Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek nemrégiben halt meg...

Akiknek nemrégiben halt meg valakijük, tudnának válaszolni?

Figyelt kérdés

Márciusban halt meg az anyukám, nagyon váratlanul.Most 17 éves vagyok.

Most jutottam el kb oda, hogy kihevertem a sokkot és nagyjából felfogtam a történteket, viszont ahogy egyre jobban kezd bennem tudatosulni, annál jobban hiányzik.

Hogyan vészeljem át ezt az időszakot?


2013. jún. 7. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, év elején a barátomat sziven szúrták miközben kidobóskodott... a hírekben is bennevolt.. mindegy.. a lényeg hogy a temetésén sírtam pedig ugyanúgy ketrecharcos vagyok mint ő, vagy a sok csapattársam... az összes kemény és nem fél semmitől, és nem is láttam őket sírni még soha... , légy erős , anyukád szeretett és örökre szeretni is fog.. fentről figyel rád és nemkell mitől félned, mert örökre a szívedben fog élni , nem fogod elfelejteni sem, és ő sem téged:)

18/f ... ha beszélni szeretnél velem csak írj egy privátot, facebookon is beszélhetünk, ahogy akarod.

őszinte részvétem és ... sok sikert!

2013. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán kezdj el foglalkozni valamivel ami leköt, én tavaly júniusban teljesen magamba voltam zuhanva ittam, elalvás előtt, ébredés után, talán életemben nem ittam annyit mint abban a pár hónapban

Júliusban volt még hátra pont a szóbeli vizsga, arra sem tudtam tanulni, úgy mentem el hogy nem érdekel az sem ha meghúznak, végül átmentem

Teltek a hónapok, jött az ősz tél, baromi rossz volt, rájöttem csak úgy tudok erős lenni ha egy ideig nem nézegetem a fotókat az emlékekről, így akkor gondolok nagyira amikor akarok ahelyett hogy sírnék

20/F

2013. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos csak az idő tud segíteni. Menj el barátnőkkel, keress magadnak egy új hobbit, és sírj sokat! Ha úgy érzed sírnod kell, sírj! Gondolj arra, hogy édesanyád is azt szeretné, hogy boldog életed legyen. Ha teszel valamit, tedd őérte.


Nemsokára 7 éve lesz, hogy meghalt édesapám, ugyanúgy fáj, de már máshogy. Felejteni úgysem fogsz, de idővel enyhülni fog a fájdalom. Keress egy hozzád közel álló személyt és beszélgessetek, add ki, ami a lelked nyomja. Nekem szokott az is segíteni, hogy magamban megyek ki a temetőbe és beszélgetek apával.


Őszinte részvétem!

18L

2013. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az érzés mindig meg fog maradni, csak idővel elfogadod. Minél több év fog eltenni, annál több változás lesz az életedben annál több mindent tudnál mesélni neki. Sajnos ezen nem tudsz változtatni, csak elfogadni. Gondolj arra, hogy fentről vigyáz rád, és büszke.
2013. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem. Én is gyászolok.


Keress rá a neten a gyász szóra. MIvel 17 éves vagy, nagyon fiatal, kérhetsz szaksegítséget is (gyermek- és ifjúsági pszichiáter és pszichológus) a gyászfeldolgozáshoz, mivel nagyon korai szakaszban történt ez az egész, és a személyiséged még éretlen - nehezebb feldolgozni a veszteséget, ha az ember még nem felnőtt.


A gyász ideje normális esetben kb. 1-1,5 év. Az alatt mindenféle problémáid lehetnek, testi és lelki értelemben egyaránt. Azért írtam a pszichiátert, mert a gyászfeldolgozás segítene neked abban, hogy a tanulmányaid ne menjenek rá a gyászra. Biztosan édesanyád sem örülne ennek.


Először a háziorvoshoz menj és kérj beutalót.


Kitartást és sok erőt neked! :)

2013. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!