Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Micsináljak a bátyámmal?

Micsináljak a bátyámmal?

Figyelt kérdés

csak az érdekelne hogy magyarázzam el neki hogy nem irányíthatja az életemet? mióta betöltötte a 18at (2éve) azóta folyamatosan ugráltat, bele akar szolni hogy hova mehetek, hova nem. még azt is megakarja mondani hogy mennyi lakkot használjak reggelente a hajamra... meg hasonlók. mikor pl még a kapcsolatunk elején hazavittem barátomat elöször, miután elment bátyám elkezdett velem üvöltözni hogy mit képzelek magamrol kiengedte meg nekem hogy áthozzam. anyám mindig neki ad sajnos igazat, apám velem van de ő nem tulsokat van othon .. sajnos.. hogy tudnám neki elmagyarázni hogy saját életem van és ne akarjon beleszolni?

16/L


2009. júl. 29. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így mondd: "Saját életem van, ne akarj beleszólni!"


Mivel 2 év múlva Te is 18 leszel, ez nem olyan sok.

Két okot is tudok hirtelen, ami miatt így viselkedik, mindkettőben lehetsz vele kicsit megértő.


1, Mivel aputok nincs otthon túl sokat (Te írtad így), Ő érzi magát "férfinak a családban" ezért azt hiszi, neki kell vigyáznia Rád, és félt. Mivel 20 évesen még nem elég felnőtt erre a szerepre, túlzásokba esik. Majd mire a saját lánya lesz 16, bele fog jönni. ;o)


2, A saját dolgaival van valami gond, az élete valamelyik területén úgy érzi, hogy kicsúszik a lába alól a talaj. Ilyenkor az emberek egy része hajlamos arra, hogy keressen egy másik területet, ahol "kiegyenlít", vagyis ahol megszerzi azt, amit a másik területen elveszített. Ez most lehet az irányítás. (Vagyis a saját életét nem tudja annyira irányítani, mint szeretné, megpróbálja hát a Tiedet irányítani.) Ez nem túl szép dolog, de ha ez van, legyél vele kicsit elnéző és kíméletes. Ez sem jelenti azt, hogy nem állhatsz ki az igazadért, csak annyit, hogy ne veszekedj vele! (Ez egyébként sem tanácsos, mert mi van, ha Ő az erősebb???) :oD

2009. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tényleg erösebb xD de én aztis birom mikor család meg haverjaim elött oltogat, mikor pedig kell neki tölem vmi ( pl kölcsön pénz, telom 1 hivásra) akkor kedves... :D
2009. júl. 29. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:
a stílusodból látszik, hogy nem vagy elég határozott. talán fel kéne pofozni, nem gondolod? és főleg ne adj neki pénzt, se SEMMIT. akkor talán majd észheztér!
2009. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legyél kedves, de határozott: pénzt ne adj kölcsön neki. Ő a felnőtt, te gyerek vagy. Mondd meg neki, hogy milyen ciki, hogy egy gyerektől kér kölcsön pénzt egy felnőtt. Nincs keresete, ösztöndíja?
2009. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
felnőtt? 20 évesen, aki így viselkedik? Ugyan már! :D (2.-ik)
2009. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is ebben a cipöben jártam és főleg inkább a húgom vele is igy fönökösködött és egyszer megütötte na akor elszakadt a cérna és jól el vertem
2009. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

sajnos ha nem adok neki pénzt eléggé elborul az agya... ilyenkor még ha el is rejtem valahová, kikutatja az egész szekrényemet hiába mondom neki hogy ott nincs...

deazér köszi a válaszokat:D

pofozni nemérdemes erösebb nálam, és ezt sokszor ki is használja... -.-

2009. aug. 3. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

igen mert egy nővel könnyü elbánni ááá ezt nem is értem miért nem szólsz a szüleidnek ?

én szerintem segittenének vagy veretesd meg valakivel de ne hagyd hogy bántson én szivesen segitenék

2009. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

szüleimnek szólhatok , mindig neki adnak igazat. mert "ő az időősebb...."

megveretni nem akarom, volt már ebből probléma és furcsamódon én jöttem ki rosszul belőle:D

2009. aug. 5. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!