Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 50-évesen van egy barátom,...

50-évesen van egy barátom, már 2. éve! -szeretne összeköltözni velem! -te mit tennél az én helyembe?

Figyelt kérdés
A barátom most kapna egy lakást,de nincs vérszerinti örököse. Engem szeretne megtenni örökösének. Nekem van már lakásom vidéken,és ehez,hogy örökös legyek itt is, akkor bekéne jelentkeznem a fővárosba.Csak azt nem tudom elég-e egy sima élettársi papir,vagy ezt közjegyzőnél kell-e megtennem??Ki csinált már ilyet?-én szeretnék vele boldogan élni!! Köszönöm:))
2009. okt. 2. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vér szerinti örököse, arra hagyja a házát, akire akarja. Ehhez még fel sem kell költöznöd a fővárosba, sőt: be sem kell jelentkezned nála. Ehhez élettrási papír sem kell. Ha összeköltöztök és ki akarjátok váltani a közjegyzőnél az élettátrsi közösséget bizonyító okiratot, az egyéb ügyekhez kellhet majd. Végrendelet nélkül csak akkor örökölhetsz utána, ha igazoltan legalább 10 évig éltetek együtt, vagy gyermek származik az együttélésből. De ha végrendelkezik rád, semmit nem kell tenned. Ha szereted, élj vele boldogan és költözz össze vele. Én azért meghagynám a lakásomat minden eshetőségre készen.
2009. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég élettársi kapcsolat,már nem ugy kezelik ezeket a dolgokat mint régen,de véleményem szerint azért papirozzátok le,hogy nyoma legyen,sose tudni mikor bukkan el egy rosszakaró.A lakásodat meg ne add el,még nem tudni előre mikor lesz rá szükség,hisz bármi történhet.Add ki albérletbe,legalább egy kis plussz pénz is bejön belőle. Sok sikert kivánok a közös élethez!!!
2009. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,tanácsokat!

Nem akarom eladni a vidéki lakásom,mert ott él 2-fiam benne:))

2009. okt. 2. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!