Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy boldog vagyok itthon, mert lelkileg eléggé tönkretettek azzal, hogy soha semmi nem jó nekik, amiért mást megdicsértek, azért engem leszidtak, minden önbizalmamat elvették, de mindent megkaptam, ami kell. Mégse tudok megbízni bennük, mert ha elmondnám pl, hogy nem vagyok szűz, abból óriási botrány lenne. és egyáltalán nem szeretem őket. van néha, hogy megyünk kocsival, és eszembe jut, hogy mi van, ha baleset lesz, és meghalnak, és semmit nem érzek. egyáltalán nem érdekel. ha a barátommal kapcsolatban gondolok ilyenre, akkor teljesen kétségbeesek. őt nagyon szeretem. de a szüleimet miért nem?
2009. aug. 9. 10:38
 1/10 Srapnel ***** válasza:
73%
Nem biztos, hogy ha valóban történne valami a szüleiddel, akkor nem éreznél semmit. A szülőket az ember "megszokja", azért érzi úgy, hogy semmi nem lenne, ha hirtelen meghalnának.
2009. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szerintem nem erről van szó. nem szeretek velük lenni, nem szeretem még látni se őket. szerintem ez nem normális
2009. aug. 9. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Nézd..gondolom, kamasz vagy. A kamaszkor általában már nem arról szól, hogy minden gondolatunk a szülők körül forog, próbálunk lázadni, néha ok nélkül gyűlöljük a szüleinket. De vannak sokkal rosszabb szülők is, akik elhagyják a gyereküket, szenvedélybetegek és tönkre teszik a családot, verik egymást stb..A te szüleid biztosan a legtöbbet akarják belőled kihozni és egész biztosan nagyon szeretnek téged. Nem tudom pontosan,milyen a kapcsolatod velük, szoktál-e velük komolyan beszélgetni. De ha nem, akkor szerintem épp itt az ideje. Hidd el, anya, apa is csak egy van és ha esetleg történne velük valami, borzasztó lenne neked. Én is gyakran veszekszem anyukámmal, de ettől függetlenül szeretem és még csak belegondolni sem merek, mi lenne, ha elveszíteném. A szülőkre szükséged van, amíg nem vagy teljesen önálló. Bár még akkor is egy biztos pontot jelentenek az életedben.

15/L

2009. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

régebben próbáltam velük beszélgetni, de nem érdekeltem őket. azóta meg se próbálom...

látok embereket, pl most itt van az unokatesóm, 20 éves, reggel felébredt, az volt az első, hogy szaladt az anyukájához, és megölelte, megpuszilta...pedig ők is veszekszenek. de nekem ez eszembe se jutna. undorodok tőlük, utálom, amikor hozzám érnek.

2009. aug. 9. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én sem szeretem a szüleimet. Mostanra (28 vagyok) ráöttem, hogy kötődm hozzájuk, és ez ellen már nem is hadakozom, de arról sajnos lekéstek, hogy szeretni tudjam őket. Hasonló volt a gyerekkorom, mint neked.

Annyit tudok tenni, hogy ezeket az érzéseket lerendezem magamban, hogy a saját gyerekemnek boldog gyermekkort tudjak biztosítani, és ne ezt a kapcsolati mintát adjam tovább.

2009. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez tényleg nem normális dolog... Nemcsak öleléssel és puszival lehet szeretni valakit, én 21vagyok most, de sohase ölelgettem- puszilgattam a szüleim, ennek ellenére nagyon szeretem őket. Foglalkoztam gyerekneveléssel egy ideig, és számomra az elképzelhetetlen, hogy a szülő ne szeresse a gyerekét. Én is csak arra tudom fogni ezt az egészet, hogy kamaszodsz, bát nem tudom, hány éves vagy, és hogy régebben más volt- e a helyzet. Ha így van, akkor valószínűleg ez változni fog néhány éven belül. Mindenesetre azt tanácsolom, hogy szedd össze magad és próbáld meg szeretni, megbecsülni őket, most, amíg nem késő...
2009. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. kisebb koromban talán szerettem őket, de arról csak elég halvány emlékeim vannak. 4 éve van az, hogy folyamatosan mennek a balhék. nem csak velem, egymással is. de már előtte se tudtam megbízni bennük.
2009. aug. 9. 11:25
 8/10 anonim válasza:
100%
hát ez furcsa dolog de én sem szeretem igazábol egyik szülömet se... Anyukám szerintem szeret de igazábol nekem mind1. Sokszor elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha bejonne az ofő az órára és mondaná h meghalt apám v anyám... és az benne a furcsa h ugy képzeltem el hogy rögögnék rajta:( nem tom miért van ez lehet ha meghalna most akkor szomoru lennék de nem tudom...majd kiderül egyszer
2009. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11:22 vagyok, nemértem miért lettem lepontozva, pedig csak segíteni akartam :S
2009. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán mert az a normális? Ha észreveszed, senki sincs jóba a szüleivel. Sok ismerősöm van, de még egyet nem láttam, h értelmesen beszélne a szüleivel, vagy a jelét mutatná annak h szereti őket. Meg amúgy is ott a barátod, minek kellene még a szüleid is törődjenek veled, ugye? Nem mondom hogy kötelességed körbenyalni őket, de h undorodsz tőlük? Ez már sok! Bántottak valaha, vagy értek úgy hozzád?

Amúgy zavar egyáltalán, h nem szereted őket? Ha nem akkor meg minek foglalkozol az egésszel? Ne törődj ugyan úgy velük mint eddig, pár év és úgyis aktuális lesz a költözés.

2010. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!