnálom, de sokszor érzem azt, hogy ott is egyre inkább a ki tud többet, ki tud nagyobbat, ki tud drágábbat irányba mennek a dolgok.

Csendes, szerény, valóban emlékekről szóló megnyilvánulás = előtte néhány nappal, csendes körülmények, csendes környezetben, csak ti és az elhunytak, az emlékek, az többet ér, mint az anyósékkal a "magamutogatás".

Ne hallgass rájuk, menjetek ki előző nap, másnap pedig irány a wellness, és érezzétek jól magatokat!

2013. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki azt csinál, amit akar. Mi ki szoktunk menni a temetőbe ezidőtájt, annak ellenére, hogy most sokan divatot csinálnak belőle, hogy szidják az ilyen alkalmakat, szép hagyományokat mindenféle mondvacsinált indokkal. Viszont ez senkinek nem kötelező, ez egy személyes dolog.


Az anyósod kicsit túlreagálja. Elmentek a hosszúhétvégére, aztán a temetőbe majd elmentek máskor, amikor gondoljátok, meg ahogy gondoljátok. Nálunk is sokan nem pont Halottak napján, hanem kicsit hamarabb, vagy később mennek ki, hogy elkerüljék a tömeget. Pedig nem is mennek welnessezni. Na és akkor mi van?

2013. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk uggggggyanez szokott lenni, csak duplán (hurcolászni kellett anyámat és a párom anyját is)!!! Mentünk még az üknagyanyám unokatestvéréhez is... Aztán szépen leszoktattuk őket. Ha menni akarnak, akkor fogadjanak taxit. Csak apám és barátnőm sírjához vagyok hajlandó menni, akkor amikor én időzítem!!!


Egy pillanatig se legyen lelkifurdalásod, a temetőbe el lehet menni máskor is. Örülj neki, hogy most derült ki, így legalább novemberig kitombolja magát, nem pedig akkor rontja el a pihenéseteket!!! :)

2013. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az én rokonaimhoz már tavaly és előtte is október utolsó hetében mentünk ki párommal,1-1 szál virágot vittünk,azért nem háborgott.


Van abban valami amit irtok,ténylegesen ölszámra van hordva a koszorú és a virágok (bár nem mi vettük,mi oda is síronként 1 szál),és az ismerősökkel is ment a nagyzolás,ki hol milyen virágot csináltatott.


Aki nekem hiányzik,az a szivemben hiányzik,akár így augusztus 13-án is,és gyújtok egy gyertyát,nem csak november 1-én.


De anyós szerint ez szentségtörés,hogy mi Mindenszentekkor képesek leszünk jól érezni magunkat.

2013. aug. 13. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Mondjátok meg neki, h megígéritek h szomorúan fogtok üli a jakuzziban!
2013. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szeretteitek itt voltak veletek, addig úgy szerettétek, és úgy viselkedtetek velük szemben, hogy az örömet, boldogságot vigyen az életükbe, és szívükben érezték a ti szereteteket.

Most a virágnak ők már örülni nem tudnak, (nem látják, nem érzik az illatát, stb. stb.), tehát ez már valójában nem nekik szól, hanem az ismerősöknek!

És hogy az ismerősök mit gondolnak magukban, az az ő dolguk, hogy ti mit éreztek belülről, az pedig a tietek!

Ne hagyjátok zsarolni magatokat, nehogy már az anyós mondja meg nektek, mikor lehettek boldogok, mikor örülhettek valaminek, vagy éppen egymásnak, és mikor "kötelező" szomorúnak lenni, mikor kell "megrendelésre" szomorkodni!

2013. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13 éves koromban voltam utoljára temetőben, azóta megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó menni. Emlékezni itthon is lehet, egy wellnesshétvégén is lehet, nem csak -5 fokban a temetőben sírva-ríva eljátszva, hogy jaj de fáj, hogy meghalt, ami vagy igaz, vagy nem, de azért lássa mindenki. Utálom az ilyen embereket. Szerencsére már a szüleim is leszoktak róla, hogy 200 km-t utazzanak, csak mert a déd meg nagyszülők ott vannak eltemetve. A nagyszüleim (aki eddig meghalt) hamvasztva van, szétszórva, nem kell miattuk járkálni. A szüleim is hamvasztást akarnak, és én is. Miattam ne utazzon senki, menjen inkább wellness hétvégére, jobban jár. Ne a sírom felett zogokjon, nekem már úgyis mindegy lesz akkor. Le kell anyóst tojni magasról, menjen aztán temetőzzön. Telefon kikapcs, mert az tuti, hogy megkeserítené a hétvégéteket. Ő meg mesélje csak mindenkinek, hogy milyen szemetek vagytok, fortyogjon egész hétvégén, de legalább nektek lesz egy szép közös hétvégétek, emléketek. Az nem lenne nagy emlék évek múlva, hogy "hú, emlékszel 2013-ban halottak napján befagyott a s*ggünk kint a temetőben XY néni meg ZZS bácsi sírjánál?".
2013. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!