Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vigyek rendet/rendszert...

Hogy vigyek rendet/rendszert az életembe?

Figyelt kérdés
25 vagyok, amióta az eszemet tudom káosz és rendetlenség jellemzett. Nem igénytelenség, csak szétszórtság, bolondosság, néha figyelmetlenség...Időről időre megelégelem a dolgot, aztán elhatározom, hogy valamilyen rendszert viszek az életembe, de nem használ semmi. Nem tudok naplót vezetni semmiről, mert két napig tudok odafigyelni, hogy beleírjam a dolgokat aztán elfelejtem használni. Van itt olyan, akinek sikerült ilyen téren megváltozni? Itt az ideje, hogy kicsit felnőjek..
2013. ápr. 2. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár én 16 vagyok, de velem is ugyanez a helyzet; bár mostanában már egy picit kezd javulni... Sokszor nem figyelek oda másokra, máson jár az eszem, aztán kétszer-háromszor megkérdezem ugyanazt tőlük. Persze a barátaim már megszokták, de ők is megjegyezték az utóbbi időben hogy egy picit oda kellene rájuk figyelni, hallgatni őket. Nagyon szórakozott és bolondos vagyok, gyakran ütök le dolgokat a legváratlanabb helyekről, elhagyom a dolgaim, stb. Nem tudom mi a gond, de engem is már egyre jobban idegesít, és a napló/jegyzetek nálam sem működnek... Kíváncsi vagyok a válaszolók véleményére.
2013. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan ez a típus vagyok! :) De igyekszem összeszedni magam.

Fel kell állítani egy fontosság sorrendet! Meg lehet osztani is h mik legyenek előnyben otthon, a munkával/sulival kapcsolatban, család barátok stb... hogy mik azok a pontok amikbe "kapaszkodni lehet". hiába a jegyzetek, a naplóírás. Nem köt le, így nem ragad meg huzamosabb ideig, so felesleges. Fel kell állítani egy napi rutint, egy életritmust ami ad egy kis fegyelmet a gondolatoknak. Jó pl előre tervezni. (Ezzel nem azt akarom mondani hogy minden perc legyen beosztva és precízen a kis szabályaink közé satuként beszorítva éljünk)...

Nem utolsó sorban oda kell figyelni hogy egyszerre egy dologra koncentráljunk. Pl ha beszélgetünk egy barátunkkal akkor rá összpontosítunk és nem mondjuk totálisan másfele... (Ami tudom nem mindig könnyű) :)

Esetleg az még segíthet hogy olyan időszakokat kell bevezetni, - akár minden napba - ahol teljesen bezuhanhatunk a saját gondolatainkba és senkit sem zavarunk vele. Sajnos az agy folyton dolgozik, midig kattogunk valamin. :)

2013. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, én is hasonló vagyok hozzád. Idén 26 leszek. A párom az én tökéletes ellentétem ilyen téren.


Ő bizonyos mértékig tolerálja ezt a dolgot bennem, sőt kedveli is sokszor. Bizonyos dolgokra viszont folyamatosan figyelmeztet, hogy figyeljek oda jobban. Igaza van.


Én is szeretnék változni. De úgy vagyok most már vele, hogy ez vagyok én, én így szeretem magam, azt hiszem, kezdem elfogadni, hogy hát én ilyen vagyok.


Viszont más helyzetekben, főleg a párom hatására képes vagyok már másként viselkedni. Munkában pl, emberekkel. Figyelni a másikra.


Sajnos a környezetem is sokszor tükrözi a lelkem, a környezetem is elég szétszórt. A párom viszont nagyon szereti a rendet, és el is várja, hogy ebben fejlődjek. Egyelőre ebben még az ő segítségére szorulok, de hiszek a fejlődésben, és hiszem, hogy együtt menni fog.


Azt hiszem, egy kis bohókásság nem gond, és azt hiszem, hogy meg tudjuk édesíteni vele a másik ember életét, úgy látom magam, és a magunk fajta embereket, mint egy virágos rétet, bohókás színeket viszünk a teli zöld mezőre, nem lesz olyan egyhangú, olyan kiszámítható, olyan unalmas az élete annak, aki velünk kapcsolatban van.


Azt gondolom, bizonyos mértékig lehet ezt a tulajdonságot erénykét is kezelni. Tekintetbe véve azokat a területeket, amikben feltétlenül fejlődésre szorulunk.


De mutass egy embert, akinek semmiben sem kell már fejlődni. Csak különbözőek vagyunk. :)

2013. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogadj örökbe egy kiskutyát! Megmentesz két életet (azt akit hazaviszel, ráadásul felszabadul még egy hely egy másik állatnak) és rendszert visz az életedbe! :) Mióta kutyám van úgy beállt a napirendem mint az egyszeregy!


21/L

2013. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 36 éves vagy, 2 gyerek édesapja, és dettó. ILyen az alaptermészetem, nem tudokvele mit kezdeni.
2013. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapjaiban megváltozni biztos nem fogsz, de egy minimum rendre muszáj törekedni, mert különben nem átlátható az élet. Én úgy oldom meg, hogy van egy heti rutin, ami néha tolódik, de általában igaz. Minden reggel mielőtt elmegyek rendbeteszem nagyjából a konyhát. Délutánonként a szobában rakom nagyjából helyükre a dolgokat, nem minden nap, főleg ha már kezd kupi lenni. Heti egyszer porszívózok. A ruhák rendszerben tartása a legnagyobb gond, nálunk erre az vált be, hogy minden családtagnak vagy egy fogasa, vagy széke, amire az éppen használatban lévő ruhákat ledobálja. Ha elkoszolódik megy a mosásba. A szekrényben folyton káosz generálódik, úgy két hetente rakom rendbe a cuccokat, egyébként nem foglalkozom vele, rácsukom az ajtót. Az ágyat csak ágytakaróval takarjuk le, a hiábavaló munkák mint ki és beágyazás nem nekem való. Időnként rendet rakok a helyiségekben, és a használaton kívül lévő kacatoktól megszabadulok, elajándékozom, eladom, vagy megy a padlásra. Sokkal könnyebb úgy rendet tartani, ha nincs minden vacak elől.
2013. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!