Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki 20as éveiben hasonlót...

Van aki 20as éveiben hasonlót élt meg?

Figyelt kérdés

hajszolom a boldogságot, és kétségbeesetten keresem a szebb jövőt, úgy érzem megfulladok vagy elsüllyedek nem is tudom. Az életem röviden ennyi:

Franciaországba jöttem egyetemre, elsős vagyok, 20 éves. Van egy barátom itt, van munkám, albérletem. Látszólag tökéletes az életem. De én magam egy senkinek érzem, képtelen vagyok rászánni magam, h tanuljak, csak tengetem a napjaim, van pár barátom, de nem vagyok sokat velük sem, az egyetemen nem tudtam ismerkedni, nem szeretek bejárni se, semmi jövőképem, az egyetlen kis igazi boldogságom a pasim, akit ezzel kvázi megfojtok, mert tőle várom a boldogságot és nem hagyom létezni...szégyellem magam ez miatt. H szedjem össze magam, induljak és érezzem magam igazi felnőttnek? Bármi tippnek és kritikának is örülök, úgy érzem egy senki vagyok...:(


2012. nov. 26. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen hullámvölgyek az ember életében, amin összeszorított fogakkal túl kell lépni. Először csak egy pici lépéssel és ha meg van az első kicsi sikerélmény, akkor nagyobbal.


Ezért is fontos, hogy ne a környezetünktől, a barátainktól, párunktól várjuk a megváltozást, hanem önállóan legyünk egészek.


Szerintem csinálj számvetést az eddigi életeddel. Mi az, amit igazán szeretnél csinálni és mi az, amitől kiver a hideg. Jó lenne valami olyanba is belefognod, amit szívből élvezel és lendületet ad azokhoz, amit nem annyira, szóval a muszáj dolgokhoz.

2012. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit tanulsz, azt szívből választottad, vagy mert azt gondoltad, hasznos lesz a jövőben? Ha nem szereted amit tanulsz, és nem érdekel, akkor nehéz ügy, de próbáld meg rávenni magad hogy igenis ülj le és tanulj, attól sikerélményeid lesznek és többnek érzed magad. A pasidat ne fojtsd meg, járj vele társaságba (az övébe akár), ott ismerkedj, hiszen a barátai biztos nem rossz fejek.

Utazz, Franciaországban egynapos kirándulásokhoz is van bőven célpont, gyönyörű hely, ott is lehet ismerkedni főleg ha egyedül utazol, jómagam is utazgattam egyedül (Ázsiában) és csomó érdekes emberrel elegyedtem beszélgetésbe, azóta sem felejtettem el őket.

2012. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is így éreztem amikor először mentem egyetemre... először nem tudtam rájönni, hogy mi bajom volt, csak azt éreztem, hogy valamit nem csináltam jól, hogy nem haladok sehova, akadályoz valami. aztán jöttem rá, hogy azt a szakot ahova felvettek, amiért annyira küzdöttem, már nem is érdekelt. azóta mást tanulok :)) és nem nyomom rá a stresszt a körülöttem lévőkre, érzem, hogy haladok az "utamon" :)). a kérdés az, hogy te mit vársz az élettől? mit akarsz elérni? mert mindenkinek van életcélja, álma.
2012. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én ugyan nem vagyok 20 éves,hanem már jócskán elmúltam 30 is.Én Németországban élek a párommal és a 3éves kislányommal.Nekem is ilyen érzéseim vannak.Én is folyton csak várom haza a páromat,és egész nap nincsen semmihez sem kedvem.Pedig volna időm németet tanulni,sétálgatni a szép erdős részeken.Valószínű honvágyunk van,ezért lehet ez,és ezért ez a nagy ragaszkodás,mert hiányzik a biztonságos otthon érzése.Én amikor kiszállok ebből az önsajnálatból,és elkezdek tevékenykedni,mondjuk sütök valami finom sütit,vagy kimozdulok a gyerekkel a szabadba,akkor valahogy jobban érzem magam.Minél többet tengődöm annál rosszabbul érzem magamat.Szerintem csinálj valami olyant amit szeretsz.A tanulást pedig ne hanyagold el,mert túl nagy utat tettél meg,ahhoz,hogy elszúrd a karrieredet.A pasidra pedig nem jó ha ráakaszkodsz,a teret meg kell hagyni a másiknak.Nekem is volt már olyan pasim aki én rám akaszkodott és az lett a vége,hogy szakítottam vele,mert nem bírtam elviselni ,hogy örökösen velem akart lenni.Hamarosan itt a Karácsony,ha szeretsz dekoratív dolgokat készíteni,akkor foglald el magad saját készítésű ajándékokkal.Remélem tudtam segíteni.
2012. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önismeretre lenne szükséged. Jó úton jársz hozzá, hogy rájöjj, nem a pasid fog boldoggá tenni. Olvass felvilágosító könyveket, jógázz, meditálj, és megtalálod önmagad és az utad. A boldogság benned van, nem rajtad kívüli személyekben vagy tárgyakban. Ajánlom, Anthoni de Melo: A szeret útja című könyvet. Nekem sokat segít abban, hogy tisztán lássak. Igaz én 38 éves vagyok, te sokkal előbb eljuthatsz az igazi útra,mert fiatal vagy még.
2012. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Foglald el magad mindenképpen, ne akaszkodj rá a barátodra, mert nem lesz jó vége! Én egy időben amikor nem tudtam magammal mit kezdeni, akkor vettem egy határidőnaplót és minél több programot beleírtam! A lényeg, hogy minél több olyan tevékenységed legyen, amit önállóan tudsz végezni és az örömet okoz neked: ez lehet a körömfestés, az albérlet csinosítgatása, vásárlás, főzögetés bármi...
2012. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!