Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt szakitsunk...

Miért csinálja ezt szakitsunk vagy várjak rá?

Figyelt kérdés
Van egy barátom 3 hónapja együtt vagyunk.én vagyok az idösebb én 23 vagyok ö most lesz 18.Én most válok el a volt férjemtöl sajnos bagyon rossz volt vele a kapcsolatom van egy 2.5 éves kisfiam.A barátom elfogadt a kicsit,oda vissza imádják egymást.A szülei eddig nem ellenezték a kapcsolatunkat,de a exem felhivta a szüleit(matávon)és a párom édesanyának kitálalt,hogy mekkora k...vagyok,stb.Most áll a cirkusz.Meg neki elkezdödött a suli és igy az anyuka mindent kitalál hogy ne tudjunk találkozni,Már 3 hete nem látuk egymást.Én nem mehetek mert azt mondta a páromnak nem türne el náluk,söt egyszer még azt is mondta neki hogy feljelent mert megrondottam.Nem tudom hogyan tovább tudom a páromnak se könnyü,felhoztam a szakitási lehetöséget de hallani se akkar rola,de egy igyen kapcsolat meddig mehet igy tovább?Mit tegyek mi lenne a helyes?
2009. szept. 19. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagytok egymáshoz valók. Te 23 éves anya van, hozzád képest ő egy gyerek és neked egy férfira, a gyerekednek pedig apára van szüksége, nem egy iskolásra. Én annyi idős vagyok, mint te és anya, azt gondolom, hogyha a fiam 18 lenne és egy gyerekes nő akarná megkörnyékezni, akkor lehet, hogy beleszólnék én is. És nem rosszból, de nem zörög a haraszt... (a kitalálás tárgyát illetően értem)
2009. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed, hogy miért csinálja ezt. Mit? A barátod szerintem nem csinál semmi rosszat.

Ha a szülei ellenzik a kapcsolatot, akkor szerinted mit kellene csinálnia? Ők tartják el, ő még tanul, nincs sok választása. Hacsak hozzád nem költözik és ezentúl te tartod el. Ha ezt nem tudod vállalni, azt kell tennie, amit a zsülei mondanak. Mondjuk, még ha hozzád is költözne, akkor is hazavitethetnék rendőrökkel, mivel kiskorú. Szerinted mi a szöszt kellene tennie szegénynek???

Ha tényleg érdekel a véleményem, akkor szerintem egy 17 éves fiúnak nem egy 23 éves, gyerekes anyára van szüksége. Hagyd őt, hadd keressen egy magához illő lányt.

Ha nem akarod hagyni, mert nagyon szereted, akkor titokban találkoztok, amíg nagykorú nem lesz és utána hozzádköltözik, ha tényleg annyira szeret. Aztán ha tartós a dolog, akkor a szülei is el fogják fogadni.

