Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen oknál fogva lehet...

Milyen oknál fogva lehet nagykorúsítást kérni? Mennyibe kerül? Hol lehet kérni? Milyen intézkedéssel?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 06:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bementek a gyamhivatalba es keretek a házasság engedélyezését.I. Az ügytípus megnevezése


Kiskorúak házasságkötésének engedélyezése


II. Ügyintézési útmutató


A családjogi tv. házasságkötésre vonatkozó rendelkezései szerint, házasságot nagykorú férfi és nő köthet egymással. Indokolt esetben, a 16. életévét betöltött kiskorú férfi vagy nő, is házasságot köthet a gyámhatóság előzetes engedélyével..


Vonatkozó jogszabályok:

Csjt. 1952. évi IV. tv. 10.§. (2) - (4) bekezdés

Gyvt. 1997. évi XXXI. Tv. 114. §. h 125.§. (10) bek.

Gyer. 149/1997, (IX.10.) Korm. R. 34 - 36 §.


III. Ügyintézési folyamat leírása:


A házasságkötés engedélyezése iránti kérelmet a 16. életévét betöltött kiskoru a Gyámhivatalnál vagy az anyakönyvvezetőnél személyesen terjesztheti elő.


A kérelmet bármelyik házasulandó fél lakhelye szerinti gyámhivatalnál elő lehet terjeszteni.


A kérelemhez csatolni kell:


A házorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik

A házasulandó felek jövedelemigazolását, melyből megállapítható, hogy a 16. életévét betöltött házasuló illetve meglévő vagy 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van,

A Caládvédelmi Szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást.

A gyámhivatal eljárása során meghallgatja a házasulókat, a kiskorú házasuló törvényes képviselőjét és környezettanulmányt készít.


A bizonyítási eljárás befejezését követően a gyámhatóság határozattal dönt az engedélyezés, illetve elutasítás kérdésében.


A házasságkötési engedély a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedésétől számított 6 hónapig érvényes.

2013. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
értem :) és mivel anyu a törvényes képviselőm ő a dolgot ellenzi, de egyedül nevel engem meg a 7éves autista, oxigénhiányos, asthmás beteg öcsémet, egy szoba-konyha-fürdős házban. akkor erre hivatkozhatok,h.nemlenne helye a babának és mindenképpen párommal szeretnénk felnevelni. !?
2013. máj. 15. 17:15
 13/18 anonim ***** válasza:
Van hol lakni? A parodnak van jövedelme?
2013. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

párom nagyszüleinél laknánk, ő most is ott lakik. emeletes hatalmas ház, a teljes felsőszint egyedül az övé :)

idén érettségizik, szakmája már van, jelenleg munkát keres.

2013. máj. 15. 19:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem fogjak engedni. Munkat keres - ergo nem dolgozik, nem tud eltartani. Megprobalni meg lehet, nem kerul semmibe, de esely igy keves van ra....
2013. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
és azt figyelembe vennék,h.én diákmunkán vagyok, ő meg Praterdomban Dj, de ugye ez csak hétvégi meló nekem is meg neki is.!?
2013. máj. 16. 08:46
 17/18 anonim ***** válasza:
Jövedelem igazolást fognak kérni. A semmiből nem lehet 3 embert eltartani.....
2013. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem, ezt nem veszik figyelembe, a diákmunka nem számít, nem rendszeres jövedelem, az meg, hogy a srác Dj, az sem. Stabil munkahely kell.
2013. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!