Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » H lehet megmondani h ne...

H lehet megmondani h ne legyen sértő?

Figyelt kérdés
Aupair vagyok és az otthoni barátnőim közül többen is a fejükbe vették, h meglátogatnának. A testvéreimet szívesen fogadtam pár napra és a legjobb barátnőim ellen sem lenne kifogásom, de azok, akikkel annyira nem is vagyok jóban azokra nincs időm energiám. Igaz barátnőim ők is, de most h kinn vagyok kb havonta ha beszélünk. Úgy érzem ez nekik nagy kaland, h kijöhetnek külföldre pár napra, szállást kaját kapnak, megmutogatom nekik a várost, nekem viszont teher lenne két hetente valakit fogadni, itt is van életem, barátaim, velük akarok lenni és nem állandóan idegenvezetősködni. A család ahol lakom nagyon rendes, bármikor jöhetne vendég de én nem szeretném, ezt viszont a barátnőim sértésnek veszik. nekem meg teher. mit mondjak nekik, h bár szívesen találkoznék velük de nincs kedvem ahhoz h meglátogassanak?
2012. jún. 3. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hacsak nem akarod őket megbántani az őszinteséggel akkor hivatkozz a családra, találj ki valamit hogy miért nem jöhetnek
2012. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy sajnos nem tudod őket elszállásolni, te is idegen vagy a családnak, nem engednek oda több idegent.
2012. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám nekik, hogy ne haragudjatok, de én is másnál lakom, s nem vennék szívesen, ha kéthetente jönnének hozzám vendégek (több napra). Mégis csak az ő házuk, s tiszteletbe tartom azt, hogy nem akarnak belőle átjáró házat csinálni.


Testvéreid, legjobb barátnőid oké, hogy kimennek, de akikkel nem vagy annyira szoros barátságba, azok mit akarnak?Ingyen nyaralást?

2012. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjenek ki, de valami szállodába vagy panzióba szálljanak meg. Mondd meg, ha nekik így jó, akkor megoldható, mert a családnál nem tudsz mindig vendégeket fogadni.
2012. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem koptasd le azokat,akikre nincs szükséged.Fordított esetben ők is ezt tennék veled.
2012. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a baj h itt olyan jó fej a család, ha idejön vki akkor mindent átszerveznek h legyen a vendégemre időm, meg se engednék h a vendégem ne itt aludjon, stb de én viszont szeretném végezni a munkám és élni az életem nem pedig ilyen szívességeket kapni
2012. jún. 3. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!