Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg az igazat?...

Hogyan tudhatom meg az igazat? (lejebb)

Figyelt kérdés
Az egyetemen szoc.segélyhez adtam be édesapám halotti anyakönyvi kivonatát ,amibe családi állapotnál "elvált" volt írva...1999-ben hunyt el apu...Ezt nem tudtam mire vélni ,mivel a szüleim végig együtt éltek és azt hittem nem voltak családi problémák...MOst összevagyok zavarodva ,mert ,amikor a család különöző tagjait kérdeztem mindneki mást hebbegett habogott...valaki szerint a munkája miatt kellett ezt az adatot "meghamisítani" ,valaki teljesen más mesével állt elő...lehet ,hogy bután hangzik ,de olyan ,mintha ellopták volna az életem..ezek után hogy bízzak meg a családomba?Miért nem mondják ez az igazat?Egyáltalán megtalálhatom az újonnan felmerülő kérdésekre a válaszokat?Anniyra össsze vagyok zavarodva...20/L
2009. szept. 16. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben odaallnek anyukad ele es rakerdeznek. Annyival azert tartozik egy 20 eves lanynak, hogy elmondja az igazat.

De en is kezdenek gyanakodni, ha csak hebegnek az emberek.

2009. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia!megkérdeztem már..de nm mond semmit..hebeg..
2009. szept. 16. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagyon nem szép!!!!Ha anyukád nem mond semmit akkor nagynéni,keresztszülő.Akiről tudod,hogy megmondaná az igazat.Vagy egyenesen mond anyukád szemébe,hogy: Tudom,hogy hazudsz de ha te ezt akarod akkor élhetünk így is!Ezek után miért mondjak neked bármiről igazat?Vagy egyáltalán elmondjam e?Ha te nem vagy őszinte hozzám akkor én miért legyek veled az?

Én ezt mondanám neki.És mivel egy anyának fontos,hogy megbízzon a gyerekében és,hogy az ne hazudjon neki lehet kitálal.Énnekem nagyon rosszul esne ha ilyet mondana a lányom. 31/L

2009. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mert szégyelli. sztem nyugtasd meg, hogy te nem elítéled, pusztán kíváncsi vagy. és bízzon benned. hátha akkor megnyílik. és tényleg ne ítélkezz, mielőtt pontos infóid lennének.

sok sikert!

2009. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hebeg, akkor minden bizonnyal elváltak, csak téged akartak kisgyerekként megkímélni. Utólag meg már kellemetlen magyarázkodni, hogy bocs, nem mondtuk meg az igazat. Egy hivatalos okiraton nem lehet tévedés. Nyugodj bele, ez már nem változtat semmin. Szerettek téged és meg akartak kímélni, ennyi.
2009. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam.

11 éves voltam, mikor Apu meghalt, és évekkel később kellett a Halotti Anyakönyvi Kivonat, és amikor Anyu a kezembe adta, akkor láttam meg rajta, hogy elvált. Én rákérdeztem, és Anyu azt mondta, hogy 11 évesen az ember még nem elég érett, hogy megértse, de most már tudhatom, és elmesélt mindent.

Próbálj meg mégegyszer beszélni Anyukáddal, de ne támadd le, csak finoman. Mondd el neki, hogy mit gondolsz és érzel, hátha úgy könnyebben megnyílik.

Sok szerencsét!

2009. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél összezavarodva.Ha nem voltak a szúleid között viták,akkor a válás is csak "falból" történt.Több családot is ismertem,akik papíron elváltak,de továbbra is együttéltek. Az egyik családnál a feleség sikkasztott,és elváltak,hogy a férjtől ne vonhassanak le semmit.A másik esetben a férj cégénél voltak adóproblémák.Mindent

a feleség nevére íratott,elváltak,így csak az ő fizetéséből vonták a tartozást.De ismertem olyanokat is,akik azért váltak el,hogy vehessenek a gyerekek nevére is lakást.(Régen nem lehetett egy családnak csak egy lakása)

Talán nálatok is valamilyen pénzügyi ok lehetett,és azért nem beszél róla senki,mert nem akarják,hogy holta után csalódnod kelljen az édesapádban.Mondd el édesanyádnak,hogy szeretnéd tudni a válás okát,és nem fogsz miatta senkire haragudni,de szeretnél tisztán látni.

2009. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztára, mint az én családom. Ők se szeretik az igazat ilyen téren, mert úgy érzik, hogy kínos. Ott van pl. az egyik nagynéném, aki a kisfiát egyedül neveli. Mindenkinek azt mondják kívülállónak, meg távolabbi rokonoknak, hogy elvált, de a valóság az, hogy sose ment férjhez, a gyerek apja sose kérte meg a kezét, gyakorlatilag egy véletlen, nagynénémnek idegileg félig gyógyult állapotában fogant a kisfiú, azt se tudta igazán, kivel fekszik össze, mert mikor már teljesen rendbejött, akkor jött rá, hogy a gyerek apja hajléktalanokat is megszégyenítően igénytelen, de amikor még nem látott tisztán, akkor ez nem számított.


Valami simlis dolog lehet, amiért elváltak, amit nem akarnak nagy dobra verni. Megkérdezted, oké, most már tudják, hogy megneszeltél valamit. Most hagyd egy kicsit ülepedni, mert anyukád biztos agyalni fog, hogy felmerült, és vagy neked vagy valakinek kitálal, szerintem nem is olyan sokára.

2009. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végülis mindenki mást nem mondott..szerintem soha sem fogom megtudni az igazat..nagy kiábrándultam a családomból..
2009. okt. 5. 10:23
 10/10 A kérdező kommentje:
bocsánat ,a nem nincsen ott:$
2009. okt. 5. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!