2009. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Elvileg" te vagy az érettebb, tapasztaltabb, szakíts! Ne akard tönkre tenni egy 18 éves gyerek életét azzal, hogy rápakolsz egy jó nagy adag felelősséget (gyereked) a nyakába és azt, hogy le akarod kötni azzal, hogy veled éljen, hiszen még ő sem élt. Viselkedj felnőttként és keress magadnak felnőtt kapcsolatot!
2009. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, amit most írok, nem fog tetszeni Neked, mert szerelmes vagy. Szerintem nincs nagy jövőtök. Tudom, hogy ezt szörnyű hallani, de egy 18 éves fiú (mert Ő még nem férfi a szó igazi értelmében) többnyire még nem kész egy olyan kapcsolatra, amilyen a tietek. Nem kész egy gyerekről gondoskodni, nem kész családfőként viselkedni. Ezek valószínűleg később, akár évek múlva fognak a felszínre jönni, amikor úgy érzi, elszalasztott valamit az életből, nem élte ki magát, nem volt fiatalkora. Mindezekhez olyan értelemben köze nincs a szüleinek, hogy ez tőlük független. Nyilván anyukája is ezt látja vagy gondolja és ezért tilt tőle. Hogy ez helyes-e részéről? Attól függ, mit és kit nézünk. Nyilván nem akar a fiának rosszat és ha őt nézi, akkor helyes, hogy meg akarja óvni egy esetleges későbbi csalódástól. Ha belegondolsz, ez a verzió Neked és a gyerekednek is rossz, mert ha így lesz évek múlva, akkor sokkal nehezebb lesz a szakítás mindhármótok részéről, mint most. Anyuka nyilván azt is csinálhatná, hogy - bár ellenzi a fenti okok miatt - hagyná a fiát, hogy saját kárán tanuljon az életben. Ezt is lehet csinálni és lehet, hogy hosszú távon ez az okosabb, viszont ezt szerintem nagyon kevés anya tudja megtenni a gyermekével, mert nem szeretik, ha szenvednek. Én nem buzdítalak arra, hogy szakítsatok, viszont ha együtt maradtok, akkor célszerű ezt a kapcsolatot annyiban tartani, hogy kellemes együttlétek legyenek, ne legyenek kötöttségek, "ne legyetek szerelmesek a másikba" (hú ez a legnehezebb), mert akkor egy idő után komoly sérülések nélkül tudtok elválni vagy jó esetben, ha a fiú hozzádér, akkor később alakulhat komoly kapcsolattá.
2009. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Valamennyire egyetértek az eddigi válaszolókkal...de mi van akkor, ha ez a fiú tényleg szeret téged? Amikor valaki 4 akárhány évesen beleszeret egy 30 éves pasiba , az akkor már nem olyan nagy "bűn". De mert a fiú 18 éves, azt hinné az ember hogy most akarná majd kiélni magát... és mi van ha nem? mi van , ha annyira szerelmes ő is, hogy 18 évesen már tudja ki mellett szeretne élni? Az meg hogy úgy legyetek együtt, hogy együtt vagytok, de minek ....?!

Egyébként megrontásért nem jelenthet fel az anya,mert 18 éves, jogilag nagykorú!

2009. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 helyett40 , bocs!:)
2009. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a fiú csak LESZ 18...
2009. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
aha, nem baj,köxi , a többi áll:)
2009. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előző válaszolókkal. kerültem én is hasonló helyzetbe. én 17 éves vagyok és 22éves a barátom. eléggé kicsapongó életmódja miatt a szüleim nem kedvelik. 9hónapja vagyunk együtt és azóta rengeteg mindenről leszokott, hogy kedvére tegyen a szüleimnek és én biztonságban érezhessem a kapcsolatunk. keveset találkoztunk, volt hogy 2hónapig csak telefonon beszéltünk mert egy lépést sem tehettem a szüleim nélkül. aztán fokozatosan lazultak a korlátok és igy meg tudtuk oldani h talizzunk. bár így is sokszor csak rövid időre heti 1-2 alkalommal.Azután is voltak még balhék, hogy ismerősök megláttak minket együtt és szoltak apámnak. De végül rájöttek a szüleim is, hogy a lejobb megoldás az ha nem tiltják be teljesen mert nem tudnak minket elválasztani. Így szülői engedéllyel is találkozhatunk bizonyos időközönként. (persze továbbra is megoldjuk a többi találkát csak sokkal ovatosabban) Mi is sokáig gondolkodtunk, hogy működni fog e ez így és rettenet nehéz volt. De visszanézve ezekre, nem bántam meg, hogy így döntöttem és, hogy egy ember mellett kitartottam. Semmi értelme szerintem ennek a "kibulizom magam mert még csak 17 vagyok" dolognak. Az ember csak kiszivja magából az életerőt és lehet később nem is tud majd normális kapcsolatokat létesíteni. persze ez mindenkinél máshogy működik. Úgyhogy szerintem ha nagyon szeretitek egymást akkor, ha találkoztok ha nem, a szerelmetek ki fogja bírni azt az 1 évet amíg a srác nagykorú lesz és akkor dönthet magáról, hogy veled akar e élni!! Sok sikert és kitartás!
2009. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddig válaszotokat!Okosabb nem lettem:(de legalább tudom hogy egy kivülálló személy mit gondol...Beszéltünk róla ma telefonon a szakitásról és semmi képen nem szeretne.Igazából én se.Igy inkább várunk még hátha minden jóra fordul.
2009. szept. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!