Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya imad undorito dolgokrol...

Anya imad undorito dolgokrol beszelni mikozben eszek. Ma raszoltam, erre osszevesztunk es meg o sertodott meg ram. Hogy hathatnek mar ra?

Figyelt kérdés

Mar mondtam neki szepen, idegesen, nyugodtan, de nem hasznal... Szinte minden nap elokerul a tema valamelyik etkezesem kozben (kulon eszunk), hogy milyen a szeklete, epp szorulasa van-e vagy nem, most reggel peddig kozolte, hogy valami van az arcan, egy gennyes pattanas... hat majdnem kikoptem a reggelimet.

Ugy gondolom, hogyha en nem veszem el a kedvet a kajalastol akkor o se tegye ezt velem. Erre meg o sertodott meg ram, hogy kiabalva mondtam, hogy miert nem lehet nyugodtan enni.


En tulzom el a dolgot, tul erzekeny vagyok az ilyen dolgokban vagy ez azert elvarhato csaladon belul, hogy hagyjak a masikat enni?

Azt mondta hogy tobbet nem szol hozzam.


2012. aug. 21. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Anyukád elég érdekes. Én rászólnék a helyedben ugyanúgy,ha ezt csinálja, sőt,mikor ő eszik,direkt kezdeném el neki mondogatni az ilyen dolgokat,had tapasztalja meg ő is,hogy ez milyen érzés.
2012. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Fogd meg magad és valóban köpd ki a kaját tányérra, majd hagyd ott az ételt, meg őt is...( esetleg sétálni is mehetsz, aztán ott bekapsz vmit, vagy bedobsz egy hambit, ha van rá keret).

Ha nem hökkenti meg, hogy mondod, a tett talán megfogja.

2012. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
én pont olyan vagyok mint anyukád, de azért igyekszek visszafogni magam. viszont, amikor én eszek és közbe mondanak valami ínyencséget, az se zavar. ha nem tudod leszoktatni erről a szokásáról, kénytelen leszel hozzászokni és félvállról venni.
2012. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Én anyum is ilyen, és ő is a széklete állagáról szeret beszélni. Fantasztikus érzés. :S Folyton mondom neki, hogy hagyja abba, de mindig csak nevet, múltkor rá is kiabáltam, erre én lettem a bunkó. Hát jó...
2012. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én ebben semmi undorítót nem látok, szerintem te vagy túl kényes ezekre a dolgokra
2012. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Olyan mintha egy adag székletet tömnének a szádba, miközben eszel. Remélem, legközelebb ezzel a gondolattal látsz neki az evésnek, jó étvágyat.
2012. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Különbözőek vagyunk, tőlem bármiről beszélhetnek az asztalnál, nem zavar, de tisztában vagyok vele, hogy sokakat igen, ezért sose jönnék elő ilyen témákkal étkezés közben. Meg amúgy sem oda való.

Sajnos az a tapasztalatom, hogy ha valakinek már sokszor és sokféleképpen elmondtad, hogy mi zavar, és még utána se fogta fel, akkor már nem is fogja... Nekem az apám ilyen, a hányinger kerülget ebédkor (nálam a szürcsölés, csámcsogás, szipogás veri ki a biztosítékot, illetve amikor teli szájjal beszélnek - apánál ezek mind megvannak...) Ha százszor nem mondtam neki, akkor egyszer sem. A vége mindig az lett, hogy az én fejem lett leordítva. Most már csak akkor kell elviselnem, ha hazalátogatok. Nálunk nincs olyan, hogy külön ebéd, ha mégis, akkor anyukám sértődik meg és ordítja le a fejem, szóval... :D

Ha ti eleve külön esztek, akkor annyit tudsz még tenni, hogy a szobádban kajálsz. Ott talán nem fog zavarni. Ha mégis, akkor sajnos így jártál, csak akkor oldódik meg, ha elköltözöl.

2012. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Éppen azért, mert kényes rá, kéne abbahagyni.

Az anyja meg talán attól undorodna, hogy kiköpi.

Akik lepontoznak, le tudom képzelni, milyen kis ostoba életképtelen emberkék lehetnek, akik inkább befogják a pofájukat, csak hogy megvédjék magukat...

2012. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én először szépen szólnék, hogy hagyja abba, mert engem zavar és undorodom tőle. Ha nem hagyja abba odaköpném a kaját a számból az asztalra és elmennék. Vagy elkezdenék neki a boncolásról beszélni, amikor csak ő eszik még. Szépen részletezni az egészet. Azután ha zavarja, akkor sem abbahagyni, és megmondani, hogy te is ezt érzed, amikor ő a sz@rról beszél az asztalnál. Tudom, hogy nem szép, de ha valaki a szép szóból nem ért...
2012. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha ő ilyesmiről beszél, akkor ha te szintén elkezdenél ilyesmiről beszélni: nem hatná meg, és nem undorodna.

Hisz ha így lenne, nem beszélne ő sem így a kajánál.

Szóval ez a tanács hülyeség.

Az ilyen embereket nem zavarja, mert esetleg nem annyira vizuálisak (már elnézést, másképp nem tudok fogalmazni),

hogy amikor beszélnek hozzájuk bármilyen gondolatot kapcsoljanak hozzá.

De a lényeg az, hogy mindkettőtöknek igaza van.

Anyádnak azért, mert ő szerinte bármiről lehet beszélni.

Neked azért, mert szerinted meg ez undorító.

Te nem érted őt, ő meg nem ért téged. Más az ingerküszöbötök.

Nem kell kiköpni semmit, szépen nem ülsz le enni, és közlöd, hogy vagy befejezi, vagy ezentúl egyedül eszel.

Mondjuk az azért durva még nekem is, akit tényleg nem zavar miről beszélnek, vagy min vihognak kaja közben,

hogy szinte mindennap?!

Nem volt beteg véletlenül mostanság, és ennyire szűkült a témaköre....?

2012. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!