Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg őket, vagy...

Hogyan győzzem meg őket, vagy beszélni velük?

Figyelt kérdés

Én már végképp nem értem a családomat! Eddig nem voltam nagyon a család része, nem jártam el családi ünnepségekre. Szüleimmel, húgommal mindig veszekszek, simán tudnék nélkülük bolgogulni, élni, na de nem itt.

Nevetséges fizetésem van a diplomám értékéhez képest, nem szeretem a kisebbséget, nem ilyen körülmények közé szeretnék családot...

Ma bejelentettem nekik (nem engedélyt kértem), hogy egy éven belül szeretnék külföldre költözni, na ebből akkora felháborodás lett...

Anya mondta, hogy hogy képzelem ezt, nem hagyhatom itt őket, öhm a húgom a férjével a szomszédban élnek, szóval nem lenne egyedül. Talpraesett, magabiztos lány vagyok, pénzem is van és úgy érzem külföldön tudnék boldogulni! Hogyan győzhetném meg őket? Próbáltam velük beszélni de lehetetlen...


2009. aug. 2. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

"Szüleimmel, húgommal mindig veszekszek, simán tudnék nélkülük bolgogulni, élni, na de nem itt. "


Lehet, hogy úgy érzik, hogy elhagynád őket, valahogy nem úgy írsz róluk, mintha számodra olyan fontosak volnának. Ne érts félre, én is külföldön élek, de lehet, hogy nekik nem is azzal van a gond, hogy külföldre mennél, hanem azt érzik, hogy nem igazán szereted őket. Egy szülő másként gondolkodik...gondolj bele, ha te is szülő leszel, nem lesz könnyű a gyerekedet elengedni tőled x km-re, ahonnan talán évente 1-szer jár haza. Egyébként hány éves vagy? Ha már diplomás vagy, nem vagy kiskorú, oda mész, ahová szeretnél, max. csak nehezményezhetik, de nem tilthatják meg. A szüleidnek is azt kellene nézni, hogy téged mi tesz boldoggá...de miért érzem azt az írásodból, hogy nem igazán érdekelnek ők téged? Valahogy a stílusodból ez jön le...talán ez a problémájuk ezzel az ötlettel. Egyébként külföldön sem könnyű, főleg, ha egyedül jössz. Nem biztos, hogy tetszeni fog, szóval nehogy azt hidd, hogy itt minden aranyból van. Ha nem fog tetszeni, lehet, hogy visszamész a szüleidhez, szóval ne vágd el velük a köteléket.

2009. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem egészen,amit írsz!Ha eddig nem voltál a család része,akkor nem velük laksz?Mit értesz azon,hogy nem szereted a kisebbséget?És mennyi az a nevetséges fizetés?Csak minibálbér?Akkor honnan van pénzed?És miért nem tudsz itt boldogulni?Elköltözhetsz a szüleidtől és boldogulhatsz nélkülük is,ha van munkád és pénzed.Az pedig ,hogy úgy érzed,külföldön tudnál boldogulni,egyáltalán nem biztos.Nekem két gyerekem van,mindkettő külföldön él,de mindkettőnek nagyon megkell dolgoznia a pénzéért.Nem biztos,hogy a család nélkül is tudnál boldogulni.Más az óhaj és más a valóság.
2009. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha már diplomás vagy, nem vagy kiskorú. Neked kell eldöntened, hogyan akarod élni az életed. Fiatal vagy,érthető,hogy keresed a lehetőségeidet.Beszéld meg velük,hogy nem hagyod el őket,de felnőtt vagy és el kell indulnod valamerre,elkezdeni a nagybetűs életet,majd mindig tartjátok a kapcsolatot. Ha már nem leszel otthon, átértékelődnek a dolgok,te is másképp gondolsz majd rájuk és öröm lesz időnként találkozni velük. De mindenképpen indulj el! Próbáld ki magad,kezdj önálló életet.
2009. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell meggyőzni. Felnőtt vag, ha akarsz mész és kész.

Nem maradna egyedül, ráadásul kintről támogatni is tudnád anyagilag, ha kell.

2009. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igazából... Anyukád csak félt Téged. Szimpla félelem van a düh mögött, mint általában.

Talán próbáld megnyugtatni a részletekkel, találjátok ki együtt hogyan fogsz kint boldogulni. Elvégre egy szülőnek mégis csak az a dolga, hogy aggódjon.

Amúgy a problémádat teljesen értem olyan szempontból, hogy nem vagy egészen a család része, én sem igazán... És én is nagyon szeretnék már külön, SAJÁT életet. Bár, azt hiszem én még félnék egy kicsit saját lábra állni (18 vagyok csak), hisz hirtelen tényleg egyedül csinálhatnék mindent. Nem tudom, mi a megoldás, de egy idő után úgy is elkerülhetetlenek ezek a dolgok.

Beszélj anyukáddal!

2009. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A családod félt. De ha te úgy érzed hogy neked nem jó itt és boldogulnál máshol akkor ne hagyd hogy beleszóljanak, tedd amit jónak látsz. Ne győzködjél senkit, csak mond meg nekik szépen mik a terveid. Felnőtt ember vagy. Én biztos mennék a helyedben.
2009. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne mondj ilyeneket előttük, nem kell bejelenteni semmit, főleg nem egy évvel előtte:) majd ha már biztos lesz. érted? persze azért szólj egy hónappal előtte
2009. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!