Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamával lakni milyen?

Nagymamával lakni milyen?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Soha nem laktam nagyszüleimmel. Ősztől egyetemre megye 300 km-re az otthonomtól. Meg lenne a lehetőség, hogy nagymamám is velem jőjjön, de még nem biztos, csak ez az én fejemben született gondolat. Nos ti mit gondoltok? Gyógyszerésztudományra szeretnék menni, és minél jobban szeretnék tanulni. Tehát 3 lehetőség van: nagymamával/ albérletben ugyancsak egyetemistákkal/ bentlakás. Ti melyiket választanátok?
2013. márc. 11. 13:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 59 éves nagymamám, ha számít, ép és egészséges, tehát nem kellene őt gondoznom.
2013. márc. 11. 13:48
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobban jársz, ha kollégiumban laksz vagy évfolyamtársaiddal közösen bérelsz lakást. A nagymama jól jöhet a főztje miatt, de a bulikat nem fogja tolerálni.
2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez tőled és a nagymamától függ. Én hasonló helyzetben bármikor szívesen laktam volna és laknék még ma is a mamámmal, mert olyan nekem, mint egy barátnő a nagy korkülönbség ellenére. De a nagymamád szívesen menne veled, ő is el akar költözni?

Amúgy a bentlakással sincs semmi baj.

2013. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bentlakástól azért félnék, mert többen mondták, hogy elég nehéz tanulni. És hogy vagy az antiszociális énemet hozom és tanulok, vagy a buli és a buli.

Nagymamám külföldön van, az idén költözne haza a mi régi panellakásunkba. Még nem volt említve neki semmi, de szerintem ő jönne velem, amolyan kedvencke vagyok. (sajnos/nem sajnos a testvéremmel szemben).

2013. márc. 11. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
19 évesen szerintem ideje kicsit önállósodni.
2013. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én alapvetően nem értem, hogy felnőtt ember létedre, miért akarsz magad mellé egy "felnőtt" kísérőt?

ezek a legszebb éveid, miért nem használod ki?

2013. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Hát, nekem apukám 64 éves és jó vele lakni, ha ez számít. :D Párom a nagyszüleivel lakik, ők 80 felett vannak, de jól bírják magukat, a mama süt-főz, a papa kertészkedik, szóval ő is szeret velük élni, nagyon aranyosak, engem is szeretnek. Ha jó fej a mamád és szívesen laknál vele, akkor szerintem semmi gáz. A bulikat nyilván nem kell odaszervezni (albérletbe egyénként se célszerű, nehogy elússzon a kaució), de szerintem a kimaradásokat majd meg tudod vele beszélni. 26N
2013. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Külön. A kollégiumtól nem kell félni, lehet, hogy van sok buli is, de mindenkinek van vizsgaidőszaka, ráadásul ott vagytok egymás hegyén-hátán, csak 3 méterre kell menni ha valakitől jegyzet, kérdések, kidolgozott tételek stb. kellenek.

Az nyilván más, hogy na most ott lakik nagyanyád, akivel amúgy is elvagy és esetleg odaköltözöl hozzá, de nekem ez, hogy majd most jön külföldről és akkor összeköltöztök ez olyan izé. Minek?

2013. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De mi a fenének menne veled én ezt nem értem?
2013. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!